Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
302
...
346
>
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 919
Цитиране
30 май 2024
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
30 май 2024
What? Така е с конзолната селяния, ахах. Верно на R3 пише, че е. Сигурно съм го ползвал навремето на компа, но съм забравил. Сега на котролера по навик натискам L2, което в другите игри е за прицелване, но тук постоянно правя "магия" с него.
Другото тъпо е, че melee е на триъгълника и докато ги бухаш, трябва да пуснеш дясната гъбка, с което губиш контрол за оглеждането. Абе изобщо контролерът е pain-in-the-ass в някои случаи.
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
30 май 2024
Шутъри,само на майсторски машини,спортни,файтъри,само на конзолни селянии.За всички останали игри,кой както му харесва Трябва да имаш и двете устройства,което предполага повече харчове,но няма пълно щастие
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
30 май 2024
The_Doctor46 написа
Шутъри,само на майсторски машини,спортни,файтъри,само на конзолни селянии.

This. Тъкмо играя Doom Eternal. Дори не мога да си представя как някой би играл това на конзола...Не само защо, но и КАК, по дяволите??
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
30 май 2024
Идеален си е на конзола шутинга, мастър рейса да не се обажда. Има си тригъри, има си откат, има си всичко. Не е просто да натиснеш един умрял бутон на клавиатурата или мишката.
Аз вече не мога да си представя как бих играл шутър НЕ на конзола.
А че Биошока е шит, това си е факт! Никога не ми е харесвал Дуум-а и той е плачевен.
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
30 май 2024
Даже Fallout 4, дето не е чист шутър, малко като цъках на конзолата и пак ми беше терсене.
Асасини, Томб Райдъри, Год оф Уори, Соулсове, Скайрими и подобни ... биват с контролер.

Впрочем някои шутъри като последния Фар Край 6 или Бордърландс 3 и Приключнията на Малката Тина бяха добре адаптирани за контролерна стрелба, не знам как го постигат. Някаква форма на аутоейм, предполагам, но не е много агресивно, а също ми се струва и акселерацията или dead zone е добре пипнато при тези заглавия или нещо такова.

lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
30 май 2024
Кой говори за тригъри и откат. Как на Doom Eternal се въртиш като пумпал с контролер, докато летиш из въздуха и целиш в полет десетки гадове?
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
30 май 2024
А също така ако иска някой да играе и на по-висока трудност? Как става? Летиан е ясен,пуска си стори мод и се кефи на тръгъри, и тн,но бас ловя,че има хора,които искат и малко предизвикателство.Не говоря за най-висока,но все пак трудно.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
30 май 2024
Не знам дали си тествал Doom Eternal в story mode, но аз поиграх малко и си е яко битка. Да, не умираш лесно и имаш повече муниции, но пак трябва постоянно да се движиш, въртиш, скачаш и стреляш точно междувременно. На конзола това ще е като hard mode на PC. За по-високи трудности на конзолата не ми се мисли просто, абсурд
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
30 май 2024
Да,аз я мъчих и на permadeath,там е баш касапница,но не съм тествал най-ниската.Има резон,защото Doom си е динамичен олд скул шутър.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
30 май 2024
Всичко е до свикване, Киберпънка например, който в някои моменти си е чист шутър, я играя перфектно с контролер на хард Както каза и Ростик, Бордърлендс шутърите са чудесни с контролер. А точно движение и стрелба става идеално с контролер, докато държиш L3 и тичаш, стреляш с L2/R2. Да не говорим, че при мапинга компаниите са измислили как да разположат бутоните за удобство. Ама как да знаете, те си свикнали старците на компа и няма мърдане
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
30 май 2024
Borderlands няма нищо общо с Doom. Пробвай Doom и пак ще си говорим. Убеден съм, че ще те спукват на Easy и след 2 седмици "свикване". Иначе играя на конзолата повече отколкото на PC, не знам за какви старци говориш. Има игри за конзола, има и за PC. Теоретично и RTS може да се играе на конзола и сигурно се свиква да ти е гадно, но това не го прави по-малко малоумно
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
30 май 2024
Летиан се опитва да каже на черното бяло в момента.Може ли да се играе шутър на конзола?Може,но е далеч от "идеално" както е писал.Това е страшен мазохизъм.Все едно аз да почна да играя ranked мачове на Tekken 8 ,с клавиатура.Може,но ще ме разчекват.Преди време,много отдавна,направиха някакъв експеримент.Мисля ,че беше CSGO PC кежуъл играчи,срещу xbox 360 с много висок рейтинг.Пичовете на конзола,не можаха да вземат и рунд.Нещо от сорта.Естествено,че е до свикване,но не е това,което коментираме в момента.Говорим за оптимално решение в определен жанр.Да играеш FPS и въобще по-прецизни действия,винаги ще бъде далеч по-удобно с M+K,както и спортни игри, и файтъри,винаги ще бъдат по-удобно с контролер.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 919
Цитиране
31 май 2024
nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
31 май 2024
Ми не знам, аз и не на дивана, пак предпочитам рейсъри(макар че с волан може би щяха да са най добре), спортни, соулските с контролер.

Ама за шуутъри просто се нервя. Докато трето лице е горе-долу, то от първо си е жива мъка. Все едно ядеш супа с вилица - все нещо ще влезе в устата, ама гладен ще останеш.

<
1
...
302
...
346
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.