Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
461
...
687
>
LethianDream
Мнения: 2545
Цитиране
31 май 2021
Псе, честито! Сподели ни дали е момче или момиче, да знаем геймър или геймърка да чакаме след известно време във форума
Rostik79
Мнения: 2225
Цитиране
31 май 2021
Абе ще използвам тази тема за една препоръка, ако може да дадете.
Искам да си взема нови колонки за компютъра/телевизора. Схемата ми е следната: компютър и конзола са свързани към телевизор с HDMI. Телевизорът има само оптичен изход и към него ще включа звука.
Търся колонки с бюджет таван около 200 лева и съм се спрял на две неща:
- EDIFIER R1280DBb - в ОЗОН сега е на 175 лева (има намаление, иначе е 190-200 лв)
- FENDA F770X - В технополис е на 189 лева.

И двете марки са ми непознати, но за EDIFIER намирам повече мнения и са предимно положителни. Само ме притеснява, че са 2.0 и нямат отделно бас и не съм сигурен доколко плътен бас могат да изкарат.
Тази FENDA е 2.1 и има доста голям субуфер. Даже и цвето-музика, която се надявам да може да се изключва. И двете имат блутут, което може да влезе в употреба, и двете имат оптика и се чудя.

Даже да искам да ми ги пуснат да ги чуя в магазина, едва ли ще добия представа кое как звучи така на бързо и в такова помещение. Ако някой има представа от марките, още по-добре и от моделите, ще се радвам да сподели.

lyubohar
Мнения: 3079
Цитиране
31 май 2021
https://www.emag.bg/tonkoloni-kompiutyr/brand/logitech/c?ref=bc
Има доста в твоя бюджет, включително няколко 2.1.

Да не говорим, че от Амазон с Гапко за около 200лв можеш да си докараш и такива, които тук струват 300.

Тия Fenda изглеждат и звучат (като марка) много чийп. Другите изглеждат по-добре; това че нямат отделен събуфер нищо не означава - ако техните си басове са адекватни (а те изглеждат като 5-инчови, което си е предостатъчно, плюс това са два).

Edit: Fenda-та е с 5,25" бас, другите са 2 х 4,5" Мисля че е ясно, кои са с по-сериозен бас

vldir
Мнения: 1808
Цитиране
31 май 2021
Имам EDIFIER R1280DBb и съм ги вързал за грамофоните, докато си купя сносни монирни колони. Звука е доста добър.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
31 май 2021
lyubohar
Мнения: 3079
Цитиране
31 май 2021
HighFist написа
5.1 - за филми и игри е супер. Основните колони са обединени в една + woоfer-a. Задните не ги ползвам.

Взел си си 5.1 за филми и игри, но не ползваш задните колони???

Иначе идеята на 2.1 е да разтовари основните колони от нуждата да пресъздават ниски честоти като имаш специализирана колона, проектирана специално за това; която можеш да поставиш където искаш из стаята, понеже ниските честоти нямат посока. 2.1 все още е двуканален звук.

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
31 май 2021

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
31 май 2021


HighFist
Мнения: 808
Цитиране
31 май 2021

Rostik79
Мнения: 2225
Цитиране
01 юни 2021
Мерси за мненията. EDIFIER водят по точки, спрямо другите (FENDA), които и на мен ми изглеждат ментарски.
HighFist, естествено колкото нагоре в ценовия пояс скачаш, повече получаваш, но за момента ми е ОК така. 5.1 системи не ме влекат по чисто практически причини - буквално няма как да ги разположа и най-много като теб да махна част от сателитите, което обезсмисля ползването на такава система. Пък и съм на квартира - колкото по-компактно, по-добре, защото някой ден всичко трябва да се мести.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
01 юни 2021
Относно колегата Rostik79, аз ползвам от няколко години модела на EDIFIER и съм доволен. Солиден дървен корпус, а ниските дори така съм ги намалил, че не смея да ги набъбна да не изпращя с вибрации апартамента Когато ми ги препоръча един приятел, който навремето се занимаваше с музика, слушахме някакви неща на flac през тях и веднага ме грабнаха, а и за цената си и тоя клас е окей.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
01 юни 2021
Като я гледам тази дискусия и аз се замислям за някакви колонки тук, като някакви варвари ползваме тези на телевизора вградените, ама звука от нещата, дето сваляме, е супер досаден - обичайните едвам чуващи се гласове и гърмящи ефекти. Чудя се с едни читави колонки ще се пооправят нещата.

LethianDream написа
Псе, честито! Сподели ни дали е момче или момиче, да знаем геймър или геймърка да чакаме след известно време във форума

Момче... ама с майка и баща геймъри ми се струва, че той няма да се метне на нас.

LethianDream
Мнения: 2545
Цитиране
01 юни 2021
Може би си прав, с една много близка приятелка (шефката на клуб "Абордаж' в София), сме си говорили нашироко по темата- майка й е преподавател по Архитектура и от малка искала да я прави архитект, ама наш'та рисуването не я влече и греда Сега е биолог като основна професия, което в настоящата ситуация на Ковид си е доста добра и стабилна професия. Но майка й е вдигнала ръце от нея и я смята за огромно разочарование. Така стои въпроса с родителите. Естествено, има и много обратни примери - да не говорим, че сега в WWE шампиони по двойки са Рей Мистерио и синчето му Или в борбата Едмон Назарян, който е син на великия борец Армен Назарян, мачка и пребива Чакаме момчето ти във форума след години с прякора - Малкото Псе
Caprice
Мнения: 105
Цитиране
01 юни 2021
По-скоро lil pse или pse младши 😏😏😏.

А аз да попитам има ли съфорумци, които вече ползват RTX3060 на лаптоп и доволни ли са, че обмислям покупка в близко време.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
01 юни 2021
<
1
...
461
...
687
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.