Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
610
...
735
>
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
18 август 2023
Ако ми покажеш разлика между Fallout и Outer worlds откъм поднасяне на история и куестове, ще те черпя Даже ако има повече от No Man's Sky - по-добре ще е.

За мен това ДНК е изтъркано до смърт отдавна и ако ще ми предлагат същата предъвкана манджа - да си я играят сами

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
18 август 2023
Аз не рабирам кое точно ти е проблем в начина на поднасяне на история, Любо.
На мен ми харесва този начина на развитие - поне за Follaut/Outer worlds игрите. Имаш 4-5 фракции, можеш с коя да е от тях да се съюзиш, другите да са врагове, което в зависимост как е изпълнено, потенциално може да поднесе големи вариации в историята и има голям replay value.
Сега за Старфийлд не знам как ще е, но нямам нищо против да запазят този модел.
И обратното - не се кефя особено на sand-box модели с минимална история, където трябва основно да фармиш и постоянно ти трябва "ей оня там кристал/билка/чип" и трябва да претършуваш 5 галактики, докато го намериш, за да построиш поредната сграда/ъпгрейд.
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
18 август 2023
Не ми харесва, че е едно и също от 30 години Скоро играх Fallout 2 и е буквално същото, не са мръднали на милиметър. Диалозите в Outer worlds бяха суховати и скучни. Винаги единият отговор е агресивен, другият е благ, а третият - хумористичен. Знаеш точно какво ще последва при всяко разклонение. Образите са generic. Не става дума да са с минимална история като Zelda или souls игрите. Но примерно RDR, TLOU, Tsushima - съвсем различен начин на представяне на историята. Образите са реалистични, сложни, с недостатъци и адекватна мотивация. Диалозите също са на друго ниво.

Fallout NV ми е една от любимите игри, Fallout 4 също ми хареса, но оттогава имам чувството, че преигравам една и съща игра с различен скин.

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
18 август 2023
Мда, разбирам какво имаш предвид и съм по-скоро съгласен. Сцените с диалозите - камерата показва в кадър героя като говори без никаква режисура е доста постно и убива до голяма степен всякаква емоция.
Много хоря мърморят за многото кът-сцени в игрите, които посочваш (бих добавил и GoW и Death Stranding), но на мен ми харесват, особено като са с брилянтна режисура, лицеви анимации и актьори.
The_Doctor46
Мнения: 2105
Цитиране
18 август 2023
Аз лично никога не съм бил против кът сцените.Даже напротив,ако са направени както трябва,помагат да се "вкараш" в играта.Игра без кът сцени,също може да е направена добре обаче.Примерно Cyberpunk.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
18 август 2023
Rostik79 написа
Сцените с диалозите - камерата показва в кадър героя като говори без никаква режисура е доста постно и убива до голяма степен всякаква емоция.

Реално в BG3 уж е същото, обаче някак си е направено страхотно - всичко във всяка сцена e изпипано - камера, анимации, език на тялото, бекграунд, voice acting:

logout
Мнения: 369
Цитиране
20 август 2023
BG3 все повече вдига летвата, дори и в тази посока. А за изборите в играта за да не пускам спойлери не разказвам подробно, но вчера за едно от решенията ми в една от мисиите двама от лагера ми си тръгнаха и вече не мога да ги ползвам като спътници (единия ми беше и в партито), не помня да ми се е случвало да губя основни персонажи поради мое решение в друга игра, като не говорим да избереш една или друга фракция. Пуснах и по стар сейф да проверя - при друг избор от моя страна никой не си тръгва никой. Ако не беше толкова нишова тази игра 100% щеше да е GOTY, a Larian си вкараха страшен автогол с нея, сега всяка следваща тяхна игра ще се очаква да е на поне същото ниво, ако не и по-добра, общо взето ще сърбат попарат на CDPR с киберпънка.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
The_Doctor46
Мнения: 2105
Цитиране
20 август 2023
logout написа
общо взето ще сърбат попарат на CDPR с киберпънка.
Не е точно така.При пънка проблема беше,че я ръшнаха,като очевидно имаше нужда от поне още 6 месеца разработка.Да си оправят бъговете, да добавят неща,които бяха обещали,а липсваха.Бяха я отлагали 2 или 3 пъти и явно от ръководството решиха,че е по-добре да пуснат счупен продукт.Иначе играта, след като я пооправиха си е чук.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
20 август 2023
Аз също не мисля, че някой ако направи нещо страхотно си е вкарал автогол Щом са го направили веднъж, могат да го направят отновно. Предните две игри също им бяха на страхотно ниво и ето, че успяха да ги надскочат. Както и Доктора каза, ако имат достатъчно време, ще се надскочат. Да не говорим, че ще спечелят доста от BG3 и вероятно ще могат да направят и неща, за които сега не са им стигнали парите.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
22 август 2023
https://videocardz.com/newz/nvidia-announces-dlss-3-5-with-ray-reconstruction-launches-this-fall
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 август 2023
Изключително безинтересен Gamescom се очертава. Единствено Nightingale ми направи добро впечатление (а мразя сървайвъл игри), всичко останало бяха или претоплени манджи или игри, на които вече сме гледали трейлъри.Явно гейминдустрията пак влиза в брутален застой и аз поне не видях нищо интересно, на което да кажа "Уау, копеле, това е страхотно.."
Явно Форт Солис ще трябва да се играе, като чета ревюта, точно нещо такова ми се цъка
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
24 август 2023
На такива форуми вече освен инди или евентуално АА заглавия, друго няма какво да се види. Което само по себе си не е лошо де. Големите издатели/разработчици вече си обявяват самостоятелно плановете.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
24 август 2023
На такива, големите студиа пускат трейлъри само за наскоро излизащи неща, щото е просто още едно място за реклама. Бъдещи проекти и тн. Си ги пускат я на Xbox, я на Sony ивент, я на ивент на дамата компания. Пък ти като си гледаш реклами/трейлъри на някоя игра 1+ година назад, нормално да го няма Уау ефекта(поне докато не я хванеш).

Реално както каза Rostik, индита и по-малки студиа може да избухнат с нещо, щото те реално няма къде другаде да покажат.

Надявам се индустрията да попадне в застой, че не мога да им наваксам. Доста поиграх BG3, а съм още до никъде, утре ми идва Armoured Core 6, след седмица Starfield.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
24 август 2023
nightwarrior написа
Надявам се индустрията да попадне в застой, че не мога да им наваксам. Доста поиграх BG3, а съм още до никъде.

This
The_Doctor46
Мнения: 2105
Цитиране
24 август 2023
В застой била.Т'ва са глупости.Що игри обявиха на Summer Games Fest,XBOX show,Ubi forward,даже и сега на Gamescom.Дали ще са добри е друг въпрос,но количество има.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
<
1
...
610
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.