Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
223
...
691
>
hyper
Мнения: 653
Цитиране
31 октомври 2018
Първо, вижте определението за арт - Art is a diverse range of human activities in creating visual, auditory or performing artifacts (artworks), expressing the author's imaginative, conceptual idea, or technical skill, intended to be appreciated for their beauty or emotional power.

Второ - всичко, което показва някаква идея чрез нещо, може да е изкуство. Артът отдавна има течения, които се опитват да редуцират изкуството до най-малките му форми, веднага се сещам за супрематизма. Така че това, че някой кинеман, дето е изгледал всеки филм от 50-те, ти казва "АмА иГрИтЕ нЕ сА ИзКуСтВо", въобще не го прави най-големия разбирач, а по-скоро кон с капаци, който не иска да си отвори ума за други видове човешко изразяване.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
31 октомври 2018
Аз никъде не съм писал, че не са изкуство. Даже напротив...

Да, ако киноман казва това ще греши. Ако каже "Те са изкуство, но все още не на нивото но филмите" ще е прав.

hyper
Мнения: 653
Цитиране
01 ноември 2018
Май си искал да напишеш "но все още *не* на нивото на филмите"? И ако да - защо?
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
01 ноември 2018
Прав си... пропуснах едно "не".

Количеството често е прокси за качеството. Филмите са по-стари и има повече от тях. Повече истории са разказвали от гледната точка на повече народи и с много жанрове и езици... и всичко това са натрупва. Имаш и диалог на ниво персонажи, на режисъорите, на тропите и деконструкция на тематиките и т.н.

Не знам ... дори най-любимите ми игри ми изглеждат смешни редом до Тарковски. А аз дори не харесвам филми.

Същото е и при книгите. Дори няма претендент на ниво Достоевски от страна на киното (все още!) па камо ли от игрите.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 ноември 2018
Аз все пак не знам как успяваш да сравниш филм с игра примерно. Аз лично не мога. Ако говорим конкретно за кинематичната част - да. Ясно е, че една игра сама по себе си може да се сравни с филм. Не добър, в общия случай дори и посредствен такъв. Но пък ако се сравни "цялостно" вероятно опира просто до това доколко човек си пада по едно или друго изкуство. И аз не съм фен на филмите, макар че преди петнайсетина години гледах екстремално много филми. И класики, и нови. Предполагам, че основните тропи ми втръснаха, истински добрите филми бяха малко (и още са), а тези, които уж трябва да са добри ми се струват средна ръка. При игрите е много по-лесно нещо да ми донесе удоволствие, дори и да осъзнавам, че е посредствено. Същото е и при сериалите, макар че напоследък леко почват да ми лазят по нервите повечето. Явно и от тях изгледах предостатъчно.

Но в крайна сметка в някои дни ми се гледат сериали, в други ми се слуша музика, в трети ми се играят игри и тъй нататък... в зависимост от настроението бих казал, че всяко от тези изкуства е по-добро от останалите.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
02 ноември 2018
Destiny 2 безплатна в battle.net до 18 ноември ! Orphea, оригинален герой от Nexus, ще е новият герой в Hots. Безплатен за тези, купили си билетче. А, и промени по героите, xp, катапултите. 29-тия герой в Overwatch е Ashe. И обявиха Warcraft III Reforged !
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
03 ноември 2018

!!!!

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
03 ноември 2018
Винаги съм го искал,близ намират начин пак да ми бръкнат в джоба :-)
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 ноември 2018
60 кинта... малко соленичко звучи, но като цяло доста добре. Дано и мултито да се цъка солидно, че едно време DoTA тотално умъртви Warcraft III, те даже и болшинството прота го заебаха в полза на дотата. Ама сега може би е време за завръщане на ретрото.

П.С. Ама Blizzard като гледам нещо не се впускат много-много в нови игри, залагат по-скоро на доене, а това мобилно Diablo е шокиращо, не трябваше изобщо да го обявяват на BlizzCon, а да го пуснат в продажба през задния вход в Китай догодина и да се приключи.

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
03 ноември 2018
60 кинта си заслужава напълно, доколкото разбрах и 2та експанжъна ще са вътре . Мултито ще го играем,няма къде да отиде. Диаблото не разбрах дали ще е платено но и не ми пука,нямам намерение да го играя.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
04 ноември 2018
pusnaha geympley videa za reforgeda izglejda dobre . Sry za latinicata ne sum vkushti
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
05 ноември 2018
Изглежда си ми същият Warcraft-а откъм поведение, само че осъвременен, което е супер. Тук-таме разни козметични неща са подменени... по-скоро ми е интересно доколко са задълбали в малките детайли. Бих се изкефил, ако доста подробности са оправени - примерно как катапултите на хората и орките автоматично стрелят най-отзад, където са "squishy" единиците обикновено, но пък тези на елфа и ъндед - отпред. Което е детайл, ама прави тези раси по-лесни за игра... любопитно ми е дали ще се задълбае дотам.

Тъй или инак купувам при всички ситуации.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
05 ноември 2018
Ако е 32-бита и не поддържа поне 2-3 ядра ще ги нахраня...

За да е читав ремастър - 64-бита и поне някаква multicore поддръжка...

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
06 ноември 2018
Някои с мнение за Lord of the fallen ? Гледам че е намалена в GoG, та се чудя.....
darkblue
Мнения: 1889
Цитиране
06 ноември 2018
Lord of the fallen - на мен ми хареса.
<
1
...
223
...
691
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.