Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
608
...
735
>
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
16 юни 2023
За мен това, че Миражът ще е потенциално кратък и по-малко мащабен е в голям плюс и най-вероятно ще и се накефя повече от колкото на последните 2-3 игри, но да видим.
Иначе снощи пробвах демото на Lies of P и съм приятно изненадан. Определено си личи, че са черпели вдъхновение от Bloodborne, но това си е плюс за мен. Въпреки това, играта си има своето усещане и като цяло много ме радва в този аспект. Механиките са типичните соулс +- някои нейни си неща; определено битките са ми по-тромави от на Bloodborne, но пък куклата има доста стабилно количество стамина. Интересна е механиката за парирания, общо взето може да се парира, но играта намеква, че перфектното париране е когато опонентът светне в червено докато атакува, което е малко заблуждаващо, защото аз го приемам като атака от която мога да избегна само с dodge. Пребих и първия бос (мисля, че в демото са поне 2-ма) и си беше класически труден, но бързо се тривиализира с гореспоменатата parry механика. Играта си има своите си bonfires, които са една за локацията + шорткът близо до нея, който води близо до бос арената - отново класика. Та, да като цяло съм с добри първи впечатления. Ако пълната версия има достатъчно добро enemy/boss variety и готини зони определено би се харесала на соулсаджиите, макар че най-вероятно ще е по-прощаваща.

П.С "Lies" може би ще е някаква механика, в някакъв момент играта ме подтикна да излъжа, че не съм кукла, а човек . Отделно като пукна изписва "Lie or Die" и в зареждащия екран loading bar-а е растящият нос на Пинокио, като вместо "Loadnig now...", пише "Lying now..."; зарадва ме това . Забравих и да спомена, че оръжието деградира с времето и трябва да се точи от време на време на механичната ръка на героя, но пък има и repair kits като консуматив.

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
27 юни 2023
за феновете на Калитко Протокол

Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
29 юни 2023
Калистото още имам мерак да пробвам, като фен на хорър, но повече от 10-20 кинта не бих дал.
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
29 юни 2023
Mitko6000 написа
Калистото още имам мерак да пробвам, като фен на хорър, но повече от 10-20 кинта не бих дал.

То гледам тропат играта, че това било краят на играта ама го пуснали в DLS

Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
29 юни 2023
https://gnd-tech.com/2023/06/system-shock-remake-review/

GND-Tech Review

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
12 юли 2023
Днес бях отвян от един мод за Скайрим. Той е излязъл от известно време, но едва днес ми влезе в полезрението.

Мода вкарва companion, наречем Herika в играта. За тези които не знаят - companion е NPC, дето върви с човечето ти, биете се заедно и т.н. Дотук нищо особено, има тонове такива модове. Интересното обаче е, че този мод ползва ChatGPT. Модъра го е вързал за него и посредством стабилен text to speech, ти буквално си разговаряш с въпросната Herika. Тя изпълнява команди, дава съвети, дори се шегува. Един вид "оживява". Разбира се, усеща се, че е text to speech, усеща се, че е AI, но ми се струва огромна стъпка. Не една и две игри съм ги изиграл с кеф заради companions/party(примерно Dragon Age Origins), а те са били скриптирани(макар и готини персонажи), докато тук имаш взаимодействие на друго ниво. Да Herika пак е ограничена от това, какво може да прави в играта, интерактивността е впечатляваща.

Говорили сме си, че в днешно време в гейминга няма много иновации, че повечето е открито и се изпипва (или влошава). Може би развитието на AI е следващата стъпка дето ще направи гейминг преживяването още по-уникално.

Може би съм страшно овърхайпнат в момента, но както съм споделял съм огромен фен на модването и това наистина ме впечатли. Споделям и видеото с демонстрацията на мода, което гледах:

https://youtube.com/watch?v=AQq8M88s3BU

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
12 юли 2023
Доста впечатляващо наистина. Звучи като нова зора за гейминга.
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
12 юли 2023
Ами крайно време е. Още навремето като играех Халф-Лайф и си виках "ей, след 10 години ИИ-то на ботовете сигурно ще е почти като човешко". Минаха оттогава не 10, а 20 години, но генерално ИИ-то в игрите не е мръднало.
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
15 юли 2023
Българската игра Jagged Alliance 3 излезна:

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
15 юли 2023
JA си е класика от моята младост, но за тази не са чак толкова добри отзивите.
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
16 юли 2023
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
17 юли 2023
От мен:
https://www.sapphirenation.net/why-drm-is-bad-for-games
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
23 юли 2023
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
31 юли 2023
https://www.sapphirenation.net/good-games-you-can-no-longer-purchase_part-5

Тук е и Картаген, българска игра.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
31 юли 2023
За Unreal е наистина странно...
<
1
...
608
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.