Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
536
...
682
>
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
25 юли 2022
Дано не е разочарование

Charcharo
Мнения: 3403
Цитиране
26 юли 2022
https://www.sapphirenation.net/good-games-you-can-no-longer-purchase-part-3
lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
31 юли 2022
И сега какво ще излезе, лошите торенти пазят старите игри много по-добре от компаниите
Charcharo
Мнения: 3403
Цитиране
01 август 2022
lyubohar написа
И сега какво ще излезе, лошите торенти пазят старите игри много по-добре от компаниите

Ами...
Да. Така излиза. Така си е.

Charcharo
Мнения: 3403
Цитиране
08 август 2022
Rostik79
Мнения: 2179
Цитиране
09 август 2022
Мда, много пъти съм критикувал модерните игри именно заради физиката, която или липсва или е някаква ограничена и действа избирателно. Дори и във високобюджетни игри. Може би само на Рокстар игрите имат добра физика. Като казвам Рокстар имам предвид ГТА и РДР2.
Сега нали цъкам Guardians of the Galaxy - там реално физичен енджин не съществува.

И недоумявам защо е така. Изчислителната мощност е безсмислено да казваме колко по-голяма е от времето на ХЛ2 или Крайзис. Явно изисква много човекочасове да се имплементира коректно в дадено заглавие и затова я режат физиката. Или по друг начин погледнато - ако самата физика не се изисква от геймплея, бива орязана. Така имаш физика само в игри, чийто геймплей е базиран на физиката като Humans Fall Flat, Goat Simulator, оная дето се катери един в едно гърне с кирка и подобни тъпотии.

Друго нещо, което липсва е разрушими материали, което си е пак част от физиката или материали, през които минават куршуми. В някоя от по-старите Кол оф Дюти беше така, не знам в новите как е. Примерно да се скриеш зад лека дървена ограда, но пак те дупчат през нея.

lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
09 август 2022
Физика и AI са най-скъпите дейности, така че е ясно защо ги няма Там се искат най-senior хора, щото е яко логика. Къде-къде по-евтино и бързо е да направиш 20 допълнителни експлозии за половината пари и време
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 889
Цитиране
09 август 2022
Rostik79
Мнения: 2179
Цитиране
09 август 2022
И аз първоначално така си помислих, Любо, но виж какво излиза в гугъл като потърся игри с най-добра физика:

Kerbal Space Program
Portal
Human Fall Flat
Goat Simulator
Totally Accurate Battle Simulator
Teardown
По-нататък се споменават Just Cause 4, GTA5.

Общо взето някакви инди-глупости имат повече физика ог игри с бюджет 100+ млн долара.
Сега - вярно, че тези индита дето се вика нямат друго, освен някакъв физичен енджин. То даже за телефона има купища игри с разни физични пъзели, но предполагам всичко това да го съчетаеш с Unreal 4 или 5 енджина в 3Д + всички останали гейм механики е истинската трудност.

Rostik79
Мнения: 2179
Цитиране
09 август 2022
Dandelion написа
Иначе Max Payne 2 е играта на която ми падна ченето, като и видях физиката през далечната 2003-та.

Аз мисля, че за първи път видях модерна физика в Painkiller. Хем и тя, и Макс Пейн реално не се възползваха особено от тази физика на ниво геймплей. Просот беше яко да гледаш някой сандък как става на трески.

lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
09 август 2022
Ама то това доказва същото - инди игрите ги правят хора от ентусиазъм, често са и много добри. Иначе Portal не бих нарекъл точно "инди"; останалите още от името им се вижда, че физиката ще е основното
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
09 август 2022
nightwarrior
Мнения: 3955
Цитиране
09 август 2022
Имайте предвид, че доста от парите на големите отиват за маркетинг. При GTAV, бях чел, че около 1/3 и малко отгоре е маркетинга само.

Отделно AI и физика се оценяват от по-малко хора, отколкото графика и ако щете филмовост. Лъка в TLoU2 си е почти като лазер, ама на някой пука ли му. Та те едното лягане и скок ги рекламираха като откриването на топлата вода. Пък е далеч по-евтино да направиш геройчето да лази, отколкото да чупиш пари по физика.

Charcharo
Мнения: 3403
Цитиране
09 август 2022
Физиката не е супер скъпа. Затова индитата могат да са конкурентни при нея. Но тя изисква логика и опитни инженери. Също така тя не се вижда и оценява от нормитата колкото графиката или анимацията. И не на последно място - видеото греши. Модерните игри обективно имат по-добри физически енджини от старите. Просто не се използват толкова добре. А и в някои случаи НАРОЧНО се прави по-статична играта защото в днешно време всичко трябва да е "competitive" и "Esports" и "ready to stream on Twitch"


"някакви инди-глупости имат повече физика ог игри с бюджет 100+ млн долара"
Teardown и Kerbal Space Program са СУПЕР впечатляващи игри. Това, че се водят инди да не ви заблуждава. Те са си точно "engineering marvel" особено Teardown. Дори и да искаха, AAA игрите няма как точно да се борят с тях лесно

Иначе защо Portal е там? Не разбирам. Виж игра като Half Life Alyx или идващата Sandbox са за там. Не Portal 1 или 2 лол.
BTW Arma също е повече за там. Балистиката е физика и то доста сложна такава.

vanmx
Мнения: 655
Цитиране
10 август 2022
Определено днешните игри не са това което си представях че ще бъдат преди 20 години. Доста неща се промениха от тогава досега. Вече игрите не са постижение на високите технологии правено от нърдове за нърдове, ами просто развлекателен продукт за широката публика правен от служители в големи корпорации

Havok физиката съшествува от бая време, може и да не много просто някои да го интегрира в енджина си, ама логиката вече си я има и може да се ползва наготово. През 2003-та можех да заковавам зомбита с дървени колчета по стените, подобно нещо по-късно го видях единствено в HL2 и Killzone 3. Можех да изкъртя бетонна колона до арматура, да виждам къде съм уцелил враговете по раните оставени по безжизнените им трупове, които се търкалят свободно из локви от кръв От тогава досега ако не видя такива неща в шутър за мен той е архаичен, независимо кога е направен и колко ми го рекламират Другото нещо което разбирам от игрите е че явно е доста трудно да се програмира работещо огледало, защото това е също едно от нещата които вече ги няма. Max Payne за мен бе велика игра. Max Payne 2 обаче, която наглед е същата, само че с подобрени модели на героите за мен е в пъти по-добра игра заради ненадмината си и до ден днешен физика и интерактивност с околната среда. За първия FarCry и HL2 може да се каже същото. Crysis - последното технологично чудо на гейм индустрията. Сега като си пусне човек играта може да разбере че е стара, ама определено и до ден днешен всеки опит да се пресъздаде джунгла във видео игра изглежда жалък на фона на това заглавие.

Колкото и да е шарена и изпълнена с ефекти една игра, няма ли го вниманието към детайла, интеракцията с околността и разнообразните начини да се изиграе дадена ситуация, за мен играта си остава някаква бутафория в която не бих могъл да се потопя или вживея, а аз това търся в една сингъл плейър игра. Другото е някаква яка атмосфера и артове.

Red Faction Guerrilla е може би последната игра където Havok физиката се използва както си трябва. Teardown e доста впечатлаща наистина, аз бих добавил и BeamNg drive. Проблемът е че май са повече технологични демота отколкото игри. И двете не съм ги играл, ама доста се кефя да гледам тия разрушения от каналите на някакви ютубъри

П.п Щях да пиша и за игрите които вече ги няма. Истината е физически носител, нещо което е на път да изчезне, но пък старите игри винаги ще ги има поне на пазара втора ръка. Дори и записана пиратска игра на хубав Verbatim DVD/CD диск е по- future proof от какъвто и да е там акаунт в Steam и подобните там "магазини". За торентите е ясно - те са спасението

<
1
...
536
...
682
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.