Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
534
...
683
>
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
19 юни 2022
Аз бях голям фен на CoD - и мултито и сингъл плейър кампаниите, ама това до CoD4 която излезе 2007-ма. Това е последната година през която се усещаха иновациите в гейминга на ниво технологии и на ниво геймплей. Тогава като кажеш, че някоя игра е нова, това означаваше че е нещо наистина различно от предходното.

През тази година излезе последната такава PC exclusive игра която да показва на макс нивото на тогавашните технологии (Не съм сигурен Stalker от кога беше не съм я играл толкова, а и говоря само за мейнстрийм заглавия... вметвам това специално заради Charcharo ) Говоря за Crysis - това за мен е играта която бележи края на старата ера в която се гледаше детайл и ти трябваше колкоте се може по-корава машина.

Тогава излезе първия Assasins Creed - игра която наложи този тип сингъл плейър игри, който следват всички игри от този жанр следващите години и така до днес. Самото заглавие стана начало на една от най-популярните поредици

Друга игра от това време - Bioshock. Не съм и голям фен ама като видите игра откъдето събирате аудио записи - от там дойде.

CoD4 беше крайпътния камък отввсякъде - тази игра наложи нивото на скриптираност на историята на игрите след нея. Направиха популярно нещо като регенериращата се кръв вместо аптечки, hit индикатори като уцелиш някои, xp points при всеки убит враг и отключване на неща, perk-ове... абе нещата които сега всяка съвременна игра има независимо от жанра. И това беше най-големия хит от всичките тия основополагащи мейнстрийм игри.

Общо взето тогава излязоха 4-5 заглавия които наложиха модата почти две десетилетия напред и направиха игрите това което са сега. Игри които самите те станаха мега големи и популярни поредици. Според мен най-голямо влияние имаше CoD4. Това беше най-продаваното нещо в развлекателната индустрия изобщо, докато не излезе следващото CoD което беше още от същото ама умножено два пъти. Следващите игри от поредицата продължиха тази формула. Другите големи заглавия започнаха и те да следват това нещо.

Всичко това го говоря, защото явно някои съфорумци са били малки тогава, не си спомнят нещата и се учудват като видят CoD да оглавява накакви класации (аз се чудя че някой може да се чуди на това )

Знам че някои ще каже "събиране на аудио записи има и в по стари игри", аз говоря обаче за първите много популярни игри с продажби които се броят с милиони, защото те наложиха тази мода. Защото има едни костюмари (не геймъри) в тези корпорации които като разберат, че игра където примерно главният герой стреля с лък е направила големи продажби, те заповядват и тяхната игра да има лък.

Общо взето периодът 2007-2008 e един от преломните моменти в развитието на гейминга. Не мога да кажа обаче че развитието тръгна в правилната посока

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
19 юни 2022
То за мен не е точно детайл а ерата в която самата симулация е важното, не само резултата. Защото една система като е направено може да дава резултати без нужда от специфично скриптиране, не е ригидна. Точно физика, осветление, звук и ИИ според мен е добре да са почти винаги работещи на ниво система а не скриптирани.

@Lethian
Тази Redfall игра... може и да греша но не изглежда особено интересна брат доста по-мейнстриим от Preyshock например.

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
19 юни 2022
Charcharo написа
То за мен не е точно детайл а ерата в която самата симулация е важното, не само резултата. Защото една система като е направено може да дава резултати без нужда от специфично скриптиране, не е ригидна. Точно физика, осветление, звук и ИИ според мен е добре да са почти винаги работещи на ниво система а не скриптирани.

Нещо такова имах предвид, просто нямам речника да се изразя В тоя ред на мисли - не те ли дразнят последните две Doom игри с това, че труповете на враговете и техните чаркове не падат и не се търкалят реялистично, ами вместо това умират с някаква скриптирана анимаййка, досущ като Doom игрите от 90-те ?

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
19 юни 2022
Доколкото разбирам те са комбинация от анимация и Ragdoll което е нормално. Смисъл по различен начин умират все пак но повече вариация винаги би била добра. Като цяло не ме дразни това точно но липсата на тела и части по пода след битка си ме дразни. Поне на PC бих искал да мога да накарам играта да не премахва всичко...

Trepanf 2 демото е яко

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
20 юни 2022

Не знаех, че Half Life 2 също е една от игрите с модове, които са излезнали ПРЕДИ играта да излезне!
STALKER също е така BTW. Това е доста ексклузивен клуб модове преди дори да имаш играта официално

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
26 юни 2022
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
05 юли 2022
https://wccftech.com/red-dead-redemption-gta-iv-remasters-reportedly-canceled-due-to-poor-gta-trilogy-reception/

Ето доказателство че Rockstar са боклуци

Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
06 юли 2022
Е, може и да се тълкува, че са пичове - направили са си поуки от предните провали и сега не искат отново да разочароват феновете и просто ... изоставят проекта
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
06 юли 2022
Жалко, бих изиграл RDR ако я пооправят. Но че са боклуци и аз не съм съгласен - не им излизат сметките, не го правят. Да не са благотворително дружество
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
06 юли 2022

@Rostik и Lyubohar

Проблемът, е че GTA Trilogy се провали именно защото беше лоша. Не беше проблем на търсенето а на самият продукт. Ужасен, зле направен Remake с тонове проблеми. Сред най-лошите на всички времена.
Един средняшки ремастър на Red Dead Redemption 1 не само че би бил успешен, но и не би се мразил толкова колкото GTA Trilogy.

Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
06 юли 2022
Не вярвам ремастъри на RDR1 и GTA 4 да ги осерат като трилогията. Там имаха мобилни версии с които минаха на тънко. Тук трябва да портват от конзоли 7-мо поколение и PC. Жалко, бих изиграл RDR1 отново. Липсваше ми тая игра, но не искам да си взимам PS3 пак или 360 за да я играя. GTA 4 поне я имам в Стийм, така че там не ми дреме мнг.
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
06 юли 2022
То може да емулираш RDR1 без проблем вече, но официална версия би била добре все пак.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
06 юли 2022
@Charcharo: Може, не съм толкова навътре. Иначе емулирането ОК, ама прекалено дърта ми идва вече. Някои дърти игри остаряват добре, ама тази не е от тях
Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
06 юли 2022
За старите игри - ОК, римейци, ремастъри, трябва инвестиция, трябва време, външни студия, търговски права, има много места, където могат да станат издънки.
Но един прост пач да пуснат за РДР2 да я отключат от 30 на 60 кадъра за конзолите, по дяволите ...
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
06 юли 2022
<
1
...
534
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.