Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
633
...
735
>
tenga
Мнения: 64
Цитиране
03 октомври 2023
А някой хапнат ли е от UFC 5 и очаква ли я? Аз бях голям фен и много съм играл UFC 3 на PS4. Дори с един авер си говорихме преди няколко седмици "Тия защо не са пуснали UFC 5, няма ли скоро да има нова игра" и буквално след 2 дни излезна trailer и откачих. В момента обаче като гледам gameplay не виждам кой знае какви промени, изглежда ми пак същата дървена механика. Като фен на поредицата дори не знам дали изобщо да си я купувам, имам усещането, че ще дам ~~200 лева за пре-ордър и после ще псувам като каруцар из нас.
logout
Мнения: 369
Цитиране
03 октомври 2023
Най-вероятни ще е като всички спортни игри последните години - ще има малко промени в геймплея и ъпдейтвани реклами и ростер, останалото ще е като сегашната версия на играта
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
03 октомври 2023
Rostik79 написа
Впрочем да питам играещите Цайбъра на ПС5 (или на компютър) - аз имам едно ... като графичен шум на някои повърхности, най-вече на подови настилки и шосета, когато са по определен начин осветени. Все едно е като телевизор на нулев канал със ситни снежинки, които "играят" високочестотно. Не знам дали не е от някоя настройка на телевизора, или е от конзолата или от самата игра или комбинация. Изключил съм motion blur, пускам и изключвам HDR, но няма промяна.

Това, което описваш, е точно шум . Ray tracing опцията пусната ли ти е? Бях чел, че основно се случва заради ray traced local shaodws в комбинация с upscaler като DLSS и FSR, a от 1.61 PS5 поддържа FSR. Аз имах такива проблеми с path tracing преди, но от както пуснаха ray reconstruction се сведоха до минимум.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
03 октомври 2023
Rostik79 написа
Впрочем да питам играещите Цайбъра на ПС5 (или на компютър) - аз имам едно ... като графичен шум на някои повърхности, най-вече на подови настилки и шосета, когато са по определен начин осветени. Все едно е като телевизор на нулев канал със ситни снежинки, които "играят" високочестотно. Не знам дали не е от някоя настройка на телевизора, или е от конзолата или от самата игра или комбинация. Изключил съм motion blur, пускам и изключвам HDR, но няма промяна.
При мен всичко е точно.Няма шумове.Това на PC.Колкто до гличовете,след 2.0 ъпдейта,не съм срещал нито един.Не се шегувам.Иначе да сравняваш Валхалата с Пънка ,си е светотатство.Анатема Валхалата има само един красив,огромен отворен свят.Иначе скука до откат.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
03 октомври 2023
При мен редовно като трупясам някой, той си "поляга" левитирайки на 20 сантиментра над земята; маси изчезват, но предметите на тях оставят във въздуха, все едно че има маса. Веднъж един човечец се материализира във въздуха и падна от 15 метра височина (или е скочил от някоя сграда). Това само за 5-6 часа игра.
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
03 октомври 2023
Rostik79 написа
При мен редовно като трупясам някой, той си "поляга" левитирайки на 20 сантиментра над земята; маси изчезват, но предметите на тях оставят във въздуха, все едно че има маса. Веднъж един човечец се материализира във въздуха и падна от 15 метра височина (или е скочил от някоя сграда). Това само за 5-6 часа игра.
Време е да минеш към майсторската раса значи Майтапа настрана,но аз на всичкото отгоре,имам инсталирани модове и за сега не съм видял нито един глич.Това за 15 часа във Фантома.Редно е да отбележа,че аз нямах много бъгове и гличове даже на релийза,когато беше супер зле положението.Поне не чупещи играта.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
03 октомври 2023
И аз на предното изиграване (2022, март някъде) не си спомням да е имало гличове. А чупещи играта - никога. Може би просто такъв късмет ми е било сега да срещна и да обърна внимание.
Специално тези гличове не вярвам да има значение да са различни при различните платформи. Те си идват от енджина (предполагам).

Що се отнася до Валхалата - съгласен съм, че е до голяма степен скука, но напоследък установих, че всъщност точно това ми харесва. Лесно и лежерно приключенстване, без да се напъваш. Даже и на високи трудности. Идеално да разпуснеш след работа.
На Цайбъра се усещам, че съм доста по-съсредоточен и се напрягам повече при игра - и диалозите следя повече, защото са по-интересни, и самите гейм-механики изискват малко повече съсредоточаване. Изморявам се по-бързо.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
03 октомври 2023
Да не са сложили някакъв фср или нещо такова на конзолите. И от това да ти насита картината. То на РС гледах че има някви модове за махане на гостинг заради dlss(май не всички го имат). Ъпскейлванията ти дават повече фпс, ама нека не се лъжем че са перфектни.

На мен между другото chromatic aberration-a много свирепо ми бръкна в здравето, ама той поне се спира.

Иначе и аз си я нагрухвам с модове и засега не съм имал никакъв проблем.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
03 октомври 2023
@nightwarrior Кажи някои по-интересни модове, че нямам време тия дни да ровя из нексуса. Най-вече ме интересуват графични/UI/фиксове/оптимизации, такива неща. История/външен вид на героите не пипам.

На основната май само интрото скрих, рових тогава и друго интересно не намерих. Но сигурно има много нови оттогава.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
03 октомври 2023
Външен вид и история и аз не съм пипал. Има 2-3 модъра, които са направили доста прилични неща.

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/users/100354?tab=user+files&BH=0

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/users/77476393?tab=user+files

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/users/86010988?tab=user+files

Това са линкове към нексуса. Въпреки проблемите си, сайта просто ми е по-удобно. Доста от мостовете са ми от тези. Примерно модменюто и лимитед хъд-а ми позволяват да си управлявам какво ли не. В момента примерно като съм извън битка, това с кръвта и левела ми стои скрито и т.н.

На страниците обикновено пише дали мода е съвместим с 2.0 или дали се чака ъпдейт пач(ако не на основната в коментарите). Лека полека всички стават съвместими

Графични много не съм товарил. Опитах да туийкна малко LOD.

Сложил съм мод за водата:
https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/8275

За осветлението:
https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/6988

И сега тествам този:
https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/9404 като за момента съм спрял само дистант фог-а че иначе се чупи дъжда.

Има и други визуални, но в тях не съм нагазвал дълбоко.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
03 октомври 2023
Сори, май счупих страницата с линковете...
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
03 октомври 2023
Супер, мерси, ще ги разгледам.
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
03 октомври 2023
Разгледах ги, сложих някои, даже си харесах някои дето ги нямаше в твоя списък. Но две неща ме дразнят много и не намерих нищо:
- скоростомерът да показва km/h;
- да се скрие последната мисия от основната кампания, към която тракерът дифолтва всеки път, когато няма активна друга главна мисия. И генерално ме дразни да ми стои в дневника, след като съм я минал
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
03 октомври 2023
За километража има, ама трябва да го видя как беше.

Edit: https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/5387?tab=description

Ама не пише да е ъпдейтнат за 2.0. Но понеже ъпдейтнаха redscript, може и да работи без ъпдейт. Но не съм го тествал.

Този може да ти свърши работа за криенето на мисията, ама не гарантирам:
https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/6328?tab=description

При предишно изиграване ползвах подобен мод, но той не е ъпдейтван от маса време, а този пише че работи на 2.0

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
04 октомври 2023
Да, гледах ги и двата - първият в коментарите пише, че не работи за 2.0. А другият е просто да не се траква, което в момента не ми е толкова голям проблем, защото имам винаги основен куест от експанжъна. На мен по-скоро ми се искаше да се скрие генерално, ама сигурно няма как
<
1
...
633
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.