Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
498
...
524
>
Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
04 март 2026
Ами, съдейки по клипове, не ми се вижда най-слабия. Ама всеки си има мнение. Иначе, да, ще го изчакам, но не защото не ми се иска да го взема, а защото има доста други игри и неща, които съм си набелязал.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 940
Цитиране
04 март 2026
dzhiny
Мнения: 878
Цитиране
04 март 2026
LethianDream написа
Иначе за Арк-а, един френд играе и ме кандърдисва да играем, била много яка и зарибяваща. И естествено хейти Маратон, била за деца, "смях, не си ми приятел, ако играеш тая тъпня"

Тая с котките я загледах доста още като излезе, като фен на turn based-a и гледах Cohhcarnage, който я stream-ва и явно доста и се зариби... Май playthrough-то е доста дълго, но пък e само turn based битки. Прилича много на Tactical Breach Wizards, която цъках преди време малко и на която до колкото помня ти се точеше. Липсва ми разнообразието, свободата и rpg елемента при тия игрички, иначе за жанра си са топ.

"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
04 март 2026
Далеч е от най-слабия РЕ.Това си е до вкус,но според мен е от силните.Лютиче,всяка РЕ игра е в този дух.За мен лично внася баланс.С Грейс си по-уязвим,докато с Леон си трепеш наред.Ще се повторя,играта си е пушка за феновете на поредицата според мен.Говорейки за РЕ,CAPCOM вече правят втори римейк на единицата и DLC за реквием с Леон.Първата й правиха римейк навремето,но пак не беше баш си модерен и по фенските групи се събираха петиции за нов,та явно са решили да се вслушат.Аз като фен на играта съм доволен.Колкото повече,толкова по-добре,но все се надявах на римейк на петицата.Там малко имаше скандали,щото стреляш по черни хора.Даже в някои държави я забраниха тогава.Фейспалм.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 940
Цитиране
04 март 2026
The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
04 март 2026
6-цата не струва,така си е.Най-слабия RE.5 наистина не е кой знае какво,но е следващата в поредицата римейкове и се надявах да я подобрят някак.Ти иначе си изпуснал баш си оригиналите,които бяха култ навремето,но може и да си бил твърде малък.Все пак първата излезе 1996 мисля.Аз съм фен оттогава и си се радвам на абсолютно всички с изключение на 6.Екшън винаги е имало в РЕ,дори в оригиналните си имаше пуцане.Не е тип Amnesia или Alien да речем.На мен това ми харесва.Не обичам да се чувствам твърде безпомощен. Малко пъзелчета,малко екшън.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 940
Цитиране
04 март 2026
Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
04 март 2026
Оригиналната 4-ка до голяма степен отвори портите на посредственноста за поредицата следващите години. Имаше повече екшън и абсурди от това което беше в поредицата до онзи момент. 5-цата надгради абсурдите и 6-цата просто еба майката на всичко. Revelations 1, между другото ми хареса, но не можеха да намерят мекото на хляба отново, докато не излезе 7-цата и дори там, не се ошлайфаха отново докато не пуснаха римейка на 2-ката. 9-ката, доколкото съм гледал, е нещо за всеки. Като фен на по-атмосферичния и традиционен хорър, може би ще ми хареса.

Между другото, оригиналния римейк на първата е доста добра игра. Имам я на 5-цата. Графиката е още приятна и атмосферата си е там. И да не излезе втори римейк, не бих се сърдил.

RE5 я изиграх миналата година за 1 път, след като я бях играл съвсем малко през 2009. Като цяло, става. Първите часове в Африканското село определено ме кефят повече от остатъка на играта.

The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
04 март 2026
Първия(и за момента единствен) римейк на оригинала наистина е добър и даже в момента не е чаак толкова остарял както каза Митко,но все пак е изометрична, и явно искат хората баш си от трето/първо лице.Аз съм играл дори Code Veronica,която излезе за Dreamcast мисля само.Имаше един гараж близо до нас с Play Station,Dreamcast и XBOX към края на 2002 и взимаше човека народна пара на час.Даже ако мен ме питат,точно Code Veronica бих избрал за следващ римейк,а не единицата.Първо,защото тогава поне ми се стори супер добра и второ,защото е по-малко позната.Аз винаги ще си имам слабост към RE сериите.Това сигурно е първата сървайвъл хорър игра,която съм играл.1996 бях лапе на 10-11 години и си се плашех чат пат. За мен единствената,която наистина не става за нищо е шестицата.Петицата си я цъках с кеф,макар да е далеч от предишните като качество.И да, четворката вкара повече екшън в поредицата,но и до ден днешен е втората най-харесвана(оригиналната),след оригиналната тройка мисля.Явно хората си обичат патаклама.Римейка на тройката беше по-зле от оригинала обаче.Там малко се изложиха,но въпреки това си беше солидна игрица.Това е моето мнение,но хората сме различни.Данделиън не ги харесва,аз си ги обичам.RE3(оригинал) и Dead Space са ми до ден днешен най-любимите игри в жанра,а даже ще отида по-дслеч като кажа,че DS е дори една от най-добрите игрици в гейминга.

П.С. Гледам,че Code Veronica е излязла и за PS,и XBOX.Тогава я имаше само за Dreamcast -a в гаражчето.

You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 940
Цитиране
04 март 2026
Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
05 март 2026
Споделям мнението на Доктора за римейка на 3-ката и римейк на Code Veronica. След този на 4, мисля че всички на това се надяваха и би било супер, ако стане.

Иначе, Code Veronica я има и за сегашното поколение. На PS4 и PS5, съответно е буквално PS2 Classic версията, без подобрения. На PS3, ако не греша, имаше HD порт.

Иначе, аз като малък частично израстнах в компютърните зали. Откъм конзоли, братовчед ми имаше PS1, който дори беше чипиран, но там не съм играл RE, по-скоро, май оригиналната PC версия на 4-ката ми беше първият досег до поредицата, след това цъках 1,2 и 3 на PS1 емулатор на компа. Днешно време още имам 2 и 3 на Anbernic конзолата, но там играя N64 версията на 2-ката, понеже не трябва да се сменят дискове, и Dreamcast версията на 3. Като малък хич не харесвах игри с танкови контроли и фиксирана камера, но сега си имам афинитет и към тях.

Dreamcast в България не съм виждал на живо до ден днешен. Оригинален Xbox си купих преди 2 години, и имах за кратко, но в настоящата обстановка в която живея, ми се налагаше постоянно да го прибирам и изкарвам от гардероба, ако ми се играе, а и емулатора за оригинален Xbox за компютър вече е на добро ниво, та го продадох. Това до момента си остава единственият ми личен досег до каквато и да е Xbox конзола. Ще си умра фен на PC и Playstation.

The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
05 март 2026
Аз си останах само PC фен.Не че съм някакъв конзолен хейтър,напротив,винаги съм си мислел да си взема и конзола,но така и не взех,а сега инвестицията грам не си заслужава.Вече почти всичко излиза на всякакви платформи.Имам нали суич,но ми е подарък,не съм купувал.Даже като цъкам на Суча,все си мисля-да имам сега един мишок.То новия суич има приставки,които работят като мишка,но не е баш същото.Някъде към 1995-6 като открих PC- то и това си беше.Чат пат съм играл и след това на конзоли.Във въпросния гараж.Там ходехме с двама приятели главно заради някакъв футбол.Не си спомням сега как се казваше,може и ПЕС да е било,но го нямаше за PC.След това един приятел си взе конзола и там играх, и Demon Souls,но това си бяха едни от малкото ми конзолни гейминг сесии.От 1996 до 2004 ходехме по залите.Аз си взех(купиха ми го)първото PC 2002 ,но продължих да ходя в залите около 2 години след това заради онлайн с аверите.Повечето нямаха PC в тях и нямаше как да играем онлайн,пък и не знам как е било в мрежа по онова време.След това станах почти изцяло сингъл играч.Чат пат някоя мулти,но мнооого рядко.И до ден днешен си оставам заклет пецеджия. Има и друго.Аз много съм се занимавал да сглабям машини и това също ми е страст.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 3354
Цитиране
05 март 2026
Някъде 1998-1999 като бачках барманче в един бар, там имаше ПС1 и на него поиграйвах когато можех, та там пробвах и първата Resident Evil, а може и втората да е била, но ми се стори адски куца. Едно, че графично изглеждаше зле, дори за времето си, но и ми беше адски неудобно това придвижване с фиксирана перспектива и някакво зомби извън кадър върви и ти трябва да стреляш в нищото. Тогава се чудех как изобщо този франчайз е толкова популярен станал
Сега и пари да ми дават, оригиналните Резиденти няма да ги пипна. Римйеци може
lyubohar
Мнения: 4148
Цитиране
05 март 2026
Аз тогава играех основно стратегии, сити билдъри и подобни "сериозни" жанрове и тези ми се виждаха детски и глупави. Бях донесъл на сестра си PS2 от Щатите и там пробвах RE3 (мисля) и въобще не я издържах. Сега на дърти години с римейците ми стана една от любимите поредици.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 940
Цитиране
05 март 2026
<
1
...
498
...
524
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.