Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
627
...
735
>
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
21 септември 2023
Най-много обичам шестобалната система, но десетобалната дава най-добрите нюанси. Примерно вчера гледах The Nun 2 (Монахинята 2) и филмчето си беше доста приятно, имаше си яки хорър сцени, но нищо особено. Дадох му 5.5 по десетобалната. Давал съм на доста филми изключително ниски оценки, като рекорда ми е Movie 43 с оценка 1.5.
При игрите също е така, трябва да има поне десет скали, за да бъде оценката меродавна според мен.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
21 септември 2023
Е, да, ама 5,5 по десетобалната е малко чийтване, защото реално става 100-бална система като го дребниш така, все едно е 55/100.
Мен затова ме е яд малко на IMDB, където само цяла оценка можеш да сложиш, а често някой филм ми е примерно за повече от 6, но по-малко от 7.

Това Moive 43 оня, дето Хю Джакман имаше ташаци на брадата си ли беше?

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
21 септември 2023
Да, точно, за 43 Имаше супер актьори като Джакмън, Наоми Уотс и Кейт Уинслет, но не съм гледал по-отвратително тъп филм евър
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
21 септември 2023
LethianDream написа
Да, точно, за 43 Имаше супер актьори като Джакмън, Наоми Уотс и Кейт Уинслет, но не съм гледал по-отвратително тъп филм евър
Щото не си гледал-"Преброяването на дивите зайци".
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
22 септември 2023
Тествах набързо новия ъпдейт на Cyberpunk. В бенчмарка с Ray Reconstruction виждам 10-12% по-висок fps и има видимо визуално подобрение. За малкото време, в което цъках, видях драстична разлика в целия RPG елемент на играта:
- Skill дърветата са тотално различни и опростени, което го виждам като плюс за момента;
- Cyberware-ът е overhaul-нат;
- Gear-а също е променен. Облеклото е козметично и оръжията имат променени статуси. Радвам се, че за да крафтна оръжие от по-висок клас не трябва да съм налял точки в Technical Ability.

Естествено, трябваше да рестартирам всички точки и да направя нов билд. Satori, любимата ми катана, е нърфната и сякаш не мернах Cold Blood в Cool дървото, но не е болка за умиране още. Като поцъкам малко по-обстойно ще преценя дали са осакатили нещо, но за момента ме радва доста ъпдейтът.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
23 септември 2023
При мен кадрите са с 15-20 надолу като заредих стария сейв с предишните настройки
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
23 септември 2023
@lyubohar - В друг форум четох, че много било важно да я изтеглиш и инсталираш наново, а не да пуснеш ъпдейта от клиента върху вече инсталираните файлове. Не знам ти как си подходил, но ако искаш пробвай, може да даде резултат... иначе хората като цяло са доволони от производителността
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
23 септември 2023
В случая я дръпнах от тракер, но не е от това де - беше ми се пуснала някаква силна ray-tracing настройка и от нея беше.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
23 септември 2023
BundyBari написа
@lyubohar - В друг форум четох, че много било важно да я изтеглиш и инсталираш наново, а не да пуснеш ъпдейта от клиента върху вече инсталираните файлове. Не знам ти как си подходил, но ако искаш пробвай, може да даде резултат... иначе хората като цяло са доволони от производителността

На мен GOG Galaxy ми е ъпдейтна, но пък ъпдейтът беше 48 гб и може да си е подменило старите файлове правилно.

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
23 септември 2023
При мен всичко е ток,но пък и аз никога не съм имал проблем с производителността Моя ъпдейт беше 56 GB.Аз също я имам в GOG.Странна работа.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
23 септември 2023
Може и 56 гб да е и да ме лъже паметта .
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
23 септември 2023
Много ми харесва как са преработили пърковете. Жалко само, че не можеш да refund-ваш и атрибути (можеш само веднъж), макар че от RPG гледна точка има логика да е така. Но и така е добре, повечето потенциално интересуващи ме стилове на игра и без това са в атрибутите, които нацъках. Така че и да ми омръзна сегашния билд, имам поне още 1-2 разнообразни и потенциално много яки билда на една ръка разстояние - без плащаници, специални предмети и т.н. глупости.
Charcharo
Мнения: 3525
Цитиране
24 септември 2023
https://twitter.com/Charcharo/status/1705668959507243279

От мен малко критика

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
25 септември 2023
Поиграх много стабилно през уикенда новата FIFA, която не е FIFA вече, а FC24 и съм много доволен, по-бавна и по-реалистична са я направили, няма вече баскетболните резултати 5-6 и 7-6 от предните игри на високи трудности. Вкарали са жените в Ultimate Team и за мен като фен на женския футбол, това си е манна небесна Ще се играе стабилно цяла година играта
Киберпънка- там засега съм с много смесени чувства. Новото дърво на уменията е супер яко и там съм адски доволен, всичко се вижда ясно и отчетливо, не объркано като преди. И тук спират добрите неща. Вкарали са ченгетата да си говорят тъпотии като направиш престъпление, малко изкопирано от Need for Speed, за мен е минус. Направили са оръжията като цени от жълти стотинки преди до нереално високи цени сега- над 1000 кредита всяко. Това значи, че прогрешъна е много, много по-бърз. Просто нападаш селяци на улицата, обираш им оръжията, продаваш ги и събираш парите да видиш гъза на Панам. Преди си беше мъка голяма, особено като си трагичен на ниските нива на висока трудност. Сравних си предните плейтрута, стигал съм 25 ниво за 35 часа на Hard, сега го стигнах за 18 часа.
След 150 часа общо в Пънка открих, че има карта и на нея има странични дейности и гигове, досега само по основната линия карах и тези странични куестове, които ти казват по телефона или виждаш, докато обикаляш. Да, знам, че съм много тъп
За куестовете и изпълнението нямам забележки, все повече страхотни неща откривам с всяко следващо преиграване.
Намерих си якенце, вдъхновено от анимето по Киберпънка, намерих си някакъв пистолет, който ти говори, играта си е магия, дори преди новия експанжън. Нищо чудно да ми е игра на годината, ще видя само Алън Уейк 2 и Банишърите дали могат да я дръпнат от първото място. Диаблото, знаете, също ми е сериозен кандидат. Оспорвана и сложна година ми се очертава за класацията, дори и без да играя Соулс игри. На Соулсърите сигурно ще им е много по-трудно при страхотни заглавия като Lies of P, Remnant 2 и т.н.
Това е от мен, бях лаконичен, както винаги
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
25 септември 2023
Аз след някой друг час на новия ъпдейт на Cyberpunk-а съм почти категоричен, че се усеща като друга игра. В новия ми билд Cool дървото е по-малко нужно за начина ми на игра, та налях повече точки в Technical Ability, за да мога да модифицирам V почти на макс. Преди със Sandevistan + Satori бях като танк, дори и на ниските нива, а в момента с endgame build се чувствам доста по-уязвим; не че пак не правя всичко на кайма, но вече нещата са по-балансирани като ги няма огромните крит шансове + cold blood, които правеха самурай билда ми счупен. Bullet Deflection и Finisher-ите са готино нещо, както и новият Dash.
@LethianDream тези странични гигове, които ти ги дават различните фиксъри за района са основно за грайнд . Някои от тях имат готин сюжет и ако минеш всичките за даден фиксър, получаваш готина награда под формата на оръжие или возило. Аз на сегашното ми превъртане ги минах всичките и са ОК ако трябва да убиваш време докато чакаш даден персонаж да ти се обади, за продължиш даден куест.
<
1
...
627
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.