Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
290
...
344
>
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
21 февруари 2024
В Киберпънка или Call of Duty не ти идва назобен бос на първо ниво (левъл) - чака те да вдигнеш скил, умения, оръжия и т.н., ей това е основната разлика за мен. В Пънка първият бос, поправи ме ако греша, е при Вуду Бойс след поне 3(три) ОСНОВНИ МИСИИ:манатарката-жена, излязла от фитнеса с чука..А не на първата мисия като спасяваш Сандра Дорсет.
Хващаш ли разликата? Това, че вие сте тотално изтрещели и не правите разлика кое е соулс и кое не е, аз я правя и ми се реве като я направя Не казвам, че е соулс игра Банишърс, казвам, че има същия почин и стил.
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
21 февруари 2024
Гле'й ся,Найт се опитва да ти обясни,че трудно не е равносилно на соулско,защото трудни игри е имало преди тях,ще има и в бъдеще,но не са соулски,просто защото имат коренно различни механики.За да е соулска играта,трябва да има поне някои от механиките ползвани в жанра.Друго нещо,специално игрите на ФРОМ са доста честни.Първите босове са на малко кръв и с не особено богат мувсет, и с напредването на играта,стават по-тегави,когато се очаква, и ти да си по-як.В никоя игра на ФРОМ не е имало начален бос с камари кръв.Друг въпрос е,че много разработчици не разбират правилно формулата и правят някакви тъпотии.Не съм играл Банишърс все още,но щом Найт казва,че няма нищо соулско,значи е така.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
21 февруари 2024
"В никоя игра на ФРОМ не е имало начален бос с камари кръв" - Сега ли да се смея или след малко? Разбирам, че ме смяташ за човек, който не е стигал до първи бос, ама все пак не съм чак толкова зле (или съм, той винаги е в началото). В Блъдборн те убива първия бос, нямаш вариант да го минеш никакъв, Елдън Ринг ти си някъв сульо и рицарят (макар и опционален бос) те дели на две.Идеята винаги е първия бос да те убие, за да идеш в "отвъдното" или сън и да се научиш да играеш, поправи ме ако греша, защото Дарк Соулсовете не съм играл, може там да е друго. Мисля, че и в Demons Souls те разчленяаше първия бос.

Аз никъде не казвам че трудно = соулско, говорим за изпълнението на играта, за да бъде соулска/ със соулски почин. Аз лично играя две от най-трудните игри евър и съм прекарал пред тях безброй часове- Darkest Dungeon и продължението му. Но това ако седне соулсър да го играе, директно ще се насере, ще хвърля контролера в стената и ще реве като малко дете. Щото те са НЕЧЕСТНО трудни, правиш, градиш герои, излиза ти някакъв урод неземен и те размазва, всички герои директно в гробището и така. Ама защо викаш я играя? Щото зарибява, щото е идейно направена, щото е мислено вътре. Не като соулс лайната, които вие издигате в култ, където имаш две колби на кръст и трябва да заучаваш три часа кога да натиснеш хикс и кога кръгче.

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
21 февруари 2024
Не било мислено.Изиграй първо някоя от началото до края и тогава ще говорим.Сега си е чиста проба хейт.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
21 февруари 2024
Няма как да изиграя която и да било и до средата, направена е човек да се мъчи, не да играе, нали съм мъчил Блъдборн и стигнах до първия град . И разни психопати като Лудничар (той ми е приятелче, казвам го като нещо по-скоро добро и положително, не лошо) да тренират по цял ден на Маления и да си мислят, че играят нещо "трудно". Нямам психика на мазохист, съжалявам. Като се мъча, поне нещо друго трябва да има, което е направено добре- история, геймплей и т.н. Това за мен в соулс игрите го няма. "Трудно, за да е трудно."
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 919
Цитиране
21 февруари 2024
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
21 февруари 2024
Първия бос във всички соулс игри е победим. Някъде по-трудно, някъде по-лесно. Това че в повечето случаи те убива р както казах механика. Както казах failure state-a, не е умирането и скрийна "You died". Failure стейт-а е като се откажеш. Проблемът е, че ти гледаш на умирането провал и от там се ядосваш. За мен там ти е грешката.

Но дори да приемем, че казаното от теб е вярно, Banishers фейлва дори по тоя показател. Първият ти бос е след минимум 3-4 седмици. Малко е bullet sponge(което като цяло не е соулско, повечето босове в соулските удрят силно ама не са с много кръв), но ако ползваш пушката битката става смешна. Само с пушката го бих без демидж да поема, просто беше ужасно бавно(за което няма да мръдна от Normal, представям си нагоре кръвта колко им е).

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
23 февруари 2024
Играя пак MGSV тия дни и съм изумен от количеството механики, които са набутани в тая игра. И всички са забавни. И всички работят добре. Не ми се мисли какви усилия са хвърлени в тая игра, не се сещам за нещо друго подобно в последно време. Особено sandbox елементите. Може би новите Зелди или BG3. В редит има теми със стотици постове за неща, които хората са открили след стотици часове, че можеш да правиш (повечето неописани никъде). Някои от тях са абсурдни просто, предвид че в подобни неща са вкарани усилия...Например, че можеш да накараш коня да се изсере и ако мине джип или камион да се подхлъзне и обърне Отделно онлайн битките с други играчи, хилядите оръжия с различни характеристики, управлението на персонала, което си е като самостоятелна игра, огромното количество стелт механики...Изумително е просто.

Сещам се за нещо адски яко, което ми се случи докато играх предния път, преди 2-3 години. Случи се да я пусна на рождения си ден. По средата на някаква мисия ме извикаха спешно в базата, викам си "уф какво пак сега?". Цялата база се беше събрала с торта и ме посрещна с happy birthday. Колко болен/гениален трябва да си, за да вкараш нещо подобно??

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
23 февруари 2024
Да,играта е направена с желание,личи си старанието,но въпреки всичките тези неща,умрях от скука докато я играх навремето,а съм фен на стелт жанра.Просто й липсва нещо и съм 100% съгласен с ревюто на Псето.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
24 февруари 2024
Може би това ви е грешката, играли сте я стелт Няма нищо забавно в стелта в която и да е игра
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
24 февруари 2024
lyubohar написа
Може би това ви е грешката, играли сте я стелт Няма нищо забавно в стелта в която и да е игра
Стелт жанр,как да я играем? Не,че не работи и рамбо стила,но не е това замисъла на играта.Плюс това,стелта си е фън за мен.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
24 февруари 2024
Винаги ме е дразнело някой като каже "това е смисълът на играта" Как го решаваме? В играта има сигурно 500 оръжия, от които 350 са с реален damage. Има танкове, БТР-и, артилерии и какво ли още не, което е на твое разположение. Също и stunn damage оръжия, които могат да се ползват и в открит бой, за да не се убиват противници и да не страда героизма. И доста по-малко стелт механики. Кой е решил, че това е приоритетно стелт игра не знам Това, че има и стелт не означава, че е "правилно" да се играе така. Няма никакво предимство в това, да се играе стелт, освен ако скуката не е предимство

Ако разбирам правилно стелтът в тази игра ти е скучен, но не би се пробвал да я играеш по друг начин дори и ако някой я препоръчва, защото не е "правилно"

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
24 февруари 2024
Играл съм я и по двата начина.Нищо не работи за мен.Нещо й липсва генерално.Не е толкова зле,но не можа да ме зариби грам.Историята беше зле също така,поне за мен.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
24 февруари 2024
Е, историята е типичен Коджима, там човек трябва да подходи снизходително, като към болен човек
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
26 февруари 2024
Любо, добре, че ме подсети за тази игра. Преди няколко години и аз я играх, но нещо не я довърших. Може би и на мен взе да ми доскучава по едно време, но няма как да не се съглася, че е уникална игра. И аз като я играех и откривах разни неща, си виках, "ебаси колко неща има в тази игра".
Също и навързах някои неща от Death Stranding (там също ти отбелязват рождения ден, впрочем). Коджима е болен човек (в добрия смисъл). Нямам търпение за новия Death Stranding и какво ще измисли там.
<
1
...
290
...
344
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.