Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
451
...
686
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
17 април 2021
Jake, мечката в Diablo II винаги ми е била супер скъсана и грозна. Изглежда ми така, сякаш някой стажант я е правил, докато останалите от Blizzard North са почивали след крънча. Същото важи и за върколака на друида. Толкова са ми грозни, че никога не съм играл с тях. Дразнят ме в червата. Новата мечка ме кефи супер много, върколакът също. Мисля, че отзивите за тях са супер положителни като цяло. Ти си част от някакво мноооого скромно малцинство, което не е доволно от онова, което VV вършат.

Междувпрочем по темата - кракнали са алфата на Resurrected, върти се из торентите. Мисля и аз да ѝ хвърля едно око. Има ги всички 7 класа, но все пак налични са само акт 1 и 2 (което не е толкова изненадващо, аз си мисля, че не са напреднали супер много с останалите три). Вероятно останалите герои имат нужда от доработки, заради което не са пуснати за стриймърите. Ама сега вече всички ще ги видят и толкоз. Няма лошо, чудно ми е как върви и как се усеща. Друго си е да я видиш сам.

Charcharo написа
В този случай пак имаш креативно решение - от писател или гейм дизайнер.

Винаги има. Въпросът е, че в една компания с 200, 300 или 500 човека, една шепа хора имат креативния контрол, а онези по-надолу - почти никакъв. Това е нормално. Не може стотима човека художници, 30 писатели и т.н. да правят каквото им е кеф. Ще настане мазало и хаос. Трябва да има централизация. Но когато си на най-долното ниво, може да мрънкаш, че "ти се сипва пропаганда". Реално един редови художник в Blizzard не знам дали може да знае какви решения се взимат на най-високо ниво. В компания с около 100 човека никога не съм знаел какво точно си дискутират шефовете. Те идват и казват - "Това ще е така, това иначе" - и толкоз. Шефът не ти дължи обяснение.

Имал съм лукса да работя няколко пъти в живота си творчески работи (за мен това си е лукс, де) - не е точно това, което хората си представят. Понякога рестрикциите са толкова много, че уж творческата работа се превръща предимно в механична с тук-таме възможност да приложиш малко въображение.

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
17 април 2021
pseto написа
Мисля, че отзивите за тях са супер положителни като цяло. Ти си част от някакво мноооого скромно малцинство, което не е доволно от онова, което VV вършат.

null
Не знам дали Бог ме е дарил с добро око или просто съм го тренирал

Това че 2-3 неща не са както трябва, не значи че не съм доволен от работата им, а и понякога 2-3 неща, които не са наред може да развалят цялата система

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
18 април 2021
Тая картинка вече и аз не я схващам
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
18 април 2021
Left: визуален баланс - просто изглежда добре
Right: математически баланс - перфектен кръг

Интересен факт: Перфектния кръг всъщност не съществува
null

Интересен факт 2:
null
Първото лого на Assassin's Creed 1 използва логиката на типографията, но всъщност това е грешно решение (за разлика от логото на Google), защото логото на AC има характера на символ, а не на буква и поради тази причина го променят в това отдясно

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
18 април 2021
Интересно, тия неща не бих ги забелязал. А а пък AC винаги съм си мислел че използват разни масонски и илюминатски символи, не знаех че черепа на орел изглежда така отдолу
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
18 април 2021
Странно как виждаш такива глупости, а не те дразни комбинацията съществително (soul) + прилагателно (soulless) в meme-то, което постоянно публикуваш.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 април 2021
Впечатлен съм, че такива неща виждаш JakePaul. Логото и начинът, по който се представяш пред другите е важен и то много.

Но... нима е чак такава драма особено за нас ;d ?

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
18 април 2021
Vanmx, това с черепа е известно.

01:33, 02:19

Якото е, че това на пръв поглед не изглежда като череп на "нещо си", защото е долната част на череп (невидимата), т.е. hidden one

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
18 април 2021
@Jake, въпреки всичко ако говорим за Diablo II: Resurrected - там говорим просто за субективно мнение. Дали нещо изглежда добре или не. Когато говорим за сравнение като логото на Google, при него може да има някаква дискусия на обективно ниво. Ама всъщност каква дискусия - отляво е логото, което е направил някой топ дизайнер в Google, който сигурно е в топ 100 на дизайнерите в света. Дясното е дело на човек, който е забелязал, че G-то не е перфектен кръг и го е променил. Естествено, че човекът, който е направил логото в Google, е осъзнавал това, но го е направил с причина иначе. Всъщност причината (доколкото прочетох накратко дискусиите) е тази, че G-то е базирано на някой от шрифтовете на Google. А различните шрифтове не претендират буквите да са в перфектни геометрични форми (специално пък хуманистичните такива).

Аз пак казвам, мечката в Diablo II е грозна. Новата е някаква свирепа и яка, старата ми прилича на някаква меме мечка, рисувана на ташак на paint.

Това с черепа в Assassin's Creed определено е интересна информация, никога не съм се замислял. То и няма как да се замислиш, де, едва ли човек попада на орлови черепи всеки ден, че да направи асоциацията.

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
18 април 2021
null

Има нещо, което не е наред, което разваля останалия design language за мен, като къща от карти.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 април 2021
@JakePaul

Странно, не разбирам.

Иначе:

Интересно, трябва да е много тежка на instance geometry и relfect + retract за да е по-бърза RDNA 2 картата тука.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
18 април 2021
JakePaulKOsConor написа
Има нещо, което не е наред, което разваля останалия design language за мен, като къща от карти.

Това за БМВ е факт, и се знае от всеки, който се интересува от автомобили. Включително дизайнери съм слушал да го коментират, колко е грешно (според тях). Само че дали е грешно? БМВ са с нарастващи продажби всяка следваща година. Тоест очевидно новите клиенти на БМВ не се интересуват от тези детайли. А за старите - среден пръст от страна на БМВ, наистина, обаче резултатите накрая в екселската таблица с приходите говорят друго.

Така че тези неща не може да са самоцел, понеже няколко души с тежка форма на OCD се дразнят. В едно подобно решение играят много фактори, и факторът "арт" е само един от многото. И не винаги с най-голяма тежест.

Освен това дизайнерите на БМВ имат пълното право в един момент да сменят дизайн езика на марката и да почнат да вкарват съвсем нови, непознати досега елементи, които на свой ред след години да се считат за "класика".

А освен всичко останало - БМВ нямат основание кой знае с какво да се гордеят от старите си автомобили, че толкова да си пазят традициите. Това не е Алфа Ромео през 60-те и 70-те; БМВ през тоя период са буквално никой - никакви спортни успехи (те и след това нямат), никакви емблематични модели (освен за много тесен кръг от БМВ-фенове). БМВ станаха голяма и премиум марка благодарение на моделите си от 90-те години, които и до ден-днешен се считат за най-добри от феновете на марката и спрямо които няма толкова голямо отстъпление в дизайн езика. Така че и аз на тяхно място не бих имал голяма носталгия към дизайн езика от 60-те и 70-те и бих гледал да вкарам нещо ново.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
18 април 2021
От това soul/soulless почва да ме обръща на разстройство.

Не знам кой гений е решил, че ако нещо се промени, или недай си боже се търси някакво съвършенство, това прави нещото бездушно.

Написах го преди не знам колко страници, но всичко това е въпрос на вкус. Ти смяташ, че моделът на Блъд Рейвъна е станал бездушен, щото вече не изглежда като полугола пластмасова играчка, а аз смятам, че новият вид е много по-мрачен, ако щеш зловещ и консистентен с lore-a. Кой от двама ни е прав ли? Вероятно никой, защото е ВЪПРОС НА ВКУС. Това при мен важи и за мечката.

Така е и с BMW примера. Нали беше важно артиста да реализира визията си. Може би това е визията на дизайнерите? Или нещо е Soul, само ако визията на дизайнерите съвпада с твоята?

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
18 април 2021
nightwarrior написа
Или нещо е Soul, само ако визията на дизайнерите съвпада с твоята?
Сакън, има обективна вселенска истина, с която някои имат директен комуникационен канал, а останалите живеем в Средновековен мрак и чат-пат некой лъч ни огрее та малко и ний да провидим.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
18 април 2021
Аз от дизайн не разбирам, но ми прави впечатление че навсякъде ако става дума за външен вид почти не се полагат никакви усилия - важна е само функционалността.

Примерно като излезе новата конзола на MS през 2013-та. Всички ги ебаваха за липса на креативност при дизайна на машината и името и, шото мяза на видео и се казва xbox едно. Аз тогава си мислех че са ударили дъното ако става дума за креативност, ама после пуснаха черен паралелепипед и добавиха думичката series към вече съществуващото име на друга правоъгълна черна кутия която бяха пуснали малко по-рано и имаше добавено едно X в името си. В този случай даже хората не се бъзикат толкова с тоя факт както беше през 2013-та, щото там работи, "важно е да се охлажда добре", "няма да го гледам ще седи зад телевизора" и т.н Да подчертая - тук не става дума за това дали дизайна ме кефи или не - просто няма никакъв дизайн тая кутия... щото е просто е една кутия, никакво усилие да се измисли нещо.

Ама айде стига с тея игри. Почти навсякъде е така - гледа се само функционалността, другото се заебава. Вижте примерно историческите сгради в централните части на големите градове - орнаменти навсякъде, статуйки под первазите, декорирани колони и т.н. А какви се сегашните офис сгради - като ексбокса паралелепипед с правоъгълни прозорци или изцяло облицовани в стъкло като акваруим

В един музей с оръжия веднъж гледах разни пушки, ножове и револвери, правени да убиват хора - отново произведение на изкуството. Днешно време тия неща ги няма. В къщата на село ключа за вратата на мазето е от повече от 100 години - пак разкрасен с някакви релефни елементи. Да-подчертая отново - няма значение дали това ми харесва или не, просто самия факт че едно количество хора са били наети за това нещо което няма никакъв практически смисъл е нещо удивително.

Като стана дума за колите - не виждате ли че всичките са черни, сиви, бели или нещо толкова тъмно че изглежда като черно. Затова трафика в градовете изглежда депресиращ, не е като от старите ленти.

Спирам с примерите, мисля че стана ясно какво имам предвид - бездушевността ни е обгърнала навсякъде

<
1
...
451
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.