Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
logout
Мнения: 347
Цитиране
09 май 2024
dzhiny написа
Аз запуках Divinity Original Sin 2... Доста е яка, но си е трудничка. Освен тва ориетирите какво и кое след кое да правиш са доста оскъдни и май трябва да преглеждам тубата периодично, което не ме кефи ама...

Добре са си ориентирите, не си им свикнал . За да ти е по-лесна те съветвам да проверяваш към какви елементи имат слабост противниците (съответно да ползваш скилове и предмети с тези елементи) и да използваш активно околната среда, тогава ще ти се стори лесна (аз по едно време, за да ми е по-лесно, си разнасях и бъчви с вода и масло). После налазвай Baldur's Gate 3, там имаш още по-голяма свобода и възможност за различен подход за минаване на куестовете.

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
lyubohar
Мнения: 3093
Цитиране
09 май 2024
logout написа
аз по едно време, за да ми е по-лесно, си разнасях и бъчви с вода и масло

Бъчвите са си универсално решение за всеки проблем в тая игра
Също не забравяй, че можеш да буташ лоши в бездната (поне по спомен можеше), само че губиш loot-а.
dzhiny
Мнения: 85
Цитиране
09 май 2024
got it
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
dzhiny
Мнения: 85
Цитиране
09 май 2024
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
logout
Мнения: 347
Цитиране
10 май 2024
dzhiny написа
got it

И още една подсказка, ако не си се сетил вече - за по-евтино, ако си харесал нещо при някой търговец или трябва да получиш някой предмет за куест от NPC и си оплескал разговора, взимаш в партито някой добър крадец, отделяш го от партито, с някой от партито говориш с въпросното NPC/търговец, прехвърляш се на крадеца през това време и крадеш от съответното забаламосано NPC/търговец (като гледаш и някой да не те види де). При куест предметите само трябва да внимаваш, понеже примерно ако трябва да освободиш някой и си откраднал, примерно ключа за килията, като я отвориш има шанс да стане меле.

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
dzhiny
Мнения: 85
Цитиране
10 май 2024
Все още не съм срещал крадец, като цяло съм в началото и играя доста бавно опитвайки се да осмислям и разбера по добре нещата. Значи за да закача този крадец, трябва да отделя някой от 4ката и да го закача към него, првилно ли разбрах или трябва да го сложа на мястото на някой от 4мата налични, защото нали макса е 4 общо?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
lyubohar
Мнения: 3093
Цитиране
10 май 2024
Не, просто развиваш някой от твоите като крадец - със съответните умения. Аз, например, в BG3 винаги държа Astarion в групата, за да ми отключва врати, отваря сандъци и обезврежда капани (по-малко за кражби).

Така че пак ще си си 4-ма (btw аз я играх с мод за 6 героя). Просто единият ще е добър в кражбите. Забаламосваш въпросното NPC с някой друг и с отделения от групата крадец го преджобваш.

LethianDream
Мнения: 2564
Цитиране
10 май 2024
Адски ми беше противен Астарион с неговите Казанова стайл похождения за русото ми елф пиченце и като тръгна да ме хапе на един лагер, директно го приключих с един дървен кол
Следващото плейтру направих самото главно геройче Крадец, за да ми е чиста душата
И никога тоя глупак няма да ми влезе в партито..евър.
lyubohar
Мнения: 3093
Цитиране
10 май 2024
Има много готини диалози и самият voice actor е страхотен. Иначе за трудни битки го махам, защото ми е много ситуационен с тия advantages. Друго си е Огнената или Чироза да отперват по 2-3 последователни удара, направо ми решават битката.
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
13 май 2024
Взех си Hades,сега върви на 8 евра в стийм,защото,когато излезе я пропуснах,имах други неща за играене и се забавлявам доволно.Доста солидна rogue-like игра.Гледам двойката също има положителни отзиви,но едва ли ще сколасам да мина много,щото в четвъртък иде Цушимата за PC.
dzhiny
Мнения: 85
Цитиране
13 май 2024
Супер игра е Хадес-а... обаче ми втръсна от преиграване преди да успея да я превъртя. Иначе са пуснали и двойката на Early Access гледам.

Tsushimata чакам и аз с нетърпение, да видим дали ще върви на щайгата ми или тва ще е преломния момент да купя нова. Въпреки, че съм запленен от Divinity Original Sin 2 доволно.

"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
13 май 2024
Те rogue-like игрите всички са така.Преиграваш до откат. Иначе за Цушимата,не знам какъв ти е монитора.За високи настройки на 1080p ти трябва RTX 2060,за 1440p-RTX 3070 или RX6800,за 4K RTX 4080 или RX7900.Това се изисква за поне 60 кадъра на ultra.
dzhiny
Мнения: 85
Цитиране
13 май 2024
Въобще не прeтендирам за ултра... На нормални да ми върви ще съм предоволен. Слаб ми е компа като цяло, все още успявам да играя някви игрици на него, но иска да излита.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.