Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
314
...
346
>
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
18 юли 2024
lyubohar написа
Каквото и да правиш, никога, ама НИКОГА не играй Witcher 3
Трябваше да добавиш Elden Ring също.
bonchef написа
Chronos: Before the Ashes загледах геймплея в нет-а. Стори ми се интересна само дето противниците приличат на малките гадинки от Hallo, които по скоро са ти симпатични отколкото неприятни за да те накарат да ги убиеш. И пак стигам до извода, че игрите се правят за деца за да не се криви съзнанието, че видиш ли можеш да грабнеш М16 да се качиш на един покрив и да стреляш по Доналдсън-а. Бех , чак па толко трудна ли е тази Remnant? Я сравнете с нещо по популярно дето да са го играли повече хора та да си направя извод.
Chronos е покъртително зле във всяко отношение ако я сравняваш с двата Remnant-a.Колкото до трудността,трудничка е.Това си е соулс-подобна игра,но вместо мечове,саби,катани,чукове и така нататък,ползваш оръжия.Ако трябва да я сравнявам с някоя друга игра в жанра, по-трудна е от Elden Ring,главно,защото не може да ползваш духчета,или друга помощ (соло).По-лесна е от Секиро да речем.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
bonchef
Мнения: 79
Цитиране
18 юли 2024
За съжаление не съм играл и двете споменати игри. Може ли да се сравни с труден шутър? Ама то след като стана такава полемика, задължително ще я пробвам. Ся, има една малка подробност, че вече не ми се сяда пред комп-а където шутъри се играят по лесно. Спомням си отделни нива на първия Фар Край и Дум 3 дето с джойстик не бих могъл да мина. Е щом е такъв тип играта би следвало да можеш да си развиеш героя с оръжия, брони, умения за да се справяш с тези противници или поне така предполагам. Вещерите не помня за са били трудни освен ако не се захванеш с някой куест твърде рано. В Киберпънк ме беше подразнил следния факт: намирам локация с яки копелета-разбирай те ме свалят с два ,три изстрела, а аз тях поне след 20 точни попадения. Нивото им много над моето. Аз обаче съм намерил далечна дистанция и бягам и ги стрелям и така 30 минути докато убия 3 гадини. Идеята е да взема рано мощно оръжие. Взимам оръжието и се оказва , че не мога да го ползвам щото видиш ли то било 9-то ниво а аз съм 3-то. В соулс игрите доколкото разбирам това го няма и се "кефиш сънцето мен" ако успееш да докопаш такъв предмет. Случвало ми се е във Фалаут след 50 минутно обикаляне в подземен лабиринт и бой с голям брой зверове.
nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
18 юли 2024
В соулс игрите не си заключен откъм левел, но откъм статс. Като стигнеш до оръжие, то винаги имам минимални изисквания за определени статистики(било то strength/dex или друго). Има разбира се прилични оръжия с ниски изисквания, но има и с много високи. То това специално е rpg-тата си е с цел баланс. Да си с мега счупено оръжие много рано обикновено доскучава(поне на мен би ми доскучало).

Ремнанта първия(щото втория не съм го играл все поще) не мога да кажа че е по-труден от ER. С огнестрелните оръжия и възможността да спазваш дистанция в повечето случаи адски улесняват нещата. 1-2 наистина булшит боса помня, дето точно ти отнемат мобилността и пространството правейки сблъсъците по тежки.

Колкото се отнася до стрелбата, тя е от трето лице, от първо аз с геймпад на шуутър съм като инвалид на маратон, ама от трето дори за мен е поносимо.

dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
18 юли 2024
Мине се, не мине, Lethian споделя как 'ненавижда' фентъзи и в частност Witchera, хахаха. Нищо лично Lethian
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
18 юли 2024
Да, Любо си ме закача по темата и аз си споделям от време на време едно и също
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
18 юли 2024
bonchef написа
За съжаление не съм играл и двете споменати игри. Може ли да се сравни с труден шутър? Ама то след като стана такава полемика, задължително ще я пробвам. Ся, има една малка подробност, че вече не ми се сяда пред комп-а където шутъри се играят по лесно. Спомням си отделни нива на първия Фар Край и Дум 3 дето с джойстик не бих могъл да мина. Е щом е такъв тип играта би следвало да можеш да си развиеш героя с оръжия, брони, умения за да се справяш с тези противници или поне така предполагам. Вещерите не помня за са били трудни освен ако не се захванеш с някой куест твърде рано. В Киберпънк ме беше подразнил следния факт: намирам локация с яки копелета-разбирай те ме свалят с два ,три изстрела, а аз тях поне след 20 точни попадения. Нивото им много над моето. Аз обаче съм намерил далечна дистанция и бягам и ги стрелям и така 30 минути докато убия 3 гадини. Идеята е да взема рано мощно оръжие. Взимам оръжието и се оказва , че не мога да го ползвам щото видиш ли то било 9-то ниво а аз съм 3-то. В соулс игрите доколкото разбирам това го няма и се "кефиш сънцето мен" ако успееш да докопаш такъв предмет. Случвало ми се е във Фалаут след 50 минутно обикаляне в подземен лабиринт и бой с голям брой зверове.
Соулс игрите фаворизират умението пред билда,което не значи,че брони и оръжия нямат значение.Имат,но много по-малко от класическо RPG.Ако залагаш само на екипировка и статистики,няма да стигнеш далеч в подобен тип заглавия.Разбира се има и счупени билдове,които ти позволяват да танкваш всичко(в Remnant няма),но трябва да си навътре с материята.Демек да знаеш коя броня,талисмани,пръстени и тн. да използваш.Ако трябва да сравнявам Remnant с "обикновен" FPS,то бих го сравнил с високите трудности на Doom.Също така с тези допълнителни трудности,които може да зададеш в Borderlands игрите,когато си ги превъртял,но въпреки това е по-тегаво.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
18 юли 2024
Абе мъка си е, измислени са Соулсовете за мазохисти. Днес излезе Флинтлок-а в Гейм Паса, смятам тези дни да го пробвам. Като има шутинг, сякаш е една идея по-добре (макар че Блъдборн си беше кофти в моите очи и със стрелба). Умение е силно казано, по-скоро зубрене няколко часа кой от босовете какъв муувсет има. Или фейкове като на Лудничаря- преди да влезе в битка и се натриса с 30 крема, 25 мазила и 14 отвари като ромска гадателка в Казичене.
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
18 юли 2024
LethianDream написа
Абе мъка си е, измислени са Соулсовете за мазохисти. Днес излезе Флинтлок-а в Гейм Паса, смятам тези дни да го пробвам. Като има шутинг, сякаш е една идея по-добре (макар че Блъдборн си беше кофти в моите очи и със стрелба). Умение е силно казано, по-скоро зубрене няколко часа кой от босовете какъв муувсет има. Или фейкове като на Лудничаря- преди да влезе в битка и се натриса с 30 крема, 25 мазила и 14 отвари като ромска гадателка в Казичене.
В BB пистолета не е направен да "пуцаш" по гадовете с него,а има съвсем различно предназначение Не че не може,има сума рънове само с пистолет,просто е към 100 пъти по-трудно отколкото с меле оръжие.Колкото до "фейковете" на Лудничаря,няма никакъв фейк.Ще ти дам билд-а и нещата,които ползва и бас ловя,че няма да може да повториш това,което прави дори и с часове "зубрене".Не става само с мазила,трябва си умение.Това са challenge рънове.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
18 юли 2024
Абе, лайнярски игри, не са за мен като цяло. Никога не са ме кефили и никога няма да ме кефят. Но за всеки влак си има пътници, както са казали по-умни от мен хора Интересното е, че една Greedfall например има някои соулс елементи, но ме кефи в пъти повече от всички соулс игри, които съм пипал. Даже май тази година се чака Greedfall 2, която ми е задължителна на ден първи.
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
18 юли 2024
LethianDream написа
Да, Любо си ме закача по темата и аз си споделям от време на време едно и също

Мъка ти е сетигна, ама играеш BG3 и ти плющят ушите. Между другото Baldur's Gate (градът) е почти копие на Oxenfurt от Уичъра...Или обратното, въпросът е че е 1:1 като вайб. Даже има същите woke драми с "различните" и имигрантите.

Иначе в соулс игрите обикновено можеш да изкараш цялата игра с "базово" оръжие, което взимаш в първия половин час и го развиваш докрая. И примерно е на 85% от силата на най-силното оръжия в същата категория (с някои условности, но да кажем като чист демидж). Това го няма в много RPG игри и мен лично много ме кефи. И подчертава как наистина почти всичко е до скил. Но както каза Доктора (май) по-горе - с по-специалните оръжия е по-забавно.

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
18 юли 2024
Ей, BG3 е велика, но тя е изключението, обожавам я. Значи явно проблемът е селянинът Уичър или и аз не знам какво Може би ако мина Баронския куест, ще ми хареса игрицата. До тоя Оксенфурт не съм стигал никога
bonchef
Мнения: 79
Цитиране
18 юли 2024
Аха, ми явно е по различно от представите ми. Аз съм играл изглежда класически RPG ако използвам вашите думи. Даже не знаех , че се делят на разни видове. Ще пробвам.
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
18 юли 2024
И аз бая неща не знаех, ама тука чета на мастърите коментарите и се образовам
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
19 юли 2024
Четете ни, за да станете един ден и вие като нас мастърите

Почнах Flintlock на Бокса и доста ми харесва, явно за мен са такива соулс-копия като Flintlock и Remnant. Колкото и да ми е трудно, стрелбата с пистолет оправя нещата. Точно затова навремето толкова ми допадна и GreedFall, макар че при нея има много по-дълбока история и това най-много ми хареса.

Помага ми във Флинтлок, че имаш помощник-животинче, който е някаква форма на духчетата в Елдън Ринг, която стънва и кърсва противниците. Отделно си има трудност, избрал съм нормална и се чувствам чудесно, доста малко на брой умирания. Абе някаква лека форма на Соулс е, което е супер за мен. Отделно, както казах, шутинга много помага за баланса на играта.

Rostik79
Мнения: 2443
Цитиране
19 юли 2024
Аз си закупих две игри вчера:
Aliens Dark Descent - мисля, че Любо ѝ се кефеше. Минах едно ниво на нормална трудност и бих казал, че играта май ще е трудна. Даже нормалната трудност е втора от четири общо. Изобщо не искам да се пробвам на горните, хаха! Като атмосфера е докарано суперяко. Даже малко прекаляват с препратките към оригиналните филми. Самият геймплей е интересен и има доста механики.

SCORN - най-после реших да я играя тази. Знам добре какво представлява и исках да го изживея, че да мирясам. Следя проекта от първия тийзър отпреди 5-6 години.

<
1
...
314
...
346
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.