Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
502
...
524
>
Rostik79
Мнения: 3354
Цитиране
12 март 2026
Space Marine 2 влиза след няколко дни в каталога на Сони и смятам да го играя. Така и не съм играл нищо от този франчайз, който иначе ми е много интересен чисто като фолклор. Гледам отвреме-навреме клипчета, които обясняват вселената, която е много дълбока. Сегментът от Secret Level анимацията, посветен на Warhammer 4K пък беше сигурно най-якия от тази антология.
Доколкото знам и геймката конкретно тази добре се прие.

Впрочем и римейкът на Fatal Frame II днес излезе. Пак почна да набъбва списъкът ...

LethianDream
Мнения: 3740
Цитиране
12 март 2026
Рос, и аз не съм играл нищо от Уорхамър вселената, което автоматично ни прави НЕ-ДЕВСТВЕНИ
Все пак шегата е култова с цялата пасмина, която играе игрите от тази вселена.

Отделно ще влязат в каталога на Сони след седмица още няколко страхотни игри- Персона 5, Metal Eden и джуджешката Return to Moria...

Списъкът при мен вече придоби кошмарни измерения- поне 20-30 заглавия ме чакат

dzhiny
Мнения: 878
Цитиране
12 март 2026
Return To Moria e сървайвъл, не знаeх, че играеш такива?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
LethianDream
Мнения: 3740
Цитиране
12 март 2026
Ми не ги обичам хич, ама бих пробвал Морийката, че съм фен на Властелина. Играе ми се много и Ам-гъла, ама не искам вътрешно да си го причиня Много ми се играеше, ама нямах желание

Излязоха оценки в рамките на 7.5 за Токсик Командо и Фатал Фрейма, и двете заглавия явно не са лоши..

Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
12 март 2026
Днес ми пристигна Meta Quest 3S. Настроих го, пробвах някои игри. За жалост нямах Batman Arkham Shadow към него, но ще си я взема заедно с AC Nexus на заплата.

Едно интересно нещо, е че зарядното на шлема дойде с американски адаптер и бяха добавили и преходник за към EU контакти в поръчката ми. Не е проблем, просто ми беше интересно, че Озон внасят и техника от Северна Америка. Доста неща съм купил от тях и винаги ако има нещо да се включва си е с европейския адаптер.

За момента е супер изживяване и не съжалявам. Купих си Iron Man VR и The Walking Dead Saints and Sinners за по 20 евро. За 300 евро, определено си заслужава.

The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
12 март 2026
Митко,как ги търпите тези VR-та?Навремето пробвах в мол Серика ли беше,или Парадайз,няма значение VR и то за филм.10 минути по-късно главата ми беше квадратна образно казано.Представям си за гейминг какво е.Поне на мен не ми понася много.Иначе както разправят продавачите,със здраве да си го ползваш. BTW,каква пердиферия си взе от Озон,щото спомена преди време?
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
12 март 2026
Ами, на мен си ми беше мерак, но все се отказвах. Докато не пробвах и аз в Delta Planet Mall във Варна и ми хареса, и нямах проблеми. Сега най-накрая си взех, понеже се събраха няколко заглавия, които ми подбудиха интереса и защото най-евтиния модел е 300 евро, а по-евтини VR шлемове под 800-1000 лева не съм виждал, поне не и настоящо поколение, камо ли такива с вграден хардуер. Ще трябва и да си взема и калъф за съхранение обаче. Сега ползвам кутията.

Не ми става лошо и не ми е зле, само и единствено ще гледам да не играя повече от 30-40 минути на сесия заради очите. Но както Найт каза, за такова нещо е важно първо да се пробва, защото не е за всички.

Иначе, за периферията, целях да е безжична и си взех клавиатура Logitech - G515 Lightspeed TKL, мишка COUGAR - Revenger Pro 4K, и слушалки Turtle Beach - Stealth 600 Gen 3.

Реших да се поглезя. Не най-евтиното, но и не най-скъпото. Всичкото пак е към 300 евро. От Logitech и Cougar съм бил доволен преди, даже мишката ми сега е на Cougar и я имам от 5 години, не е мръднала.

За жалост, мишката и слушалките пише, че са при доставчик, така че ще чакам още една седмица да пристигне всичко.

Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
13 март 2026
Follow up, сдобих се и с Batman Arkham Shadow, след свързване със съпорта на Meta. До този момент, е най-добрата VR игра, която съм пробвал, наистина.
nightwarrior
Мнения: 4376
Цитиране
13 март 2026
Батмана е много добър, това което най-много ме впечатли е колко естенсвено се усеща бойната система, която са пренесли от стандартните Arkham игри във VR.

Реално наистина е сред най-добрите VR игри. Нарежда ми може би на първо място в топ 5 на VR игрите. Skyrim и Fallout могат да я минат, ама само с модове, щото без тях... са доста скопени преживявания.

Моднат Skyrim вкарва способности да хващаш неща в играта(физически, не просто натискане на бутон), да ги слагаш в раницата, да вземаш физически оръжия, стрелбата с лък става съвсем различна, базовия Skyrim VR е... Просто игра с контролер ама VR.

Ако хванеш на намаление Asgard's Wrath 2(първата е само на PCVR), задължително я пробвай, също е много голяма игра. Или си пусни Meta+ за месец(9 евро май беше) и можеш да я цъкнеш нея и Assasin-a(и някви други по-малки, но това са наистина големите в пакета).

Ако харесваш шуутъри, обърни внимание и на Metro Awakening, Arizona Sunshine(зомбита) и Resident Evil 4.

Mitko6000
Мнения: 1693
Цитиране
13 март 2026
Благодаря за съвета! AC Nexus ми е задължителна, но нея следващия месец на заплата ще я взема направо. Малко се охарчих сега.

Resident Evil 4 също я обмислям, макар че е просто VR версия на оригинала. Повече клоня към Alien: Rogue Incursion. Arizona Sunshine изглежда добре.

Откъм зомбита си взех двата чаптъра на Walking Dead Saints and Sinners. Поиграх малко първия и ми допада, също.

За Meta Horizon+, доколкото разбрах всеки нов купен Quest 3 и 3S имат 3 месеца trial. Така че спокойно мога да пробвам и Asgard's Wrath 2 без да плащам абонамент.

Иначе да, Батмана е голяма зарибявка. Усеща си се като игра от поредицата. Доста от нещата са успели да пренесат и пресъздадат много ефектно. Естествено, оценявам и всяка VR игра, където не играеш просто като летящи ръце, ами и като погледнеш надолу, си виждаш цялото тяло. Даже когато съм клекнал и се движа тихо си изтеглям ръцете напред, за да е по-естествено. Отвътре ми идва.

Rostik79
Мнения: 3354
Цитиране
25 март 2026
Понеже съм на финала на Borderlands 4 (буквално на финалния бос), прегледах какви офертички има и си взех Lost in Random (добри думи чух за това инди заглавие) за 4,50 евро и също Atomfall, която отдавна дебна за 25 еврака. Този уикенд отново ще се разцепвам
The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
25 март 2026
Lost in Random е много добра игрица.Страхотен арт.Аз лично я харесах доста.Тя излезе доста отдавна мисля.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 3740
Цитиране
25 март 2026
Lost in Random е супер, не знам защо много ми напомня на Коралайн (ако си гледал филма).

Има и втора част, която не съм играл още.

За Атома ще кажеш дали е ОК.

The_Doctor46
Мнения: 3321
Цитиране
25 март 2026
Втората част няма общо с първата обаче.Втората игра е изометрична rogue-like тип Хадес.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 4148
Цитиране
25 март 2026
Rostik79 написа
Space Marine 2

Два пъти я мъчих и не ми хареса. Битките са мега странни, особено ranged вразите са изключително фрустриращи. Всичко е базирано на някакво хаотично меле, при което геройчето ти скрива половината екран. Има доджове и парирания, но за мен са много евтина версия на соулс игрите. Вселената е много интересна иначе, аз съм играл Dawn of War (която е нещо като RTS) и Total War игрите в Warhammer вселената.
<
1
...
502
...
524
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.