Единственият минус на Про-то е, че няма къде да ръгаш дискове.. Но винаги можеш да си купиш трей за дискове допълнително и да го ръгнеш. Аз лично не виждам абсолютно никакъв смисъл. Отдавна си взимам почти всичко дигитално (повечето игри от PS стора на безбожно ниски, абсолютно недостижими цени за физически носител или в някой абонаментен план са ми безплатни)..
За тези които планират да си взимат 5-ца сега тепърва, имайки предвид че Прото идва с 2TB памет и цената на SSD-тата, може и да си струва. Иначе, не.
P.S. Видях, имам всички от третата нататък
Продължавам си с огромен кеф GreedFall II, вече навъртях 15 часа. Играта е топ, препоръчвам я! Единственото, което ме дразни е, че геройчето ти е индианец/ индианка и после като си в градовете говори английски с някакъв дразнещ акцент. Сега погледнах в стийм оценките на играта, от mixed в early аксес са станали mostly positive.
Пак си има много яки компаньони, както беше и в първата част. Тактическите битки в началото ме дразнеха, но сега все повече ми харесват. Също ме кефи как независимо, че съм 24 левъл, все още чат-пат ме убиват- като не внимавам или съм с неправилно построено парти. Няма това усещане за непобедимост, което обикновено се случва като минеш 10-15 ниво в другите игри. Има много интересни мисии, включително мисиите на приятелчетата ти, които трябва да правиш, за да укрепваш бонда си с тях. Има различни начини за минаване на мисия- понякога подкупваш стражи, понякога трябва да бъдеш с определен вид disguise. Имаш много голямо разнообразие в подхода си- имаш стрелци с пушка, магьосници, кинжали, фехтовачи сред спътниците си, което дава възможност за много готини партита. Също можеш да научиш умения от тях. Отделно има хвърляния на ножове, гранати, експлозиви, огромно количество отвари, голямо разнообразие.
Много яка игра! Ако единицата ви е харесала, тази също много ще ви допадне.
Следя една геймърка във Фейсбук, тя е култова мацка, има по рождение далтонизъм и постоянно се подиграва на себе си за това, та тя беше казала нещо много умно - "всички геймъри-мъже искат геймърка, но като им е в къщата откачат, защото тя само иска да си цъка игрите и не им обръща никакво внимание"
Джини, никаква вяра нямам на такива клипове, седни и я разцъкай, адски ми е зарибяваща играта, много повече от Уичъри и други прехвалени лайна. Ама ти май не харесваше дълга история, много диалози и много за четене..
Death Stranding 2 - хареса ми, изиграх си я с кеф, но го нямаше wow ефекта на първата. Освен това играта е станала прекалено лесна. А и сякаш по-кратка - погледнах, че на първата имам около 110 часа, а съм минавал много малко странични неща. Тази минах за под 70 часа с построени всички пътища, мини, релси + всички secondary мисии. Даже спрях на 2-3 трофея от платина. Странна работа, сигурно защото сега знам какво правя и съм много по-бърз. Иначе е "още от същото", но всичко е подобрено. Ако ви е харесала първата, ще ви хареса и тази. Много кътсцени обаче.
Kingdom Come Deliverance 2: играх я с много модове, които "неутрализират" сървайвъл елементите, които не ми харесват ама грам. При така "пре-конфирурирана" игра мога да кажа, че е страхотна. Особено основната история. Страничните мисии във втората локация са доста по-малко и по-слаби от първата, така че могат да се пропуснат спокойно. Но основната история си заслужаваше много - адски добре беше изпипана.
S.T.A.L.K.E.R. 2: Светът е невероятен, графиката и тя, сандбокс елементите - също. Толкова много детайли, сгради, правено е с адски много желание и старание. Жалко, че няма кой знае какво интересно да се прави. Историята е слаба. Страничните мисии ги отписах рано-рано; основната си я минах, но и тя беше meh. Стандартните "морални" решения от първите 3 игри, някакви мега-сложни противопоставяния между фракциите, постоянни референции към неща, които не знаеш или не помниш. Трябва да четеш, за да си в час какво се случва и кой за какво се бори. На мен лично ми изглежда адски остараяла тази концепция.