Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
417
...
684
>
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
22 февруари 2021
@bojosan почти възпя Спенс,
Въпросът става малко философски, но той засяга и игрите, а в днешно време човек е толкова пренатрупан с информация, че всичко му писва бързо. Както при децата. Още сме непораснали деца може би. Имаше едно проучване, според което ако сравним информацията и базата данни, които натрупва един човек от началото на 19 век за цялостния му живот, това се равнява на един ден натрупана информация от гледна точка на един съвременен човек. Така че и писването / апатията /безразличието / разочарованието са един вид защитни механизми, които предотвратяват мозъкът да прегрее.
Според моите собствени наблюдения, е много трудно да преживяваме нещо като за първи път, липсва този свеж excitement, защото сме влезли в житейския калъп.
Например когато ходихме преди години да гледаме на кино последния Alien: Covenant (че е зле в голямата си част, няма да преповтаряме тези) в един момент си казахме, че това не може да се сравнява с първия път, когато сме били малки и сме преживявали този excitement, когато в оригинала виждаме как дзверчето изкача от корема на единия от екипажа докато си хапват дружно и се шегуват. После го виждаш десетки пъти пак и вече знаеш какво е. Няма го вече хоръра, страхът от непознатото.
LethianDream
Мнения: 2503
Цитиране
22 февруари 2021
Аз винаги гледам по-скоро положителното (нищо че троля от време на време по коментарите) и винаги не съм обръщал внимание на нещата, които говори Божо. Но това си е до човека и до визията му за света, вероятно разделението оптимисти- песимисти в световен мащаб е някъде 50/50.
@Veluvian - аз не съм бил роден, като е излязла първата част на Alien, така че не мога да дам оценка. Но е факт, че като си малък, адски много се впечатляваш от неща, които са смешни от твоята сегашна гледна точка. Примерно си спомням, че като излезе екшънът "Честна игра" със Синди Крауфорд в главната роля, целия филм плезих език и мечтаех за нея, а и екшънът ми се понрави много. Сега не искам да си го пускам, знам какъв епик фейл ще е Или като видяхме за първи път Фифа-та или Мортал Комбат 1 на големите машини. Спомням си, че няколко дни след това не можех да мигна от велик кеф в какви времена живея: да видя как Кано вади сърце
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
22 февруари 2021
null
С разкритието на Diablo II®: Resurrected, умрира ли аргумента, че soul = стара графика, souless = нова графика?
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
22 февруари 2021
JakePaulKOsConor написа
null
С разкритието на Diablo II®: Resurrected, умрира ли аргумента, че soul = стара графика, souless = нова графика?

Никога не е имало такъв аргумент.

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
22 февруари 2021
@LethianDream, е и аз не съм бил роден когато е излазъл Alien и не съм сигурен дали е било възможно да се прожектира тук по кината в началото на перестройката, но помня в началото на 90те, когато го гледах за първи път и това остава за цял живот.
Но това, което помня като прясна премиера По света и у Нас на кино през 91ва е Терминатор 2 и изцъклените ми на очи на първокласник, когато Т1000 набучи пръста си прес окото на фостър таткото, пронизвайки млякото докато си го пие. А сега имаме купища на килограм филми наблъскани със CGI, ай максове, 4де, миризми, клатене на седалки, ама не, пренаситено е положението, невинаги нещо ни впечатлява. Та тезата ми е, че разбирам положителните и скептичните гледни точки и има причини човек да оценява или не новите блага и продоволствия, които живота ни сервира, не е дотолкова @bojo или който и от нас е прав, или не.
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
22 февруари 2021
Charcharo написа
Никога не е имало такъв аргумент.

https://i.imgur.com/4dc3i2p.png

90% (ако не и повече) от дискусиите са 404, това успях да намеря

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
22 февруари 2021
@JakePaule
Тия са идиоти

lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
22 февруари 2021
Veluvian написа
@LethianDream, е и аз не съм бил роден когато е излазъл Alien и не съм сигурен дали е било възможно да се прожектира тук по кината в началото на перестройката, но помня в началото на 90те, когато го гледах за първи път и това остава за цял живот.
Но това, което помня като прясна премиера По света и у Нас на кино през 91ва е Терминатор 2 и изцъклените ми на очи на първокласник, когато Т1000 набучи пръста си прес окото на фостър таткото, пронизвайки млякото докато си го пие. А сега имаме купища на килограм филми наблъскани със CGI, ай максове, 4де, миризми, клатене на седалки, ама не, пренаситено е положението, невинаги нещо ни впечатлява. Та тезата ми е, че разбирам положителните и скептичните гледни точки и има причини човек да оценява или не новите блага и продоволствия, които живота ни сервира, не е дотолкова @bojo или който и от нас е прав, или не.

Премиерата на T2 в НДК и аз ще я помня цял живот. Махнаха ни главите тогава. Дори и днес CGI-ът не изглежда ужасяващо зле.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
22 февруари 2021
Той тогава ggi беше по-реален, сега като гледам любимите ви екшънчета със експлозийки все едно гледам няква екшън игрица на юбисофт.
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
22 февруари 2021
Интересувам се от Soul vs Soulless въпроса от няколко месеца и стигнах до два главни източника, които според мен засягат "проблема":

"We know that in the history of all arts, the arrival of perfect realism coincided with perfect decadence. Why is it that when technique is primitive, everything is beautiful, and when technique is perfect almost everything is ugly? Technical perfection can only create boredom, because it only reproduces nature. Why the hell would anyone go to a movie when they can have the real thing? So imitating nature can only lead to the death of an art form."

Другия източник е от една книга (The Work of Art in the Age of Mechanical Reproduction), която не обсъжда точно въпроса, но според мен е в същия дух..

Btw корицата на книгата е гениална https://i.redd.it/ad0e4b65hny11.jpg

"The result of reproducibility is most aptly seen in film and how it can be cut, to rearranged and manipulated. For Benjamin this has revolutionary consequences - art becomes scientific."

Приемен изпит на 7,000 китайски кандидат студенти по изобразително изкуство:
null

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
22 февруари 2021
Няма значение дали нещо е старо или ново, то винаги може да е бездушно. Да, нерядко преработките са зле, защото се правят за пари и защото хората, които са отговорни за тях, не схващат есенцията на даден продукт. При Diablo II: Resurrected показаното досега е изключително обнадеждаващо, защото очевидно фенове на тази класика са работили по играта. Вижда се от това дългото интервю, че говорим за хора, които са запалени по серията, които са я преживели като едно от явленията на гейминга. А не като малоумниците, отговорни за Warcraft III: Reforged. Който си е просто бездушен ремастър. Който не пресъздава магията на оригинала, защото е претупан (и тук не говоря за малайзийското студио, отговорно за моделите на героите; те са си свършили работата добре - проблемът е, че не е имало директор/арт директор, който да им каже - "Пичове, трябва малко да ги преработите - отблизо нещата изглеждат супер, но отвисоко се смесват едни с други и не е ясно какво се случва на екрана".

Между другото има и куп стари игри, които пак са си бездушни. Но те обикновено са посредствени/лоши и са останали в аналите на историята и никой не ги дискутира.


А по горната дискусия - просто сме в консуматорско общество. Имаме от всичко по много. Ако тръгнеш да консумираш в промишлени дози, независимо за какво говорим - информация, някое изкуство - тогава в един момент не само ще ти втръсне, ами направо ще се погнусиш. Аз заради това се опитвам някак да балансирам количеството информация, което минава през мозъка ми - в противен случай усещам как започвам да се натоварвам. Не става дума да се изолираш в гората, но и другата крайност да поглъщаш всичко е пак същото.

Veluvian написа
Според моите собствени наблюдения, е много трудно да преживяваме нещо като за първи път, липсва този свеж excitement, защото сме влезли в житейския калъп.

Забелязал съм, че много пороци идват от търсенето на първоначалната емоция от нещо - а човек просто трябва да приеме, че тя просто няма как да се завърне.


Апропо гледахте ли как заглушиха Металика, когато свиреха на BlizzCon, за да не нарушат авторските права... на Металика. Яка комедия. И велика ирония, понеже точно Металика винаги са били най-големите мрънкачи за това някой да не е слушал 5 секунди от тяхна песен, без да са обезщетени.

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
22 февруари 2021
Брех, не е никак зле даже! Нещо старо почва да изригва в мен...

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2QlxFkzm_mwMJGWxF5GGxLr1240LTASrUCLBJvzDyAH19DRmIglE3Whrk&v=q0A6xrmXFa4&feature=youtu.be

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
23 февруари 2021
pseto написа
"Пичове, трябва малко да ги преработите - отблизо нещата изглеждат супер, но отвисоко се смесват едни с други и не е ясно какво се случва на екрана"

null
Затова ли в Diablo II (original) мога да видя кое е зомби, кое е демон, кое е шаман и т.н. и да опиша техните белези, а в Diablo III и IV не се вижда и разбира нищо, виждам просто фигурата на чудовището, но не мога да кажа какво е?
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
23 февруари 2021
Аз лично нямам и грам проблем да разпозная кой противник какъв е от показания геймплей. Доста от тях са пресъздадени практически 1 към 1 без никакви свободни съчинения.

Veluvian написа
Брех, не е никак зле даже! Нещо старо почва да изригва в мен...

Vicarious Visions спечелиха BlizzCon-a... а Diablo IV съвсем остана в периферията.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
23 февруари 2021
https://www.gq-magazine.co.uk/culture/article/playstation-vr-jim-ryan-interview-2021
Days Gone, Ps exclusive, идва и за PC.
Или с други думи, igra4-a кръв повръща, от Сони се отвръща!
<
1
...
417
...
684
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.