Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
373
...
686
>
Straicar
Мнения: 36
Цитиране
22 ноември 2020
Здравейте и благодаря за предложенията. И аз четох доста добри отзиви за A Plague's Tale: Innocence.
Ще хвърля един поглед и на Dishonored.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
22 ноември 2020
Dishonored е доста добра steath игра от първо лице. Най-хубавото в нея са магииките, които са примерно телепортиране или спиране на времето и играта предоставя много разнообразни начини да убиеш някой и пътища, по които да преминеш мисията си. Проблемът в нея е че ако спреш да играеш stealth всичко става скучно и играта омръзва.

Все още разигравам Death Stranding. От начало всичко се развиваше бавно и мисиите си бяха отиди до там, свържи го с chiral network и т.н. След това започнаха лудници в четвъртия епизод и сега стигнах до 12, много ме въвлече играта и пусна ли я 4-5 часа ги забравям. Въобще не ми се иска да свършва, евентуално в бъдеще може да я преиграя, не знам дали ще излизат и DLC-та, но се съмнявам.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
22 ноември 2020
Peshp написа
Най-хубавото в нея са магииките, които са примерно телепортиране или спиране на времето и играта предоставя много разнообразни начини да убиеш някой и пътища, по които да преминеш мисията си.

Да, можеш примерно да спреш времето в момента, в който някой стреля по теб, и да го преместиш на пътя на куршума

Иначе мен единствената стелт игра, която ме държи (не, че я играя само стелт) е MGSV. Dishonored първият ме изкефи жестоко, но след това схемата много ми се изтърка. Като цяло нямам нерви за стелт, но MGSV успя да ме спечели.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
23 ноември 2020
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
23 ноември 2020
Свърших с Death Stranding, страхотна игра. Единствената ми забележка е че накрая играта става повече филм, в който просто стоиш, гледаш и слушаш. Но пък ми хареса края, хареса ми геймплея, не бих казал че е само обикаляне на цяла САЩ, ами има си шутър елементи и т.н. Следващата ми игра, която ще ме занимава надявам се 1-2 месеца и да не ми омръзне мисля да е Red Dead Redemption. Мислех за Halo,Crysis или SE4, но въобще не ми се играят шутъри от първо лице, мафията трейлъра не ми хареса, а пък driving механиката ми мяза на първия Watch Dogs. Валхалата все още няма да я играя, в бъдеще се надявам да си оправят графичните проблеми. Така че реших да пробвам и надявам се изиграя RDR 2. От нещата, които съм гледал и чел за нея, някои я харесват, някои не. От клипове изглежда готино атмосферата, графиката. Геймплея също, сега не знам колко и тя е "пешеходен симулатор" от ревюто, но щом има кон съм окей. Анимациите си мязат на GTA, историята чух, че се е развивала изключително бавно, което ме притеснява и ако е така сигурно ще ми доскучае.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
24 ноември 2020
Точно снощи я почнах РДР2, но само малко поиграх. Още обикалям из едни снежни виелици само, но е обещаващо. Едно от неприятните впечатления ми е, че бягането става с Х-са (за ПС4-ка говоря) и като бягаш не можеш да се оглеждаш. Само напред трябва да гледаш.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
24 ноември 2020
Дълга и бавна е рдр 2. Ако пък решиш да минеш и страничните мисии и експлорнеш малко хептен става дълга и разбираемо доскучава на някои хора. На мен не ми е доскучал защото успях да се вкарам във атмосферата . И дори като обикалях безцелно пак ми беше интересно ,да гледам пейзажи това ,онова.

Играта също така е пълна със easter eggs. Повечето от които не съм откривал ,но съм виждал от интернет други да ги намират.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
24 ноември 2020
RDR2 си е от поляризиращите игри, трябва да я пуснеш за да разбереш дали ще ти хареса или не. При тези крайности и да се чудиш, и да не се чудиш - докато не пробваш сам няма да знаеш дали е за теб. Почваш я и така. Пък едно е да не знаеш какво да очакваш като е излязла играта, друго е да си видял всички дискусии и да си "подготвен". Самият аз може би очаквах нещо друго, ако бях подготвен за пешеходен симулатор може и да беше инак. Кой знае.

Иначе едно яко каналче, което не помня как ми попадна точно:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLKBPwuu3eCYkScmqpD9xE7UZsszweVO0n

За разработка на всякакви олдскул игри. Изгледах много от нещата и ме изкефи здраво канала.

И още няколко. За Принца и NBA Jam е забавно да гледаш как са се правили анимациите едно време. Цялата история за Diablo естествено ме изкефи. И цялата история за Мист беше супер яка. Някак такава романтика има да слушаш единични легенди как са създавали велики игри с някакви подръчни ресурси. В днешно време само слушаш как 100 милиона не стигали, трябва 120 милиона, за да има супер реалистични косми в носа на героя... а геймплеят пълна дупка.

Имаше само едно видео, което просто нямаше как да изгледам - на Creative Assembly за Rome 2. Тая игра беше толкова счупена, че няма накъде - някакъв пич да ми разправя за нейните постижения, айде не, моля.

Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
25 ноември 2020
Rostik79 написа
Точно снощи я почнах РДР2, но само малко поиграх. Още обикалям из едни снежни виелици само, но е обещаващо. Едно от неприятните впечатления ми е, че бягането става с Х-са (за ПС4-ка говоря) и като бягаш не можеш да се оглеждаш. Само напред трябва да гледаш.

Можеш да промениш бягането да става чрез натискане на L3 и без да го помпаш, както е реално когато смениш на 1 лице. И ще можеш да тичаш и да въртиш камерата. Аз така си го направих. Това беше едно от нещата, които не ми харесаха. Трябваше да си поиграя с настройките на контрола, особено с aiming-а, защото default опцията за autoaim, за мен си беше ужасна, но пак евала на Рокстар, че са сложили толкова много опции в конзолна ( тогава беше само на конзоли) игра. Иначе виелиците са около 2-3 часа, ако не ме лъже паметта, след това можеш свободно да си се разхождаш из картата.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
25 ноември 2020
sauron93 написа
Дълга и бавна е рдр 2. Ако пък решиш да минеш и страничните мисии и експлорнеш малко хептен става дълга и разбираемо доскучава на някои хора. На мен не ми е доскучал защото успях да се вкарам във атмосферата . И дори като обикалях безцелно пак ми беше интересно ,да гледам пейзажи това ,онова

Точно, ако играта те грабне - всички тези странични мисии и постоянно обикаляне ща са ти страшен кеф. Ако не те грабне - пълна скука. Повечето хора ги грабва късно, така че Rostik79 не се отказвай прекалено бързо
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 ноември 2020
Сравнение с абсобютният боклук GTA V Online е наистина божествена RDR 2

Но шегата настрата, мен ме радва.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 ноември 2020

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
27 ноември 2020
Death Stranding и аз скоро го превъртях и нещата там наистина се преживяват бавно, но ако човек е готов да опознае света, никак няма да му е скучно. Тия дни си обикалям, за да си достроя пътищата по нивата и лифта по чукарите. Повече впечатления написах в коментарите на ревюто скоро.
RDR2 също започва много бавно, но стигнах донякъде през лятото още на втория лагер след снежния първи и така я оставих. Не ми се беше налагало да свиквам толкова бавно с контролите на дадена игра, особено как да взаимодействам с коня, как да избирам настоящото си снаряжение, но това не са сериозни драми. Игра с много детайли, но построена върху банален скелет. Затова и до голяма степен разбирам ревюто в HG. Но все пак добра игра, никой не може да го отрече. Просто не е хита на века и това е напълно окей за мен.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
27 ноември 2020
Veluvian написа
Не ми се беше налагало да свиквам толкова бавно с контролите на дадена игра, особено как да взаимодействам с коня, как да избирам настоящото си снаряжение,...

Да ве, чак съм удивен от контролната схема как е направена. Сякаш в Рокстар са им дали задача "дайде да видим как най-неудобни и неинтуитивни да ги направим контролите". С едно копче отваряш шкафа, с друго го затваряш. Гъбката изглежда никой не е казал на Рокстар, че има по няколко степени на натиск и не са знаели, че могат да го направят да бяга с нея.
Както и да е, свиква се. И благодаря на Митко6000 за съвета, че мога да си променя контролите. Последните няколко игри, които съм пробвал нямаха изобщо опции за други контроли и спрях да търся такива.

Иначе играта има страхотна атмосфера, визия и чудесен войс-актинг. Общо взето нямам търпение да се впусна в приключения из дивия запад.

Май се очертава да стоя известно време вкъщи, че имам някакви симптоми и аз (не съм се тествал засега) и ще поцъкам на воля.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
27 ноември 2020
Veluvian написа
Игра с много детайли, но построена върху банален скелет.

Не мисля, че това е валиден аргумент предвид в какъв период се развива играта. Няма как историята да е като в Westworld примерно или някой филм на Нолан. Мисля, че реалистичното отразяване на периода е сред най-силните страни на играта.
<
1
...
373
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.