Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
529
...
692
>
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
10 юни 2022
Мисля, че има някакво неразбиране. Ремастерите/римейковете не са за старата аудитория. Ако успеят да обърнат някой фен към повторна(или петорна покупка) е бонус. Този продукт е за нови покупки. Да не говорим, че да се споменават "МНОГО ПО-ЯКИ игри" е наивно. Никой не прави римейк/ремастер на яка игра, правят се на успешни игри. Колкото субективно да харесваш Remember me, колкото и обективно добра да е или не, факт е, че не беше финансово успешна, по една или друга причина. Няма кой да рискува пари, та видиш ли втория път може и да успее. Когато имаш сигурна величина като TLoU, която малко я полираш, рекламираш и си на сигурна печалба.
LethianDream
Мнения: 2564
Цитиране
10 юни 2022
Това именно води до продаването на едни и същи.. няма да кажа боклуци, въпреки че ми е на езика, а ще бъда по-мек с "комерсиални шитни", отиваме полека към мнението на божосан. Но това е нормално и логично- повечето фенове на игрите са дечица, които се страхуват от нови неща- дай им да блъскат поредното Call of Duty или Фифа. Сигурно ако решат да разнообразят Дютито, всички ще ревнат и няма да го купуват
Rostik79
Мнения: 2236
Цитиране
10 юни 2022
Буквално всички римейкове, за които се сещам, Летиан, са игри, които може да са всичко друго, но не и за дечица, които циклят кол оф дюти и не са те таргета.
Пък и лично мнение, но не съм съгласен, че липсват нови игри/франчайзи.
LethianDream
Мнения: 2564
Цитиране
10 юни 2022
Давам ги като пример за мнозинството геймъри- слагам пари, че много от тях ще изберат да играят наново римейка пред нова игра. Това води до липса на нови IP-та като цяло, не коментираме инди игрите, гледаме цялостната картина. Отварям стора за пре-ордери и какво да видя - една след друга игри,които са продължения и части от цели поредици - нов чаптър от ESO, нова игра The Quarry, която ще е като продължение на Until Dawn геймплейно, някъв тенис, нов Мадън 23, ремастър на Шедоурън трилогията, ремастър/римейк на TLOU 1. Това ако не е застой, не знам кое е Първото ново IP, което чакам ще е Forspoken чак през есента, помийните ями на DC и Марвел дори не ги считам за игри, то някое инди по-добре да си купя с олигофренски геймплей и пикселова графика.
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
10 юни 2022
И аз не мисля, че липсват, а освен това не мисля че е задължително да се търсят само нови франчайзи. Чакам си сега новия Xenoblade след няколко дни, търпеливо си чакам Starfield, вече и Dead Space 4(The Callisto protocol), новия GoW - като това са ми задължителни игри, покрай тях ще има и други. Да не говорим, че размера на беклога ми буди у мен срам.

Игри има, идват и излизат както добри така и шлака. Винаги е било така. Тва "с едно време какви игри имаше" ми звучи малко като пенсионер със спомени за комунизма.

А ремастери/римейкове... Повечето са доене на пари - 15 версии на Скайрим, 10 на GTA, ама някой път водят до нещо наистина прилично - RE2.

Ама пак казвам, не смятам, че ние, дето вече сме играли играта, сме целевата група. А че го правят с комерсиални игри... много ясно.

nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
10 юни 2022
Експанжън за MMO не знам как го считаш че пречи на ново IP. Както и как слагаш очевидно ново IP, вярно от същата компания, като продължение, когато то не е такова. То и Starfield можеш да го сложиш като продължение на Fallout, щото гаранция ще има подобни неща - я стреляне, я левелъпване.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 юни 2022
LethianDream
Мнения: 2564
Цитиране
10 юни 2022
Дан, викаш, то е измислено всичко Трябва повече лесбота и друга сволач да вкара в единицата, нямаше достатъчно. Може Светулките да излязат с украинско знаме, тамън да стане модерна играта

Найт, темата е дълга, не ми се занимава да ти отговарям на всичко Старфилд ще излезе най-рано 2023 година, GoW: Рагнарок е продължение (каква изненада!), Дед Спейс 4 ще е пак продължение, скрито като нов франчайз, както е скрит и The Quarry като продължение на Until Dawn.
За мен игралната ААА индустрия е в тотален колапс на идеи и написах горе основните причини.
А, да, забравих, че чакаме нов Мас ефект и нов Dragon Age скоро Дори любимото ми френско студио ще изпраска нов Dishonored (такива слухове се носят), а другите ми любимци ще изтрескат A Plague Tale: Реквием.
Забравих и новото Saints Row за цвят
Та какво казахте за нови игри?

Rostik79
Мнения: 2236
Цитиране
10 юни 2022
Аве за последните 1-2 години можем да отбележим Deathloop, Returnal, Cyberpunk, Stray, Kena: Bridge of Spirits, Biomutant, Ghostwire Tokyo, Sifu, Outriders, Valheim - за тези се сещам на прима виста, но има и още и се задават още. Има, не е като да няма.
Пък и е вече много трудно да изкараш нещо, дето да е ново. Не е 2004-та, дето всяка нова игра беше ... нова.
LethianDream
Мнения: 2564
Цитиране
10 юни 2022
Ей, Стрейчето ще е яка игрица, ще я налазя като излезе в новия Плюс, поне такива са слуховете
Да, Рос, излизат, но не виждам ААА игра сред тези- може би донякъде Пънка и Ретърнал. Детлууп е скрит копи/пейст на Dishonored, което не е лошо, дори напротив, играта си ми хареса. Другите всички са по-скоро клонящи към инди или правени от по-малки студия.
Прав си, може проблемът да е, че остаряваме
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
10 юни 2022
Ростик от тях само киберпънк става, пък и нея си я знаем, ниво средно високо, дпугите са мн зле. Тая Deathloop пълна тъпотия, дисонър 1 от преди 10 год е по добра от нея. Нема игри 😀
Rostik79
Мнения: 2236
Цитиране
10 юни 2022
То и само по себе си, че е продължение една игра не я прави лоша автоматично. Нали тъкмо приключих Резидент Ивъл 8 - играта си бива. Dying Light 2 какво като е продължение - искам да я играя и нея и очаквам да се накефя.

Големите играчи вярно, че играят на сигурно, но и геймърите това очакват. Ако някой излезе малко от формулата (като ТЛОУ2 или Death Stranding - и двете игри аз много ги харесвам) веднага гракват, "ама то не е това, което чакаме, искаме си същото като предното".

LethianDream
Мнения: 2564
Цитиране
10 юни 2022
Това е идейния проблем, за който говорим, че паплачта иска същото И естествено, дайте да й дадем стоплени манджи (римейкове) и продължения..
Вчера четох 20 мнения под новината за римейка на TLOU и всички бяха мега наелектризирани, все едно нещо велико се случва от сорта на Халф-лайф 3 едва ли не, а не стоплена манджа за пари.
Аз игри си имам достатъчно за игра, просто коментираме тук какво се случва в индустрията.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
10 юни 2022
Те и за новия год ъф уар мн се празнят. Дето ще е същата като предната. Не че няма да я играя. Ансансините от ориджинс са едни и същи и си ги цъкам.
Просто новите фенчета на даден франчайз правят хайп около нещо. Мене примерно ме кефи повече геймплея на год оф уар от 1,2 и 3. А новите фенчета пецеджии и ps нови потребители са почнали директно с последното заглявие.
Rostik79
Мнения: 2236
Цитиране
10 юни 2022
Аз за тази година чакам от една страна новия Год (да, аз съм точно от тези новоконзолни геймъри, за които Играча казва и ГоУ от 2018-та ми беше първата игра от поредицата и се влюбих в нея), но също с голямо любопитство следя Atomic Heart, ама сега с тази война не знам какво става там ...
<
1
...
529
...
692
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.