Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
537
...
683
>
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
10 август 2022
Във F.E.A.R. любимото ми беше с Nail Gun-a да ги окачвам по стените

Тази игра ми е от любимите, даже пак ми се доиграва

Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
10 август 2022
vanmx написа
Можех да изкъртя бетонна колона до арматура, да виждам къде съм уцелил враговете по раните оставени по безжизнените им трупове, които се търкалят свободно из локви от кръв

Да споменем и Soldier of Fortune от 2000та, където с яките пушкала разчленяваш вразите. Бам! с шотгъна и ръката изхвърчава. Ако го целнеш в стомаха, червата на нещастника изкачат.
Това поне го има чат-пат и днес, но в ограничен брой заглавия. TLOU2 беше много добре в това отношение.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
10 август 2022
@Rostik79 - сега това не е модерно. Сега трябва да са негри, педали, лесбийки и такива дет не знаят какви са
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
10 август 2022
Е тази тенденция по мои наблюдения специално в игрите все още слава богу е в по-малка степен вкарана, в сравнение с киното. Или поне не съм попадал в последните игри, които съм минавал на такива неща. С изключение на споменатата ТЛОУ2, но там някак си не ме дразнеше. А и освен това не пречеше да си го има и body dismemberment - нищо, че Ели е обратна.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
10 август 2022
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
10 август 2022
Казано накратко защо физиката е скопена: защото е сложно да се направи, скъпо е и не ни се занимава.

Да, вярно, че в Контрол предметите по бюрата хвърчаха доста яко като почне престрелката.

lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
10 август 2022
Charcharo написа
Физиката не е супер скъпа. Затова индитата могат да са конкурентни при нея. Но тя изисква логика и опитни инженери.

Така де. Скъпа.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
10 август 2022
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
10 август 2022
Да, така е. Да не говорим за игри като Humans Fall Flat, където нямаш нито текстури, нито осветление, нито нищо. Физиката сама по себе си не е чак кой знае какво.
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
10 август 2022
В Humans Fall Flat има яка музика обаче Иначе е една от най-изнервящите игри, които съм играл
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
10 август 2022
Не съм напълно съгласен с коментара на този в Reddit. Голямата причина за статични отворени светове е защото предишното конзолно поколение имаше проблеми с това хем да ими физически свободни обекти хем да има динамично осветление. Това са си Draw Calls и това ебе майката на PS4ката и Xbox One. Иначе не е чак толкова сложно да си ПОНЕ читаво ниво на физика в модерна игра с отворен свят. Ето - ADACA го прави. Дъртия STALKER го прави даже и балистика има.

Впрочем:
https://store.steampowered.com/app/1765780/ADACA/

Сега я цъкам и е доста яка. Комбинация от Half Life 2, HALO, малко STALKER и малко DOOM. Има и читав физичен енджин (реално този на Unreal Engine) и е направено от *един човек*.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
10 август 2022
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
10 август 2022
Dandelion написа
Е той дъртия Stalker затова е и толкова бъгав. А тази игра, която си линкнал само от краткото видео видях една и съща червена кола 6 пъти...you win some you lose some

Еми от един човек... има си лимит. Props не са лесни за правене, тъй че му е простено.

И не, STALKER не е бъгава заради това. Това е една от частите които си работят. AI и scripting и engine regression testing tools са проблем при нея. Затова Source Code портовете имат и свои инструменти които идват с тези енджини. Физиката работи добре обаче.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
10 август 2022
Минах кампанията на ADACA. Засега е 2 глави от планирани 3. Доста съм доволен. Реално е силна игра. Има си неща за оправяне и ИИто има нужда от работа но играта си ми хареса.

Сега ще видя има и втора кампания - open world такава. Тя е с друг персонаж.

Засега силно препоръчвам.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
12 август 2022
<
1
...
537
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.