Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
222
...
686
>
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 октомври 2018
По-интересно от самата игра:

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
25 октомври 2018
Който има конзола това е играта,ще пускат и мулти така че скачайте. Ние пцджиите ще чакаме порт :-)
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
25 октомври 2018
Ще го видя за PS4-ката, надявам се да е достатъчно окей. Хвърлих едно око в Digital Foundry - като цяло не са супер ласкави относно по-маломощните конзоли, ама какво да се прави. Това имам, на това цъкам. Само файда за стоте гиги инсталация или там колкото ще бъде.

А иначе Fallout 76 - намирисва ми на фейл, мисля директно за PS4 да го взимам и него и ако не ми хареса - моменталически продавам без да се замисля. Това е най-ефективният метод, когато човек се съмнява.

Иначе ми е интересно отвореният свят доколко ще го бива този път в Red Dead Redemption 2, че нещо на западните медии и ревютата им не вярвам. Дано да е доста по-жив от този в GTA V...

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 октомври 2018
Това почете за Toxi и igra4 ама ко да се прави.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 октомври 2018
Guys, Metro 2033 should be free!

https://store.steampowered.com/app/43110/Metro_2033/

TheAlpha534
Мнения: 79
Цитиране
26 октомври 2018
Thanks for the heads-up. Така и нe прeвъртях оригиналната.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
26 октомври 2018
"The game is less successful when it comes to its treatment of women. While there are plenty of female characters in the group, aside from one woman — who only becomes an actual gunslinging badass more than halfway through the game — they’re mostly relegated to side roles, like mothers, lovers, and caregivers. Even when the game seems like it might have something interesting to say about women’s rights, particularly in such an oppressive time, it stumbles over itself. One mission has Arthur protecting a group of protestors fighting for the right for women to vote. But their passion and bravery don’t seem to have earned much respect from Arthur. “I ain’t voted before,” he says when it’s all done, “but I’m getting kinda hot for voting rights.” "

https://www.theverge.com/2018/10/25/18021082/red-dead-redemption-2-review-xbox-one-ps4

А после Играчкин и Toxi ще говорят, че Западните лайнари имали значение XD

Barely literate subhuman genetic trash им казваш и това е.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
26 октомври 2018
Играя вече РДР 2, Рокстар надминаха себе си! Играта е уникална и ще я врътна поне 3 пъти. Нз как ще играя други игри, може би само ексклузивите ще цъкам и следващите на Рокстар, летвата е вдигната до небето
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
26 октомври 2018
https://www.goodreads.com/book/show/394535.Blood_Meridian_or_the_Evening_Redness_in_the_West

Dosta nad koqto i da e igra. RDR2 se obezsmislq ot tova.

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
30 октомври 2018
Да кажеш че някоя книга е по-добра от игра е като да кажеш че някоя бира е по-добра от дюнер. Така де, две различни неща са. Игрите които си стремят да копират филм или книга по мое мнение са си посредствени във всички случаи, защото са в много по-малка степен игра. Всъщност май RDR2 си е точно една такава игра.

Иначе най-добрата уестърн игра според мен е GUN от 2005-та. Доста подценена игра, от която рокстар са се вдъхновявали доста.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
30 октомври 2018
Дървена философия. И двете са изкуства. Имат тематика, ритъм, персонажи, сюжет. Преди 100 години книжните елитари ебаваха киното непрекъснато и именно заради тази постоянна атака имахме прогрес. Не е стигнало книгите но и това ще стане след няколко века. Сега същото трябва да се прави и с игрите.

Иначе не смятам, че е неуместно. Класика в древно изкуство с може бе най-великите творби в човешката история срещу хит в младото изкуство, което все още не се е доказало. Аз троля малко играчкин и Toxi нали защото са селски идиоти и затова така го казвам, но все пак е важна дискусия. Те игрите, които гледат от книги по принцип са добри (Witcher, SOMA, Dark Souls, STALKER, Metro).

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
30 октомври 2018
Ок, щом е важна дискусията, нека има още малко дървена философия тогава

Моето мнение е че не могат всички изкуства да се слагат под общ знаменател, защото примерно и музиката, и склуптурата и рисуването са изкуства... можеш ли по тази логика да сравниш "Венера Милоска" със God of War поредицата Различни неща са, с различен тип въздействие, с различни похвати, различно изживяване това е спецефичното за изкуствата като цяло, а не тематиката пресонажите и сюжетът .

Като тръгнат да се мешат работите нещата се сговнясват. Да вземем например "кино vs игри" - при киното и литературата акценътат е в това да ти разкажат някаква история, въздействайки на публиката с техните си похвати.
При игрите акцентът е да те подтикват да играеш, нали затова се наричат игри - да изследваш някакъв свят, да извършваш някакви дейности които те възнаграждават и не могат да се правят irl, да подтикват към някаква креативност, съобразителност и мислене и т.н. Другото би трябвало да е на заден план, даже и не е задължително да го има, за да бъде една игра добра

Има много примери в игри където даже не можеш да дори скочиш, защото това не е по сценарий. Да не говорим тези сценарии, актьори, музиканти и т.н колко ресурси (време и пари) гълтат които могат да отидат вместо това за разработка на енджини и гейм механики. Ако пък в киносалоните започнат да слагат геймпадове с които да управляваш филма, тогава кинематографското изживяване ще отиде по дяволите. Затова една кинематографска модерна игра сравнима с филм е боза - един истински филм, ако ще и да е на 60 години би представал в пъти по-добро кинематографско изживяване. Също така и ще бъде в пъти по-зле като геймплей от една класическа добра игра.
Като започне да се набляга на разказване на истории чрез филмови похвати другите неща страдат от това. Абе просто искам да кажа че гейминг изживяване и филмово изживяване са две различни неща които винаги пречат помежду си.

Всъщност, ако не е станало ясно, не виждам нищо лошо игрите да вземат сетинга от филм или литературно произведение. Не ме кефи когато наблягат на история и когато използват същите филмови или литературни похвати да я разкажат, защото никога няма да успеят да направят това, а в същото време играта, като игра в класическия смисъл страда от тия напъни.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
30 октомври 2018
"Моето мнение е че не могат всички изкуства да се слагат под общ знаменател, защото примерно и музиката, и склуптурата и рисуването са изкуства... можеш ли по тази логика да сравниш "Венера Милоска" със God of War поредицата Различни неща са, с различен тип въздействие, с различни похвати, различно изживяване това е спецефичното за изкуствата като цяло, а не тематиката пресонажите и сюжетът ."

Покрито тук:
"Имат тематика, ритъм, персонажи, сюжет."

"Като тръгнат да се мешат работите нещата се сговнясват. Да вземем например "кино vs игри" - при киното и литературата акценътат е в това да ти разкажат някаква история, въздействайки на публиката с техните си похвати. "

Това не е винаги техният акцент. Често но не винаги.

"При игрите акцентът е да те подтикват да играеш, нали затова се наричат игри - да изследваш някакъв свят, да извършваш някакви дейности които те възнаграждават и не могат да се правят irl, да подтикват към някаква креативност, съобразителност и мислене и т.н. Другото би трябвало да е на заден план, даже и не е задължително да го има, за да бъде една игра добра"

Изследването на свят се прави и в другите изкуства, и то значително по-добре когато е написано. То само по себе си е вид история. Мисленето не е сила на геймърите, тъй че тази част макар и технически вярна като че ли не е наистина така. За съобразителност съм съгласен, но това го има навсякъде ако искаш да си ефективен.

И почти не знам за адски добра игра без поне индиректни разказвателни похвати. Не казвам, че няма ама е много рядко животно. Все пак именно абстракцията от историите е едно от масивните ни предимства в природата. High Bandwidth communication + abstraction layer = смазващо превъзходство над други животни.

За следващата част не мога много да кажа - не съм по филмите. Не са за мен. Но наистина игрите, които гледат от книги са като цяло бая добри.

bojosan
Мнения: 1263
Цитиране
31 октомври 2018
Трите любими филма са ми The Revenant,Gladiator и Titanic.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
31 октомври 2018
https://youtu.be/aDGIU88p-EU

LMAO

<
1
...
222
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.