Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
316
...
346
>
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
23 юли 2024
Аз за 32 години гейминг,съм изпадал в дупка точно веднъж и то за малко.Винаги си е имало тръпка при мен,но хората са различни.Аз съм така с всичките ми хобита.Никое не ми е омръзвало.Да се надяваме да продължава така.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2443
Цитиране
23 юли 2024
Ами на мен рядко ми се случва. Обикновено имам някакъв план какво да геймя след като приключа текущото заглавие, но сега нещо се изгубих. Реших малко да разнообразя жанровете, че съм напоследък все на игри с отворени светове и оттам реших да пробвам Пришълците, която е squad-based екшън игра. Харесвам вселената на Пришълците, а навремето супер се кефех на Starship Troopers: Terran Ascendancy и на Ground Control и викам си Aliens ще ми стъпи добре. Всъщност не, че съм я отписал де. Има дълга крива на заучаване, която още не съм минал. Обаче на всяка стъпка с нещо те тормозят. Като избираш отряд, всеки има някакво допълнително негативно качество, което може доста да ти затрудни мисията - смъкват морала, паникьосват се лесно, крадат от ресурсите...
Освен това при всяко следващо кацане (т.е. следващ ден) трудността се вдига, а междувременно ти пък отиваш с новобранци, защото ранените се лекуват в лазарета няколко дена.
Просто някак демотивиращо почна да ми действа.
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
23 юли 2024
Е, явно не си играл XCOM, те са всичките така

При мен тази година забелязвам нещо друго, не че ми омръзват игрите, просто почвам все повече да играя много часове 2-3 игри, другите дори не искам да ги стартирам, нищо че са "безплатни". Примерно на FC24 и Пънка имам общо нещо от сорта на 1300 часа тотал

lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
23 юли 2024
Rostik79 написа
Има дълга крива на заучаване, която още не съм минал. Обаче на всяка стъпка с нещо те тормозят. Като избираш отряд, всеки има някакво допълнително негативно качество, което може доста да ти затрудни мисията - смъкват морала, паникьосват се лесно, крадат от ресурсите...
Освен това при всяко следващо кацане (т.е. следващ ден) трудността се вдига, а междувременно ти пък отиваш с новобранци, защото ранените се лекуват в лазарета няколко дена.
Просто някак демотивиращо почна да ми действа.

Питаш ли ме мен, който играе всички XCOM подобни игри на "perfect", демек без загуба на хора от отряда. Ако някой падне - преигравам. Ако получи тежки наранявания - преигравам Това допълнително ме тормозеше в тази игра, че моя начин го бяха направили почти невъзможен.

Иначе тези негативни traits могат да се неутрализират (някои поне) по-късно, а други не са особено проблемни. Имай предвид, че има doom clock, демек не можеш да чакаш прекалено дълго някой да се лекува или по някаква друга причина да пропускаш дни, защото няма да ти стигне времето за всички мисии и game over. Това, че отиваш с новобранци на нова мисия не е толкова голям проблем, защото в крайна сметка ъпгрейдите на "опитните" не са чак толкова съществени (което е друг недостатък).

Но да, играта прави всичко възможно нещата да иглеждат все по-отчайващи с всяка следваща мисия и ако не си с правилната настройка, по-добре не се натоварвай Или сложи някой друг мод да балансираш нещата.

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
23 юли 2024
Е, ти хем искаш да съфърваш и да те мъчи играта, хем си слагаш модове да се улесняваш ) Странен човек си
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
23 юли 2024
Аз обясних в предния си пост защо съм моднал специално тази игра. Чийтва яко, това се знае по форумите на играта и много хора са си я балансирали с някой друг мод, за да е по-честно. Трудно, но честно е супер, трудно и нечестно аз лично не мога да играя и нямам угризения да си я балансирам щом ще играем с мръсни номерца
bojosan
Мнения: 1284
Цитиране
24 юли 2024
RE6 е приятна за окото игра 😁 https://ibb.co/dKB1050
bojosan
Мнения: 1284
Цитиране
24 юли 2024
Има интересни моменти 😁 https://files.fm/u/ww22yp4mt2
logout
Мнения: 371
Цитиране
24 юли 2024
Rostik79 написа
Нещо изпаднах в геймърска дупка, хора. Взех си Aliens Dark Descent - нещо не ми се играе в момента. Взех си SCORN - съгласен съм, че преспокойно можеш в youtube да я изгледаш. Не ме зарибява, а "културният" шок от Гигеровия дизайн бързо отминава и вече не ти прави впечатление след час-два игра. После поцъках малко Биошок (първата) - все още е яка игра и се кефя на нея, но съм я изигравал няколко пъти. Пуснах си WatchDogs 2, обаче ме дразнят 30 кадъра. Инсталирах Remnant 2, която сега е в месечните игри и там пострелях 2-3 часа и донякъде бива, но нещо го няма елементът "нямам търпение да приключа работа, че да продължа играта". Пък и е кооп ориентирана, а аз предпочитам сингъл. В отчаянието си инсталирах и една инди - Spirit of the North, но даже не съм я пускал нея.

Пробвай Returnal, ако не си я пускал. Виж No Man's Sky след последния ъпдейт, Hello Games явно я ползват за тестване на нови неща, които праявят, за да не се изложат много при пускане на новата си игра.

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
24 юли 2024
Аз да си призная, никога не съм изпадал в подобна дупка и не мога да дам съвети. Просто не ми остава време за игра (толкова, колкото реално искам) и винаги имам чувството, че ми се играе адски много
И това е при положение, че нямам деца, ако имам сигурно ще имам два пъти повече желание за игра отсега (поради по-малкото време пред конзолата/ компа)
Иначе смятам да си купя Nobody Wants to Die, изглежда точно като за мен- по-малко игра и повече избори и разследване Изглежда ми интересна, Ростик, виж клипове в тубата, може да ти допадне и да те извади от "блатото".
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
24 юли 2024
Доста добре звучи на хартия, но има малко средняшки ревюта. Пиши като поиграеш как е. Напомня ми на Fahrenheit някак.
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
24 юли 2024
Аз почнах AC Origins... първата ми ever, тъй като била stand alone уж, сравнително по-нова е (2017) и прочетох положителното ревю на Псето... мм не съм убеден, че ще ме грабне толкова, колкото ми се иска, но ще дам шанс.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
24 юли 2024
Яка е Ориджинс, но Валхала е най-здравата от трите нови асасина, поне в моите очи. И разбира се, и трите са класи над старите във всички аспекти- графика, геймплей, бойна система
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
24 юли 2024
Първоначално инсталирах Валхалата, но реших да пробвам тая преди тва, а и чух за Валхалата, че горе долу ще я изиграя като се пръкнат внуците, толкова голяма била. Иначе на теб в кой аспект ти харесва най-много тя? Също, чеудя се да купувам ли Dragon's dogmata 2. Последно хората, които я играхте доволни ли сте, че в темата за нея, чета противоречиви мнения пак...
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
24 юли 2024
dzhiny написа
Аз почнах AC Origins... първата ми ever, тъй като била stand alone уж, сравнително по-нова е (2017) и прочетох положителното ревю на Псето... мм не съм убеден, че ще ме грабне толкова, колкото ми се иска, но ще дам шанс.

И аз бях като теб и почнах с Origins и умрях от скука. Мъчих се 10-15 часа сигурно и я затрих. Всичките ми опити с AC са завършвали така
<
1
...
316
...
346
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.