Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
300
...
686
>
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
31 януари 2020
Според мен това е проблема на гейминга в България. Всички играят тези "популярните" игри, като: CS, League of Legends, PUBG и т.н. Много хора даже не са чували че съществува нещо подобно на Fallout, A plague tale.., Sekiro... Ама такова е положението, буквално на всякъде във всички форуми и в живота, само 4 игри се коментират, тук там и WarCraft. Мобилните игри и те са много играни, за мен са за да си губиш времето, докато чакаш нещо, но някои са толкова малоумни, че незнам въобще как са толкова известни и играни.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
31 януари 2020
Не знам за Вас, но аз 2 дена се забавлявам с Warcraft III Reforged, без да съм давал и стотинка за нея- то туитър, то форум, то редит.......
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
31 януари 2020
@Peshp тези игри се играят масово в цял свят, не в България само. CSGO има стотици хиляди играчи дневно, Лигата е много над това. Игри като ЦС и Лига са успешни дори тук по няколко причини
1) Струват малко - лигата е без пари, цс вече и той(преди имаше цена)
2) Лесно се навлиза - достатъчно лесни са та всеки да ги започне
3) Имат огромен потенциал за развитие - тавана ти на умения и в двете е почти безкраен. Стига да имаш желание и време, можеш да се развиваш ужасно дълго време
4) предоставят компетитив среда, а и могат да се играят с приятели(нещо наистина важно), а примерно при Секиро, Плег Тейл, Фалаут(нека не говорим за 76) е невъзможно

При всичко това казано, в България се играят много други неща. Този сайт, а и множество други, както и не една фейсбук групи и форуми са показателни. Единственият проблем на БГ гейминга(ако може да се счиата за такъв) е и като с всичко друго - стандарта ни. Защото едно е да си европеец с 10 хиляди заплата и да вземеш 2-3 игри месечно за 60 евро, друго да вземаш 2000(говоря осреднено, някои вземаме повече, някои доста по-малко).

В последните години това се променя доста, съдя по познати и приятели. 60% от тях преди цъкаха само пиратки. Сега повечето имат богата Стийм(а и не само) библиотека + при някои конзола(или повече от една).

Да се казва, че понеже ЦС и Лига се играят, това е проблем на бг гейминга(или гейминга като цяло), струва ми се несериозно на фона на сегашната действителност.

@rosniak кефи ме как Близард чупят тъпомера, явно им е мъка че не ги дъвчат като преди няколко месеца.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
31 януари 2020
Да, масовите жанрове са си едни и същи навсякъде. По логични причини. Помня едно време като набираше скорост Counter-Strike - с някакви приятели играем в някой клуб Quake 3 на DM17, някой влезе за пръв път, бутнат го 6-7 пъти в дупката, убият го още 20 пъти и завършва с -7:20. Влезеш в CS за пръв път, там без да искаш доубиеш някой в мелето 1-2 пъти, завършиш с 2 фрага и 10 смърти. Далеч по-мотивираща база, отколкото да ти направят triple anal в Quake 3. То и заради това този тип пуцалки умряха, когато дойде Counter-Strike. Само Half-Life тук-таме се играеше мултито, но и при него се изискваха повече "начални" умения, за да можеш изобщо да си конкурентен.

Това е и проблемът на стратегиите. В StarCraft докато не направиш 50-100 си някаква амеба. Оттам нататък можеш едвам-едвам да претендираш за по-сложен организъм. В Warcraft III пак така. Повечето хора когато ги одрусат като кучета първите 10-15 мача се разочароват и заебават.

И аз съм съгласен, че има някаква циклична закономерност в гейминга. Не съм очаквал, че 2D сайдскролърите ще станат толкова популярни днес, при положение, че в съзнанието съм си ги оставил някъде там в 90-те. По-високата трудност беше забравена като мейнстрийм концепция в продължение на десетина години поне. Като нищо стратегиите ще се върнат един ден. Ама за да стане това някой трябва да нацели идеалната комбинация - концепция, в която се навлиза лесно, но същевременно има достатъчно дълбочина, за да дойдат и протата. Това вече е лесно само на думи да се каже.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
31 януари 2020
Да се цели идеалната комбинация изисква инвестиция. Не вярвам голямо студио да поеме този риск. Затова казвам, че можем да очакваме по-инди решения, като например Frostpunk, която е страхотна.

Може би не се изразих правилно по-горе...Имах предвид, че стратегиите като водещи заглавия в каталога на големи студия са умрели. Честно казано не вярвам това да се промени, циклично или не.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 февруари 2020
Е, да, и аз говоря за инди решения, естествено. Гигантите в гейминга от доста време насам показват, че са почти неспособни на иновация и могат само да "взаимстват". От тях нищо смислено няма да дойде.

Но не мисля, че се изисква инвестиция, мисля, че по-скоро се изисква късмет и талант, за да се намери правилната формула. То много жанрове се зараждат така, включително и супер модерни такива като MOBA и battle royale. Едното стартира като мод за Warcraft III и довежда до League of Legends и Dota 2, другото като непретенциозна Steam игра.

Ама - може да отнеме и 10 години, преди да видим някоя размазваща, революционна стратегия. Според мен е въпрос на време... отделен въпрос е колко време.

П.С. А Warcraft III: Reforged е такова говно, че не е истина. Епичен фейл на почти всички възможни нива. Много, много, много рядко ме е яд, когато давам пари за игра, но сега това се случва. Откровено дилетантско изпълнение на Blizzard, което повдига въпроса що за мениджмънт има мултимилиардна компания.

DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
02 февруари 2020
Просто е: гейминг студио се превръща в корпорация. Това са различни структури, с различни управление, различна цел и различни ценности. Близард, такъв, какъвто го знаем от времето на Д2, го няма отдавна.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
03 февруари 2020
Жалко, още помня как се играеше Warcraft по клубовете, аз не я играех разбира се, защото ми беше тъпо да гледам някакви малки човечета,но W3 и дебилото ги уважавам много. Близърд се развалиха като изкараха оная пародия УоУ яхнаха безживотниците и направиха купища пари, а имаш ли всичко, се отпускаш, те са точния пример за това.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
03 февруари 2020
Защо да е говно reforged-a. Ясно е че ги няма обещаните синематици и новите анимации при бой ама като изключим това пак е същата игра със подобрена графика. Ама аз още не съм я пускл,може днес да я купя.

Но не яхвам хейт вълната още преди да съм я играл,както направиха доста хора в нета.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 февруари 2020
Върви ужасно зле Reforged. Има нонстоп спадове във фреймрейта, особено когато избираш някоя единица. Уж ми върви със 100 кадъра в секунда, което си е повече от добре, но постоянно нацепва. Особено ясно се усеща в битка. Не мога да изиграя и една карта срещу компютъра, без да се изнервя от това цепене и спадове във фреймрейта. Между другото няма значение дали има битка или не, дори и да си направил 2 единици с герой и да тръгнеш да ходиш по картата пак се случва това. Vanilla-та си върви с 200 кадъра без никакво цепене и нищо, мазно, плавно и перфектно.

Това, плюс всички останали неща. Като го пусках си казах - "Не може да е толкова зле, колкото пишат хората в интернет". Първо се срещнах с лагващото меню, което е абсолютно несериозно в 2020 година от "Blizzard". След 30 секунди играта ме дисконектна безпричинно.

Реално ако човек иска да изиграе само кампанията с нов вид на единиците, няма намерение да играе в мулти и не му правят впечатление спадовете на фреймрейта - Reforged може и да му хареса. Мисля, че тези с позитивното мнение са подобен тип хора. Ако си играл много в мултито, свикнал си да движиш единиците и героя в битка постоянно техническата част е супер дразнеща.

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
03 февруари 2020
Ще оправят спадовете със пач. Няма как да я оставят така ама прав си ,не биваше да рекламират нещо и да пуснат друго,говоря за синематиците и другите обещани неща. Въпреки това warcraft си е warcraft и аз бих я играл дори без обещаните неща,защото е играта на детството ми.

Но близ пак се осират след диабло имортъл,това са два големи гафа. Нека да продължават в същият дух. Откак ги купи активижън ,само издънки...

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
03 февруари 2020
- това продължава да е забавно!!!
P.s. Ето и самия сайт https://www.warcraft3refunded.com
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
04 февруари 2020
Технически погледнато RTS жанра не е мъртъв, но не може да обслужи една съвремена ААА игра и да отговори нуждите на съвремения пазар.
Така че единствената надежда според мен за съживяване на RTS-а е някое инди студио да го обхване гениалността и да шокира общността с някакъв тип Disco Elysium изненадващ хит и да създаде освежаващо геймплейно нововъведение, някакъв по - нестандартен начин за построяване на икономика и изграждаща агресия и този нов модел да бъде моментално абсорбиран от големите риби. Причината е, че дори като фенове на RTS-а, ни е писнало до известна степен да играем RTS игри, аз донякъде съм изключение заради Старкрафт, но наистина вече много рядко отварям кой да е от двата. Другият вариант е някаква по - висока конзолна технология, следващо поколение след VR-а, след 10 години примерно, може би когато вече холограмите ще навлязат, което да отвори нови възможности в реално време да се строят цивилизации и в същото време да не отегчава играча. Холограмен анти-походов шах в реално време примерно.
Дотогава, да, до голяма степен RTS-a си е мъртъв. Един от Кралете на гейминга. Long live the King.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
04 февруари 2020
Има само 3 стратегии които ги играя досега и винаги са ми на хард диска:

- Command and Conquer Generals
- Red Alert 3
- Age of Empires 2

Поне ведънъж в уикендите си пускам някаква игра срещу ботове и неангажиращо си правя бази, трупам единици и после се кефя на екшъна. Срешу хора обаче съм доста слаб

На Блицард нещата никога не съм се кефел, заради тия прекалено фентъзи скинове. Толкова кич, че чак не мога да разбера коя единица какво е.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
04 февруари 2020
Не са ми интересни тези "building strategy". Миналата година излезе мисля че Age of Empires 3 ? Безплатна в steam и я взех, играх я, ама този жанр не е за мен. Бях пробвал и Forstpunk и Surving Mars, но и те не ме зарибиха. Наскоро покрай намаление взех Anno 1404 и ми хареса, но скучна ми беше. Сега ми се иска да пробвам тази от 2019-2020 не съм сигурен, Anno 1800. Изглежда ми по-интересна от 1404. Попринцип гледам ей такива игри, които се развиват назад в миналото, че са ми по-интересни.
<
1
...
300
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.