Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
374
...
684
>
Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
27 ноември 2020
Veluvian написа
Игра с много детайли, но построена върху банален скелет. Затова и до голяма степен разбирам ревюто в HG. Но все пак добра игра, никой не може да го отрече. Просто не е хита на века и това е напълно окей за мен.

Същото твърдение мога да изкажа и за GTA V. Игра, която никога не е приковавала вниманието ми за дълго. За RDR 2 пък мисля, че играта си е мнг добра от гледна точка, че отразява период, който малко игри са се опитали. Една от тях е първата RDR. И мисля, че точно този интерес задържа вниманието ми към 2-ката. Всичко зависи от това, дали ти допадат ултра реалистичността и обикалянето на света. Пробвах малко от Death Stranding и ми дойде в повече ходенето, но пък в RDR 2 ми е приятно. Интересно колко личният вкус може да е различен, дори и за самия човек.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
27 ноември 2020
Дивия запад наистина е рядко срещан в гейминга, но също и бъдещето. Имам предвид хубавото бъдеще, което се е развило и всичко е много по-различно от днешното ежедневие, за това cyberpunk смятам, че ще се хареса на много хора. Като се замислим, не се сещам игра в бъдещето , което не е апокалипсис като metro и fallout. Вече може Alien isolation може да се нарече такова бъдеще.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
27 ноември 2020
lyubohar написа
Veluvian написа
Игра с много детайли, но построена върху банален скелет.

Не мисля, че това е валиден аргумент предвид в какъв период се развива играта. Няма как историята да е като в Westworld примерно или някой филм на Нолан. Мисля, че реалистичното отразяване на периода е сред най-силните страни на играта.

Понеже не се доизясних, под "банален скелет" имах предвид, че RDR2 е стъпила върху някои твърде остарели механики като прицелване и т.н., неща които много добре си спомням, че и Pse ги беше упоменал в ревюто. Това разбира се не е края на света, но все пак това са Рокстар и техните игри трябва да са с високи претенции и очаквания. Точно те трябва да имат ресурса да осъвременяват игрите си във всеки аспект, особено с развитието на моушън кепчъринг технологиите. Подобни неща отдавна например се наблюдаваха в игрите на Ремеди като Алан Уейк, че и даже малко Контрол, абе има си остарели механики все едно играеш Макс Пейн от преди 18 години. Опаковката е нова, но нещо те човърка отвътре, че все едно играеш старата им игра. И така с Рокстар. RDR2 си е най малкото RDR1, но разбира се с много детайлизирано съживяване на света. Та повтарям, това не е някаква пагубна критика, мнозина го могат, защо не и такива големи кучета - дивелъпъри да не го правят в игрите си.
Даже скучните станали със времето асасини преживяха трансформация с Origins неотдавна и резултатът беше повече от освежаващ.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
27 ноември 2020
Да, гръбнакът на RDR2 си е оригиналното RDR. То е достатъчно да видиш едно видео с двете - изключително много неща са еднакви. Естествено графиката е лъсната - текстурите, пейзажите, моушън кепчъринга. Но пък когато тръгнеш да управляваш героя и да стреляш се връщаш в миналото. Подобно е положението с GTA. Много е подобрен откъм графика и ефекти, но самото управление, особено на героите, си е същото като едно време, като преди куп години.

Именно и заради това ми е смешно, когато се говори за повишение на цените - сякаш големите компании правят всяка игра от голата нула, а не се опитват да преизползват почти цялото съдържание. Сякаш куп серии не са просто леко подобрени миналогодишни издания. Тук-таме наистина се прави нещо изцяло ново и бих приел то да е по-скъпо, поне знаеш защо, но не и FIFA, Call of Duty, The Elder Scrolls, Fallout, GTA и т.н., сериите-сапунки, построени на върху енджини на 10+ години. То при TES май са си кажи-речи 20 години даже, не 10.

А дали се свиква - свиква се с всичко, особено човек като играе от 10, 15, 20 години. Също така ако игра те зариби, пак бързо забравяш за всички нейни дървении. Винаги давам примера с Diablo II - като си го пусна и първия 1 час си казвам - "Ебаси грозната и дървена игра, как съм играл толкова хиляди часове на нея". След 3 часа съм забравил за всичко и съм се потопил.

П.С. Между другото по едно време Дивия запад беше доста популярен сетинг, имаше повече уестърнчета, някъде там преди 15-на години и малко повече. После изведнъж изчезна от радара по някаква причина. След това покрай Red Dead Redemption и RDR2 малко му се вдигна популярността, ама сигурно пак ще си залезе. На мен този жанр винаги ми е бил някакъв... среден, нямам нищо против него, но и не съм голям фен.

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
27 ноември 2020
Човече, според мен пък баш Skyrim и GTA 5 има защо да са скъпи за разработка. И нищо чудно че GTA 5 е най-скъпото нещо в развлекателната индустрия изобщо. Заеби това колко бил дърт енджина и какви били анимацииките. Колосалното количество съдържание е скъпо. Los Santos е с размерите на голям български град и няма почти никъде копи-пейст, тонове текстури, графити по улиците, дребни предмети, пътни знаци, стотици хиляди неща които даже не всеки може да забележи. При TES пък само да тръгнеш да четеш книгите ще ти трябва не знам колко месеца. Да не говорим пък за количеството диалози записани в тия игри. Една камара всякакви хора всичките на заплата, няма как да не е скъпо и трудоемко, ако ще и quake 1 енджина да ползват. Виж новия TES само го тийзнаха след почти 10 години след последната игра, сега говорят че ги делят години от излизането на новата част. Всичко това е обяснимо. За Fifa и CoD съм съгласен, би добавил и Assassin's Creed, която и да е игра на Activision или Ubisoft, ама с TES и GTA няма как да се съглася Просто обективни факти, не е фенбойщина това.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
27 ноември 2020
Да, високата цена е за да се изплати и труда на големия екип от хора, които пишат всяка книжка,писъмце и всеки страничен куест. Има игри и игри. Има примерно и Senua: Hellblade - 20 човека правят игра и емоционалното изживяване е гарантирано и без наличието на тонове съдържание, NPC-та и отделни трогващи истории. Акцентът е само силен и болезнен акцентъ върху главния герой, в интерес и със ограничения бюджет и понякога манджата става вкусна. В случая нека и двата модела да ги има. Съвършенството разбира се за всеки е субективно понятие. Някои хора искат да се потопят с дни наред в даден свят и да откриват всеки път нещо ново. Други хора искат на един дъх да изиграят едно заглавие и после да се сещат за него или след 10 години пак да го изиграят например.
Death Stranding беше модел на точно обратното, което биха очаквали геймърите в една игра. Задаващ свой ритъм. Например сега Cyberpunk 2077 ще е точно това, което искат хората - околна среда, сюжети в бъдещето, безгранични възможности за секс, насилие, разнообразие от персонажи, тонове съдържание и мисии. За много хора това е мечтан модел за видеоигра. Доколко всичко ще е скриптирано, а не интерактивно, остава да разберем. Има игри с душа, има игри и само състоящи се от огромно тяло. Има разбира се и от двете - големите рядкости.
Парадоксалното е, че даже сегашният Demon Souls е направен буквално от скреч, за разлика от RDR2. Но все пак за всекиго по нещо да има. Само с едно уточнение - игрите с тонове съдържание и нищо друго, не оказват никакво развитие върху гейминга. Докато дори до ден днешен се говори за игри като Shadow of Colossus, първите два Fallout-а от 90те, за Heroes 3, Disciples, Soul Reaver, за игри с душа и арт.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
27 ноември 2020
Veluvian написа
Понеже не се доизясних, под "банален скелет" имах предвид, че RDR2 е стъпила върху някои твърде остарели механики като прицелване и т.н., неща които много добре си спомням, че и Pse ги беше упоменал в ревюто.
Да, откъм геймплей мога да се съглася - тоест да се доверя, че е както казвате, защото не съм играл първата, нито особено много други игри на Рокстар
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
27 ноември 2020
Не мисля, че точно сценарият струва колосално много пари. Сега проверих, че огромна част от книгите в The Elder Scrolls са писани от двама човека (и немалко от тях се повтарят в идентичен вид между изданията). Отделно - пет-десет човека за 5 години могат да напишат абсолютно колосално количество текст. Какво ще е качеството зависи от самите сценаристи, но дори и да взимат заплати колкото програмист, което силно ме съмнява, то пак сценарият няма да излезе много скъпо. Сега озвучаването - то може и да е евтино, може и да е хипер скъпо. В един Star Wars: The Old Republic е струвало майка си и баща си, но там има качествено озвучаване на всеки метър практически. За мен поне Skyrim и Oblivion са по-скоро озвучени на килограм без много-много дубли. Поне на мен Skyrim с нищо не ми лъха на игра, струваща майка си и баща си (сега и проверих, че бюджетът - плюс маркетинга, е бил 85 милиона долара, не съм задълбавал да гледам доколко са официални тези данни, понеже при бюджетите на игрите супер рядко имаме реални числа, The Witcher 3 е един от малкото подобни случаи, но в случая ми звучат правилни тези числа, естествено защото защитават тезата ми ).

Но да, vanmx за GTA V съм съгласен с аргументите ти.

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
27 ноември 2020
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
27 ноември 2020
!-sxtEnIt3Rph_05tdEh56ctNq1jqUg
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
28 ноември 2020
GTA V е най успешната игра вписторията гейминга, излизаща за трета покаление конзоли. Така, че хейтъри, фенове трябва да замълчат, веднага след нея беше РДР2, останалите, да гледат, да се учат и да си водят записки.
Мога да каза кои са най-гнусни Dark Souls серията, ако гледам геймплей на DS1, 2,3 са абсолютно едни и същи и разклоненията им секири, блъдборни напмазнярите from. Fifa и Cod са ясни. Ама да кажеш че GTA е конвеир, детохмитава 7 години от петицата. Поскоро конвеир е солсчетата, чалга конвеир за про елитистите, дето мрат по 1000 пъти на някакви разложени изчадия, японски гмеж.
А къде къде яки игри като якудза не се споменават.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
28 ноември 2020
igra4 написа
GTA V е най успешната игра вписторията гейминга, излизаща за трета покаление конзоли. Така, че хейтъри, фенове трябва да замълчат, веднага след нея беше РДР2, останалите, да гледат, да се учат и да си водят записки.
Мога да каза кои са най-гнусни Dark Souls серията, ако гледам геймплей на DS1, 2,3 са абсолютно едни и същи и разклоненията им секири, блъдборни напмазнярите from. Fifa и Cod са ясни. Ама да кажеш че GTA е конвеир, детохмитава 7 години от петицата. Поскоро конвеир е солсчетата, чалга конвеир за про елитистите, дето мрат по 1000 пъти на някакви разложени изчадия, японски гмеж.
А къде къде яки игри като якудза не се споменават.

GTA V не е най-успешната игра (каквото и да значи това). Не е най-добре програмираната игра, не е играта с най-добри персонажи и сюжет или тематика. Не е играта с най-много съдържание нито пък ти уважама времето толкова добре.

Не е продала най-много, не е направила най-много пари, не е най-награждаваната, нито най-високо оценената, нито най-популярната нито пък е най-обичаната от феновете.

Не е игра на конвейер но е игра с формула. И двамата знаем на 95% как ще играе GTA VI още от сега.

Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
28 ноември 2020
igra4 написа
GTA V е най успешната игра вписторията гейминга, излизаща за трета покаление конзоли. Така, че хейтъри, фенове трябва да замълчат, веднага след нея беше РДР2, останалите, да гледат, да се учат и да си водят записки.
Мога да каза кои са най-гнусни Dark Souls серията, ако гледам геймплей на DS1, 2,3 са абсолютно едни и същи и разклоненията им секири, блъдборни напмазнярите from. Fifa и Cod са ясни. Ама да кажеш че GTA е конвеир, детохмитава 7 години от петицата. Поскоро конвеир е солсчетата, чалга конвеир за про елитистите, дето мрат по 1000 пъти на някакви разложени изчадия, японски гмеж.
А къде къде яки игри като якудза не се споменават.

Много хубаво, че е успешна, обаче на мен бързо ми омръзва. Това не значи и че е лоша, но концепцията на цялата поредица е една и съща. Ти си последният човек, който ще ми казва да замълча, особено в място и време където свободно мога да си изразявам мнението. Жал ми е просто, че има такива запалени фенчета като теб, които възприемат всяко различно мнение като хейт. И както каза Charcharo, имаме много ясна представа какво ще представлява следващата игра от поредицата. Това може да се каже и за много други игри, но друг е въпроса дали това мен ме кефи или не, и на практика от това зависи дали ще играя. Всеки решава за себе си. Като говорим за конвейер, бих казал че игрите с отворен свят като цяло са на конвейер и затова сигурно се наблюдава тази остарялост, и изчерпаност в базовите механики.

The_Doctor46
Мнения: 1770
Цитиране
28 ноември 2020
Абсолютно подкрепям колегите. GTA 5 е доволно скучна игра. Нито има някаква интересна история,нито геймплея е добър. Да обиклаям безцелно в града може да ми е интересно за час,два,след това ми става досадно. Играчкин,ти наистина не схващаш защо хората играят Соулс подобните заглавия,нали. Не играем защото сме елитисти,а защото тоя геймплей е хем прост като концепция,хем много зарибяващ,което е доказателство,че едно нещо не трябва да е сложно,за да бъде добро.Колкото и да играя,не ми омръзва.Някои обичат предизвикателството и съчетано с мрачна атмосфера,не е трудно да разбереш защо стават все по-популярни.Сега,може да има някакъв процент от играчи,които ги играят просто,защото е модерно или е трудно,но тоя процент е малък.Аз и предполагам другите соулс маниаци тук,играем,защото ни доставя удоволствие. Този тип игри ти дават много причини да ги изиграеш пак. Различни билдове,различни тактики и тн.Каква причина може да ми дадеш да преиграя GTA.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
28 ноември 2020
Е аз съм соулс фен и честно казано GTAV ми беше доволно забавна, имаше го тоя banter между персонажите, който го има и в RDR2 и е страхотно направен.
<
1
...
374
...
684
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.