Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
619
...
735
>
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 септември 2023
Не мога, нямам нерви като вас, имам си усет кога нещо е добро и кога не. Уичърът 3 колко пъти съм го мъчил- играя донякъде, стигам обикновено до барона и ми изтъпява на макс. Нека си е най-добрата игра за всички времена- просто не е моето, няма как да се напъвам да я играя.

И напротив, един Киберпънк например още от началната си версия, пълна с бъгове, ме хвана за гърлото- история, сетинг, геймплей, всичко, над 100 часа имам и още я играя с кеф А е на същото студио.

Явно имам огромен проблем с фентъзи сетинга, още от малък разни приятелчета четяха огромни томове на Колелото на времето, аз си взех само "Окото на света" и стигнах до...25 страница

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
07 септември 2023
Ние никога не сме те карали,просто ти винаги отваряш темата първи

P.S. Предполагам всеки си има някоя обективно добра игра,която поради субективни фактори,не харесва,както и обратното,неприети добре от критиката,които му допадат.Аз така и не можах да харесам Skyrim.Давах и сто шанса,но просто не е за мен,но да си ме видял някога да кажа,че е "говно","опикана" и тн. Както и много ми хареса Remember me навремето,а получи средни оценки.Винаги съм се забавлявал да я играя.

You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
07 септември 2023
Не мисля, че вещера е чак dark fantasy. Малко по-малко dark е от нашият свят

Bloomberg audience Q: Why did you not optimize Starfield for PC?
Todd Howard: we did... you might need to upgrade your PC

Full interview:

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
07 септември 2023
LethianDream написа
имам си усет кога нещо е добро и кога не

Няма такова нещо със сигурност, иначе естествено като си се настроил вече срещу някаква игра, и 100ч. да играеш - трудно ще ти хареса. Може да имаш усет дали нещо обективно е качествено или не, но няма как да имаш усет дали нещо, което доказано е качествено (по всички параграфи), дали ще ти хареса след 20 часа или не. Това си е настройване/очаквания, не е усет.

Примерно аз виждам, че Darkest Dungeons e много качествено направена игра и това е усет, който идва от годините опит. Но знам, че "не е моето", което не е усет за играта, а по-скоро мое си очакване. Ако наистина ѝ дам шанс е много, много вероятно да ми хареса. Случвало се е много пъти не само с игри. Разбира се, по-лесно е - отписваш нещото завинаги и продължаваш напред, но аз поне не съм устроен така

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 септември 2023
Не, не е точно настройване/очаквания. Аз всеки път като я стартирам, съм в супер положително настроение, надъхан и от хайпа около играта. И просто в даден момент зверски ми изтъпява. Доказано е качествена за група хора, не и за мен Та всичко е субективно, за всеки човек е различно. Но за мен винаги ще бъде "боклук" и "пикня", просто така съм устроен да си казвам нещата директно. Това не значи, че съм прав кардинално, просто за мен е така.
Firstduo93
Мнения: 37
Цитиране
07 септември 2023
Вещера е най-добрият РПГ правен някога. Може би скайрим на второ място ама те са доста различни. Вещера има по-добра бойна система,по интересни куести със кът сцени докато скайрим има по-добър отворен свят и повече възможности за билдове,стил на игра. Примерно във скайрим можеш да си маг,рейнджър,варварин или хибрид.В същото време можеш да си вампир или върколак. Във вещера нямаш такива опции,винаги си си същият .Просто можеш да си подобриш аксито,игнито или демиджа от меча,но геймплеялно си същият.

Ценител на РПГ жанра ще оцени и двете по свой си начин.

Като казвам вещера е със по-добра бойна система имам впредвид ,по-добри анимации на меча . Иначе скайрим е доста по-разнообразна както казах по-горе.

Киберпънк също е добра игра за мен. Но тя е различна ама си има чар .

Сега само римейка на готик 1 да я направят както трябва и цена няма да имат THQ..

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 септември 2023
Аз много от големите класики ги пропуснах, просто като бях малък нямах комп, и не съм имал възможност да ги играя, така че ако е добър римейка, ще ми е интересно да я видя.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
07 септември 2023
Да се включа и аз малко в темата. По мои наблюдения повечето хора си имат любима игра, която не може да бъде стигната. За някои това е Diablo, за други е Heroes 3, за мен е Witcher 3. Сигурно имам около 1000 часа в 5 изигравания, започнато 6-то и едно паралелно на Switch-а. Каквото и да правя, пусна ли си тази игра и всички останали, които цъкам минават, на заден план. Независимо колко я хейти Lethian, за мен скоро няма да има по-добра игра. Не казвам, че е перфектна; има много неща в нея, които ме дразнят, но това е играта за мен. Cyberpunk-а също ме радва доста, но там съм едва на второ минаване и сигурно имам грубо 100 часа общо. Обаче, противопоказно на всичко не мога да изтърпя Bethesda RPG-тата. Давах 2 шанса на Skyrim, пробвах Fallout 4 (след Witcher 3 ), пробвах и Outer Worlds, която вярно е на Obsidian, но е същата бира. Не успях да изтърпя и 2 часа на всяка една от тях. За това и няма да си правя труда да пускам Starfield . За BG3 съм 50/50 за момента, а Diablo-то сигурно също ще го скипна. Общо взето всеки с вкуса си.
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
07 септември 2023
BloodDagger написа
Да се включа и аз малко в темата. По мои наблюдения повечето хора си имат любима игра, която не може да бъде стигната. За някои това е Diablo, за други е Heroes 3, за мен е Witcher 3. Сигурно имам около 1000 часа в 5 изигравания, започнато 6-то и едно паралелно на Switch-а. Каквото и да правя, пусна ли си тази игра и всички останали, които цъкам минават, на заден план. Независимо колко я хейти Lethian, за мен скоро няма да има по-добра игра. Не казвам, че е перфектна; има много неща в нея, които ме дразнят, но това е играта за мен. Cyberpunk-а също ме радва доста, но там съм едва на второ минаване и сигурно имам грубо 100 часа общо. Обаче, противопоказно на всичко не мога да изтърпя Bethesda RPG-тата. Давах 2 шанса на Skyrim, пробвах Fallout 4 (след Witcher 3 ), пробвах и Outer Worlds, която вярно е на Obsidian, но е същата бира. Не успях да изтърпя и 2 часа на всяка една от тях. За това и няма да си правя труда да пускам Starfield . За BG3 съм 50/50 за момента, а Diablo-то сигурно също ще го скипна. Общо взето всеки с вкуса си.
Аматьор,аз на The Witcher 3 и Cybperpunk имам общо към 1400 часа.Повечето естествено са на Вещера,защото е много по-стара игра,но и двете си ги цъкам регулярно и не са напускали ssd-то ми ,откакто са излезли. За да ти е любима дадена игра,не е нужно да е най,най,просто да ти доставя някакво чувство,което не може да се сравни с друго.Аз съм така с няколко игрици. Mass Effect 1-2,The Witcher,Cyberpunk,Dishonored 1-2,Dark Souls 3 и тн.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
08 септември 2023
Съгласен с Доктора за Киберпънка и Dishonored, това са магически игри, които винаги и по всяко време мога да играя. Големите проблеми на Уичъра в моите очи, за да се обоснова по-подробно кое не ми харесва:
1/ Изключително плоски герои- поне в началните сцени- Уичъра, стареца-учител, Сири дори-типичните фентъзи клишета. На Уичъра са му вкарали лека кофти нотка, гледат го селяните като някаква отрепка и изрод, леко плюсче там
2/ Не съм играл предните две части и това убива много от желанието ми за игра- питат ме някакви лайна кой какво направил, към които се чувствам безкрайно студен, все едно гледам копеленцето Джаки в Пънка как умира и само си мисля да умира по-бързо, че да му прибера мотора.
3/ Фентъзи сетинга- духчета, върколаци, зомбита, лешпери- тоталната леш.
4/ Безумно построени менюта за конзола- грам не мога да се ориентирам с кой меч съм, кога съм, какво се случва.
5/ Хлебът и алкохолът свършват бързо и ме пребиват като куче без пошънки

Всичко това го няма в Киберпънка и Dishonored, както и в игрите на Бетезда- така са направени, че не могат да ти счупят мерака за игра- като си слабичък палячо, имаш повече ресурси, колби и варианти да си ги набавиш (магазини, странични мисии и прочие), като си силен и вече си направил билда като хората- тогава те не са ти нужни и можеш без тях. Колко съм ревал и срещу Блъдборн за колбите в началото- не може да имаш две колби на кръст и да излизат 100 гада- просто не е честно (поне в моите очи). Трудността следва да има честност в нея- идва ти някое чудовище в Старфилд седем левъла над теб, вадиш пистолета и го застрелваш, защото си налял точки в стрелба с пистолет. А не да ти разкъсат анала с някво умряло оръжие и нула колбички за кръв.

logout
Мнения: 369
Цитиране
08 септември 2023
Народа си го е казал - вкус приятели няма, всеки има право на мнение и да каже какво мисли за нещо. За мен мога да дам пример, че не съм фен на Heroes (пробвал съм 3, 5, 6) и не ме грабва, но пък Disciples 2 и 3 съм ги минавал поне по два пъти. Това, че се заклеймява някаква игра, понеже сетинга не се харесва си е проблем единствено за заклеймяващия, така само може да попусне нещо ново и интересно, но за сметка хубавото е, че не остава разочарован от новите бози, които се пускат на пазара (друг пример за мен Е Disco Elysium не ми хареса стила и арта, но ако не бях я играл заради това щях да пропусна добре написаната история и различните възможности за решаване на проблемите). Много ми се иска пак да съм 10-12 години, да не съм изигравал много заглавия, да нямам възможност да си взимам всяка нова игра, която излиза и да пиша по сайтовете, че D4 и Starfield са GOTY и върха в момента, понеже се водя само по хайпа и маркетинга, и че Фифата и NBA на 2К са уникалните спортни симулации. Проблема е, че големите фирми, които са имена в бизнеса, все повече избягват да рискуват с нововъведения и пускат проблемни продукти. Очаква се много повече от Бетесда, Близард, ЕА и прочие, които имат по няколко студия и не разработват по пет игри едновременно, изкарват рескинове на предишни продукти, а същевременно някое малко студио от време на време ги "пребива" с нови механики и възможности в игрите си.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
08 септември 2023
The_Doctor46 написа

Аматьор,аз на The Witcher 3 и Cybperpunk имам общо към 1400 часа.Повечето естествено са на Вещера,защото е много по-стара игра,но и двете си ги цъкам регулярно и не са напускали ssd-то ми ,откакто са излезли.

Радвам се, че не съм едиствен тук с голямо число навъртяни часове на вещерът. Между другото, ако трябва да сложа игра след Вещерът, това ще е Dishonored, също игра, която мога вечно да цъкам.
@LethianDream Има резон в изброените от теб неща. Началото на Вещерът може да е леко тегаво (поне беше за мен на първо преиграване), но по-натам нещата тръгват към по-добре. Първите 2 части не бих казал, че са задължителни; аз изиграх първо Witcher 3 и после предните 2, а това с въпросите се случва ако избереш да симулираш Witcher 2 сейф като почваш нова игра. С джойстик и на мен ми е адски тегаво да играя, особено като е този на Switch-а . За фентъзи сетинга няма какво да ти кажа, или те кефи или не, а за поушъните там трудно можеш да имаш проблеми с тях ако не си на последните 2 трудности. На всяка медитация се хелваш и ти се refill-ват, а ако ги ъпгрейдваш (което става с обикаляне из света и правене на side quests) храната в някакъв момент ти става излишна, но това на първите 2 трудности.

Firstduo93
Мнения: 37
Цитиране
08 септември 2023
Fable the lost chapters също е много добра ама остаряла . Все пак мога да я сложа при най-добрите рпг-та правени някога. Fable 3 беше тотална излагация. После уш щеше да има някакви продължения ама ги отмениха . Сега уш работели по 4-та част ама да видим .

На lost chapters тръгваш от чаве със пръчка и ставаш някаква бронирана машина за убийства . Самата история бе интересна да се проследи,помня че някакъв маг те намира като малък и те обучава на бой. Трябва тия дни да си я припомня.

Втората част няма да я коментирам ,не е лоша . Последната добра от серията. После всичко отиде на кино... Само не съм играл fable the journey от 2012 ,за нея не мога да дам отзив.


Dungeon siege не са лоши и двете части.

За рпг-та мога да говоря до утре,това ми е любимият жанр.

Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
08 септември 2023
LethianDream написа
Всичко това го няма в Киберпънка и Dishonored, както и в игрите на Бетезда- така са направени, че не могат да ти счупят мерака за игра- като си слабичък палячо, имаш повече ресурси, колби и варианти да си ги набавиш (магазини, странични мисии и прочие), като си силен и вече си направил билда като хората- тогава те не са ти нужни и можеш без тях. Колко съм ревал и срещу Блъдборн за колбите в началото- не може да имаш две колби на кръст и да излизат 100 гада- просто не е честно (поне в моите очи). Трудността следва да има честност в нея- идва ти някое чудовище в Старфилд седем левъла над теб, вадиш пистолета и го застрелваш, защото си налял точки в стрелба с пистолет. А не да ти разкъсат анала с някво умряло оръжие и нула колбички за кръв.

Абе за номер 4 си прав. Сега User Interface на CP2077 пак е зле но май е една идея по прост на конзола. Witcher 3 е със слаб UI дизайн. За 1 не си прав - персонажите са доста по-сложни от в CP2077 според мен.

Иначе за номер 2 - недей. Прочети книгите и не се занимавай повеме !

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
08 септември 2023
Абе ако не го влече сетинга,другото е кауза пердута. Иначе още в началото може да намериш формулата за swallow и след това храната става излишна на всякаква трудност.По-натам ще намираш формули за ъпгрейд ,става по ефективен.Когато намериш и White Raffard's Decoction,хептен ще си назобан.Тези двата може и да си ги купиш ,не е както казваш,че няма варианти.Героите са доста по-дълбоки от Cyberpunk,но според мен трябва да прочетеш книгите,а ти не обичаш Сапковски,та едва ли За менютата съм напълно съгласен,доста зле,даже и след като ги "оправиха".Разбира се,всеки да си играе каквото го влече.Щом си я почвал много пъти и не си я харесал,няма смисъл да се насилваш.Отново ще кажа,щом сетинга не ти е по душа,става трудно да ти допадне.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
<
1
...
619
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.