Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
349
...
686
>
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
14 август 2020
Charcharo написа
Да но то и при Rockstar е смешно да даваш пари за такива неща когато реално имаш технологични и симулационни пропуски.

Те едва ли смятат така
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
14 август 2020
REMNANT FROM THE ASHES е безплатна в Epic в момента. Ако някой има интерес.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Дори и в Rockstar има умни хора. Инженери и те имат. Не всичките са PR или маркетинг

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
15 август 2020
Не ме разбра, коментарът ми беше насочен по-скоро към теб, не към тях Имах предвид следното: това, че отделят време за "излишни дреболии", а пък всъщност основни неща са им счупени, е само твое мнение, на което имаш право, но средностатистически не се подкрепя особено много. И със сигурност Рокстар (както и вероятно CDProject Red в случая) смятат, че са се справили невероятно с основните неща и затова отделят време и за дреболии
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Ако е технология не е до мнения. Математика е и е 100% обективно.

Rockstar не могат един HDR да подкарат като хората при Red Dead Redemption 2 . Дори след пачовете е ... просто ОК, а това е значително по-важен елемент и за PC и за конзолите от топките на коня.

Виж, id Software са по-близо до перфектни при 100% обективните неща и от CDPR и от Rockstar.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
15 август 2020
Мнение е "като хората". Мнение е и "това е значително по-важен елемент" Както виждаш, нищо обективно няма. Ти смяташ едни неща за критично важни, други хора - други. HDR-ът на RDR2 си беше прекрасен - също мнение
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Ако е замесена технология вече няма мнения а факти. Наука/инженерство = обективно = има истина и тя е една. Може да е комплексна, да не е "Да/Не" но я има.

Има 100% обективни неща на света. Не знам как може хора да оспорват това 2020та... сега ако бяхме в античността разбирам ама не сме.

Както и да е, дано да сте прави за Киану, че не намерих точни данни колко наистина взима тия дни. И за простотията с гениталиите. В Witcher 3 имаше много проблеми, дори на ниво сюжет, които ме ядосват. Искам нещо, което да ми хареса повече без да е на 50% заради книгите.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
15 август 2020
Когато казваш, че нещо е "недостатъчно добро" при липса на установен и приет от всички baseline за "достатъчно добро", това е мнение. И през 2020 и през 1800 Ако ми изпратиш линк със световнопризнати минимални технически изисквания за "перфектен HDR", тогава можем да говорим, че имаме "обективна истина" и вече да обсъждаме дали RDR2 отговаря на нея или не.

Keanu Reeves once was making $15 million upfront per film, plus a cut of the grosses (the Matrix movies earned him about $250 million). Today, he's being paid a mere $2 million to $2.5 million for the John Wick sequel (and got even less — $1 million to $2 million — for the first Wick film).

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Да това го намерих, но искам източник. Намерих го в Блог. Може да съм зле с Google, знам ли. Затова искам линка ако го имаш ;d

Иначе HDR си има стандарти:
https://www.cnet.com/news/dolby-vision-hdr10-advanced-hdr-and-hlg-hdr-formats-explained/

Проблемът, е че няма ясен начин да наредиш игрите според тях защото не е написан точно ефекта от разработчиците. Трябва или код или анализ на снимката да се прави. Но RDR2 е много ама много по-зле от DOOM Eternal например. И по-зле и от Metro Exodus и от Odyssey.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
15 август 2020
Но пак изхождаш от позицията, че "трябва да е перфектно, а то не е", а това е мнение. Не, не трябва да е перфектно, дори и да знаем какво е перфектно. . Това е игра, не технологично демо. Тя има своите цели, които са различни от твоята идея за целите на една игра (което също е мнение, колкото и да го наричаш "наука"). Не всеки геймър ще извади калибратор да мери цветовете докато играе RDR2. Има и такива, но са под 1% и всяка нормална компания с претенция да изкара някой лев накрая, ще каже "fuck em". Топките ги забелязаха всички, имаше шум, имаше статии по темата = маркетинг = $$$$. Ето това е наука. Учи се в университети, взимат се дипломи

https://www.hollywoodreporter.com/lists/hollywood-salaries-2016-who-got-933037/item/hollywood-salaries-revealed-who-got-933042
За Киану e факт, че не участва в най-касовите филми в последните години. Не, че не го гонят, Марвел го преследват от години, но той не иска. Киану направи ужасно много пари от Матрицата, но след това си живее общо взето като обикновен човек, гледа си custom моторите и се занимава с нормални неща; затова и не си поддържа позициите на топ актьор и не взима големите пачки.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Моето мислене, е че ако имаш колосален бюджет, то той трябва да е заслужен. Ако утре игра 2 милиона е просто ОК технологично, то това не е проблем. Даже евалата. Но ако си Red Dead Redemption 2 и игри с 4-10 пъти по-малко пари са значително по-добре от теб в доста важни аспекти, то това не е добре.

Топките не бяха забелязани. Беше си маркетинг преди да излезе играта или точно като излизаше. ДЕмек компанията го наложи като някаква работа, не хората.

За графика се дават прекалено много пари като цяло, и знаеш, че на мен ми пука по-малко отколкото на други хора. Просто искам нещата да са логични, подредени, без двуличие и да имат смисъл.

"Ето това е наука. Учи се в университети, взимат се дипломи"
И двамата знаем, че е по-лесна за взимане диплома, по-малко важна за прогреса на човечеството дисциплина, и средно по-тъпички хора избират това


Иначе ти благодаря за линка. Това малко ме успокоява за играта.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
15 август 2020
Ако приемеш очевидния факт, че всички ААА игри са преди всичко бизнес, тогава ще видиш, че нещата са логични, подредени и имат смисъл
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Не точно. Игри като League of Legends или Fornite или World of Tanks са значително по-добър бизнес. По-евтини (поне краткосрочно) и много повече доходи носят.

Тъй, че не. Не е логично да губиш пари за малки игрички с миниатюрен пазар и нищожни приходи

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 август 2020

Играта изглежда супер!
*името на видеото е леко подвеждащо, просто критика е, не че е лоша играта*

<
1
...
349
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.