Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
614
...
735
>
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
01 септември 2023
Не знам, аз имам по-други представи за плачевна графика. За лицевите анимации мога да се съглася, ама не мисля че графиката като цяло е зле. Не е нищо впечатляващо, но не смятам че е зле.
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
01 септември 2023
Не е в това въпросът, и аз мога да играя със стара графика. Но е въпрос на отношение, пускаш най-голямото си заглавие от 10г., нов франчайз при това, и минаваш тънко. Нали си топ ААА компания,ако такъв е бил подходът и за всичко останало, просто ще играем Скайрим с нов скин. Междувременно инди компанията Лариан прави отделен 3Д обект за всяка чинийка и вилица, която се търкаля по земята и никой няма и да я погледне...
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
01 септември 2023
Хехехе, Любо, може да се оплачеш на арменския поп Или на Активижън как CoD всяка година е рескин на предна игра
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
01 септември 2023
Е ние сме го говорили това. Колкото е по-голямо студиото, толкова по-шаблонно кара. Не рискуват и разчитат на сигурното.

Ако някой сериозно ми каже че от Бетесда(същите дето изкараха 50 варианта на Скайрим и във всичките до един си фигурират бъгове дето се оправят с модърски пач) е очаквал нещо революционно, то или ме лъже, или е адски заблуден.

То затова всички, включително и аз, хвалят BG3 и Larian. И хубаво е да се критикува и изисква от големите да се стремят поне за такова качество. Не съм убеден(даже по-скоро подозирам че няма как), че Starfield ще изпревари BG3 в личната ми класация за игра на годината. Не че още съм играл Starfield, днес след работа я почвам, просто играта на Larian много вдигна летвата. Ама това не прави Starfield боклук по подразбиране. От видяното досега оценки от средно до добро, мисля че са и ок. Като поиграя ще видя моето крайно мнение, ама според мен има огромен проблем с очакванията. Графиката без да е нещо невероятно, изглежда съвсем прилична. Не знам как може да се окачестви като плачевна(за мен плачевна е като онази на Gollum).

От доста от ревютата цитират сравнително малко(и обикновено незначителни бъгове). Хвалят противниковото AI(това на спътниците изглежда е все така счупено). Това са все слабости на Бетесда, които аз очаквах да са си вътре. Очаквах да е поне толкова счупена, колкото беше Скайрим или ФО4 на релийз. Изглежда не е.

Пак казвам, хубаво е да се критикува и някой ако и пляска 10ки в най-добрия случай залъгва себе си. Ама да се изненадваме, че млякото изкипява ако го зарежем врящо на котлона, някак ми стои несериозно.

Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
01 септември 2023
Оптимизацията на Starfield е ужасяващо лоша. Да, на AMD е по-добре положението но пак е зле. Играта тежи колкото CP 2077 с Ray Tracing а тя самата няма RT
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
01 септември 2023
При това, доколкото разбрах, е локната на 30 кадъра за Бокса. Т.е. няма режим performance.
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
01 септември 2023
Не виждам нищо революционно в това като ще правиш нова версия на продукта, който е "signature" за твоята компания, и с който си най-известен и всички те свързват, да хванеш и да напишеш нов енджин, който да е адекватен поне спрямо последните 10 години

Нищо друго не коментирам, само очевидното без да съм пипал играта все още. И се дразня като фен на Бетезда, ако не бях нямаше да ми дреме хич

The_Doctor46
Мнения: 2105
Цитиране
01 септември 2023
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
The_Doctor46
Мнения: 2105
Цитиране
01 септември 2023
Любо е прав тук.Още като покзваха само клипчета ми направи впечатление,че лицевите анимации са брутално зле,както във Fallout игрите.Другата част от графиката не е чак зле,но си е доста остаряла по днешните стандарти.Не може това нещо да "тежи" колкото една от най-красивите игри и то без RT.Погледах малко,тотална скука ми се стори.Трима стриймъри и тримата само обикаляха и събираха ресурси.Ако това е главната част от геймплея,аз съм твърдо пас.Навсякъде се казва,че започва бавно,та допускам,че не е толкова зле.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
logout
Мнения: 369
Цитиране
01 септември 2023
След като направих 12 часова сесия на Старфийлда пак ще кажа - Бетесда трява да затварят. Модели и диалози като във Фалоут 4, страничните мисии са майтап, няма да спойлвам, но ако си мислите че ще се разкарвате с кораба ще ви разочаровам, още на втория час ще се телепортирате директно до вече посетените зони, AI-то е пълен майтап и не съм попадал на меле в което да успеят да ми убият компаньона, независимо, че се държи като камикадзе. Хвърляш граната в града и ... нищо, но се опитваш да вкараш контрабахда и проблема става голям . С AMD Ryzen 7 5800X и 3080TI нямам проблеми на всичко на максимум на 2560х1440, но се вижда, че са намалени моделите на хората покрай теб, в далечината изчезват и се появяват сеники и светлинни ефекти, най-брутално си личи на компаньоните - говориш с тях и да кажем изглеждат добре, след малко си навън върви до теб и направо ти вади очите по-ниските текстури, Nvidia картите имаме проблеми с HDR и brightness-a, но вече има прилчини модове. Най - красиви са залезите и изгревите, атмосферата на различните планети е направена наистина много добре, стоях на Луната и чаках да видя земята как изгрява, но останах разочарован - не че са виновни, пак добре изглежда но за да не спойлвам, слушайте какво ви говорят NPC-тата В космоса графиката е много красива. Поне за куестовете само трябва да минеш покрай започнал диалог и дори и да не си разбрал, че има куест (няма означения) той се стратира и можеш да го правиш когато има време. Локпикинга е готин, на по-високите трудности на ключалките хлапетата ще имат проблем понеже трябва да се мисли. Една подсказка, ако се чудите на къде да тръгнете като включите скенера в повечето случаи ви показва за 2-3 секунди пътечка накъде да ходите. Карта не са правили, понеже не ти трябва, всичко е разделено на малки зони, пълен майтап, играта я усещам по-скоро като разширен The Outer Worlds. Пропуснах да добавя, на луната с балистично оръжие не видях никакъв откат във въздуха при значително по-ниска гравитация, както рекламираха, но в интерес на истината това показваха само в безтегловност, което още не ми се е случвало да пробвам. На оръжията гледаш само статовете, до сега не видях разлика между ползването на лазер и балистично, модовете са малко и трябва да събираш или купуваш материали. Голята глупост е като се претовариш - не е проблем, че статовете са ми 130 кг. а аз съм съм с 560 кг, просто ти СВЪРШВА БЪРЗО ВЪЗДУХА И ЗАПОЧВА ДА ТИ ВЗИМА КРЪВ дори и да си на планета с нормална атмосфера, на прибежки няма проблем да стигнеш до магазин и да продадеш каквото мъкнеш. Като стана дума за атмосфера има лоши метериолигични условия като на NMS, а на някои планети радиация и жега (както и липса на атмосфера), има негативни статове, които трябва да се лекуват от лекар или лекарства, но от тях под път и над път.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
Firstduo93
Мнения: 37
Цитиране
02 септември 2023
Щом си цъкал 12 часа значи ти е харесала . Просто се правиш на интересен. Диалозите и при скайрим са дървени,това е бетесда ,не лариан. Аз тия дни като намеря време ще хвърля един поглед на играта.
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
02 септември 2023
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
03 септември 2023
logout
Мнения: 369
Цитиране
04 септември 2023
@Firstduo93 Силно казано ми е харесала, не бих и дал повече от 6-7/10, според мен сетинага има много голям потенциал и са пропиляли добрата идея с тези малки зони и невъзможността поне да летиш свободно, а съм играл 12 часа, понеже ако съм минал за 1 час малко от играта няма да е сериозно да давам мнение, след 12 часовата петъчна сесия съм играл едва 5 часа за два дена, не е като да ме е грабнала и да не мога да я оставя. Това с телепортите до където си ходил убива сетинга - какво се получва - дават ти мисия, ти съответно L (да отвориш мисиите), В (да ти покаже на картата къде трябва да отидеш), Х (да планираш курса) и задържаш Х за да си вече там - общо взето кораба не ти трябва Като махне негативните страни и дребни бъгове (умрях заради придружаващото ме NPC при една от битките, понеже като скочих се наби в мен и останах между него и един шкаф без да мога да падна на земята, съответно ми свърши въздуха, 4-ма лошковци не можаха да го убият и аз умрях), трябва да им призная, че не съм срещал много сериозни бъгове, които да не могат да се преглътнат. Товари видеокартата на максимум, но дори и в големите градове не съм видял да ми пада под 70 кадъра.
До момента има мисии на килограм, освен основните, разучаването на планети е малоумно - на една планета имаш примерно 5 минерала, които трябва да откриеш, 3 животни и 2 растения, като животните и растенията трябва да сканираш по 7 - 8 различни за да ги "разкриеш". Много от световете са празни - тичаш между пещери и разни изоставени фабрики или бази. Уцелваш неизоставена база и има в най-добрия случай 10-тина лошковци (ако не е мисия, тогава са винаги една камара) от които 9-ма са много нисъск левъл (примерно аз съм 15-ти, те са 2-ри и 5-ти) и поне един лейтенант, който е 24-ти или там някъде. Някои странични мисии са брутални - например трябва да им донесеш 5000 единици неон - за да го направиш на един курс тярбва да си вдигнал мастерита за кораби и база иначе тичкаш на няколко курса с кораба си (първия съм успял да го ъпгрейдна до 1300 товар, но това е максисума за базови скилове и да е достатъчно маневрен за да не те убиват постоянно, избрал съм трейт Wаnted и от време на време ме нападат наемници, които в космоса винаги ги пуска пред и зад теб). В безтегловност балистичните оръжия наистина са голяма забава, особенно ако си с помпа - направо стреляш и си в другия край на кораба, но на планети с ниска гравитация няма значение, освен ако не ги гръмнеш с граната. Визулано е подобрена версия на графиката на Фалоут, но си има много гличове и мног дразни като ходиш и се появяват произволно камъни, храсти и предмети, особенно по планетите. Дори на каубоя, който е основен персонаж вчера ме дразнеше светлината под шапката му - каубойска шапка, хвърля сянка на лицето, но точно на главата под нея има осветен кръг като ореол преди да започне сянката, което когато водиш диалог с него не се вижда, но като се разкарва постоянно с теб дразни.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
04 септември 2023
logout написа
Това с телепортите до където си ходил убива сетинга - какво се получва - дават ти мисия, ти съответно L (да отвориш мисиите), В (да ти покаже на картата къде трябва да отидеш), Х (да планираш курса) и задържаш Х за да си вече там - общо взето кораба не ти трябва

Същото говореха за RDR2, но в обратен смисъл, че няма fast travel (поне не в началото). Ако нямаше телепорт, щяхме да мърморим колко досадно става постоянно да хвъркаш с кораба и, че щеше да е много по-добре, ако имаше телепорт и какви са идиоти от Бетезда, че не са го включили.
Logout, струва ми се, че си си наумил предварително, че тази игра няма да ти хареса и носиш от 9 кладенеца вода, за да я изкараш, че е зле.
Не казвам и, че не е зле, де, защото не съм я играл, но усещам, че имаше в геймърското съсловие очакване играта да е провал от ден 1, но това не се случи и някои хора са "разочаровани" от това.

<
1
...
614
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.