Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
639
...
735
>
Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
19 октомври 2023
То освен че е готино да имаш библиотека от игри, другата причина, поради която и аз колецкионирам някои заглавия за PS4 и PS5, е че ме кефи да имам достъп до всички тези игри които ми харесват. И аз като Любо, някои от тях никога няма да ги изиграя втори път, но ако ги няма, ще ми се доиграе.

Иначе, откъм дисков носител, повече наблягам да колекционирам PS ексклузиви, и игри които просто усещам че искам да имам в ръцете си и да цъкам на конзолата. За момента имам около 40 физически игри за PS4 и PS5 общо, отделно към 130 дигитални, купувани най-често на намаления от PS Store.

За PC имам около 100-на игри също в Steam, но там са повече от евтини ключове. Същата работа с GOG, но там са под 10. В Epic, всичките са давани безплатно. Нито една игра няма от мен купена там.

Що се отнася до пиратстването, много рядко го правя вече, и главно за филми и сериали. Игри рядко тегля, освен ако наистина имам голямо любопитство да пробвам някоя игра, която не желая да си купувам по никакъв повод, като Starfield, например. Те и торентите не са каквото бяха, преди 10-15 години. Ся всичко с Custom инсталатори. Затова, по-добре да си купувам евтино PC игри.

Също така, наскоро си взех едно PSP 3000 за да мога да си разцъквам извън вкъщи, без да давам много пари. Имах този модел преди, но падна от бюрото на земята и замина. Преди имах и 2-та модела PS Vita хакнати, но единия получи stick drift, който и със смяна на стика не се оправи, а на другия просто ми се прецака Micro SD картата, и не ми се занимаваше да го хаквам и възстановявам всичко за пореден път, та ги продадох. PSP-то отнема по-малко време да се хакне и лесно се възстановява. Имам 128ГБ пълни с PSP, PS1 игри и емулатори.

Та да, викам и аз да се "изфукам" малко, колко пари съм изпотрошил за това хоби. Не непременно в Steam, но като цяло и аз си давам приноса към индустрията.

P.S. И този месец строших банката с пре-ордери на AC Mirage и Spider-Man 2.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
19 октомври 2023
Пишките ли си мерите?

Спиндерчето става ли за нещо? Просто даже не ми се играят такива помийки след великата BG3..Като гледам ревютата, дори купените медии дават осмици, а не десетки, значи вероятно е солидно флопче Тя май утре излиза, Митко, пиши по-нататък мнение, като я поиграеш..

Миражът го коментирахме вече защо и да ми го подарят няма да я играя..

Чакат ме Миазмата (Miasma Chronicles) и Forspoken, но кога ще остане време да ги изиграя- не е много ясно...

Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
19 октомври 2023
LethianDream написа
Тя май утре излиза, Митко, пиши по-нататък мнение, като я поиграеш..

Утре излиза, да. Аз съм си я поръчал още от Юни, като пуснаха пре-ордерите. Днес ми пратиха имейл от Озон, че пътува, тъй че утре е при мен. Гледах малко геймплей, и си изглежда горе-долу като предните 2, само че с някои нови неща. И това е супер, защото съм голям фен на тях. Ще дам мнение като мина и историята.

За ревютата, гледам масово 8-ци и 9-ки ги дават. Реално, колкото и на първата. Не знам откога това е лоша оценка. Но знам, ти хич не си фен на супергерои и подобни неща, тъй че здраве да е. Цъкай си каквото ти е кеф.

Иначе Миража, го превъртях на 100% преди няколко дни, и като цяло е солидна игра. 7-7.5/10 бих й дал спокойно. Историята беше интересна, макар и неоригинална, въпреки че туистът накрая ми хареса. Геймплея е повече към стелт ориентиран, и е интересен като опции. Боят не е мнг добре, но не е и пълна трагедия. Като цяло бива играта, според мен. Ако трябва да я опиша с едно изречение, то е класически асасин, направен на енджина на Валхала. Не всичко е станало като хората, но голяма част от нещата са се получили добре. Не феноменално, но добре. В сравнение с Валхалата, дето не я изтърпях дълго изобщо, тази е много по-добра.
Най-големият й минус, е че не могат да се преиграват мисии и куестове от историята. Като минеш всичко, оставаш с една празна карта. Тази опция я махнаха в RPG игрите, и разбирам защо, при положение че са доста дълги, но за 15-20 часа игра е доста глупаво. Надявам се да добавят New Game+ или някаква такава опция в някой следващ пач.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
19 октомври 2023
Е той сега ще я нахрани, след 2 месеца ще е "великата" и GOTY. Не си ли му свикнал вече Лично мен първата трудно ме хвана, но после страшно ме изкефи.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
19 октомври 2023
Няма как Спайдършита да ме изкефи Първата си ме издразни доста солидно

Което вероятно няма да ми попречи да налея 280 лв за компендиума на Майлс Моралес, който Артлайн ще издадат скоро Зодия Близнаци сме така...

Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
19 октомври 2023
LethianDream написа
Зодия Близнаци сме така...

С раздвоение на личността?

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
19 октомври 2023
Ще се сетиш Но пък е яко, като сте двама души, никога не ти е скучно

Играйте Балдурса, това е нещото тази година. Трябва чудо да стане да ми се качи друга игра на върха
Пореден култов диалог с компаниън-а ти - дяволица-варварин, която цялата стана в адски пламъци по време на битката. Свършва битката и иска да говори с теб: "Как изглеждам?" Първият ти избор: "Hot" Пълна е с простотийки и лафчета.

Да не говорим, че монологът на Рафаел е изключителен за видео-игра и буквално го знам наизуст.

Когато правиш нещо със сърце и душа и влагаш всичко, без да мислиш за пари, това е резултата- мастърпийс!

vanmx
Мнения: 659
Цитиране
19 октомври 2023
The_Doctor46 написа
Като видях колекцията,се сетих за моя племенник.Човека колекционира не само игри,но и конзоли.Има 3 PS1 , три PS2 ,три PS3 ,шест PS4, три слим и три про,две PS5,плюс няколко vita и другите джобни конзоли.Четворките били някакво редки издания(не знаех,че има "редки").Когато го питах защо са му,разправя,че просто му доставяло удоволствие да събира.Има цяла стая с игри на различни версии на PS.Трябва да му поискам една PS4 назаем,та най-накрая да изиграя Bloodborne.

Същата е работата при мен За съжаление обаче единствената рядка конзола която имам е тази PS3-ка която се вижда на снимката. Това е от ранните PS3-ки с пълна обратна PS2 съвместнимост с GPU и CPU PS2 чипове вътре, такива са били само за американкия пазар и такава работеща си е рядкост.

В случая при мен обаче нещата са още по интригуващи защото ако се загледаш по внимателно ще видиш един дребен надспис който казва "test". Това е девелопърска конзола, дошла от някое гейм студио и никожа не се е продавала свободно. Фабрично чете всичките PS1/PS2/PS3 дискове без значение от региона. Това нещо го взех от olx за някакви смешни пари от рода на 150лв и човекът хал хабер си нямаше какво продава. Аз още се чудя как това нещо се е появило при него. В момента в ebay има само 2 обяви с такива конзоли и са на цена 2000 долара

От известно време това е едно от нещата което ме кефи при колекционирането. Да имаш нещо което знаеш че се намира трудно и има хора които го търсят трескаво и са готови да дават големи суми, обсъжда се по разни специализирани форуми и т.н . Имям няколко игри за PS3 дето съм ги взмал за 20-30 лв като Splatterhouse, Painkiller и Spyro а сега са над 100 долара щото се оказали редки. Сега като си купувам игри за новите конзоли, ще гледам да купувам тава заглавия които си мисля че в бъдеше ше станат колекционерски, нищо че може и никога да не ги играя.

Иначе другите предимства на физическите копия са ясни - изглежда яко, както казах има по-висока стойност на пазара за използвани вещи, чувството че наистина притежаваш нещо и ако ми спре интернета пак имам достъп до това което съм купувал, а пък с тия акаунти е достатъчно само да стане нещо със steam и всичките тия цифри тука които сте написали си остават просто цифри

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
19 октомври 2023
vanmx написа
Това нещо го взех от olx за някакви смешни пари от рода на 150лв и човекът хал хабер си нямаше какво продава. Аз още се чудя как това нещо се е появило при него. В момента в ebay има само 2 обяви с такива конзоли и са на цена 2000 долара

Ти къде живееше викаш?

Аз пък купих бяла слим ПС2 на сестра ми от Щатите навремето, един приятел ми я отключи и сестра ми я затри някъде. Много ме е яд. Щеше да стои супер до стария китайски NES, който все още пали.

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
19 октомври 2023
vanmx
Мнения: 659
Цитиране
20 октомври 2023
lyubohar написа
Аз пък купих бяла слим ПС2 на сестра ми от Щатите навремето, един приятел ми я отключи и сестра ми я затри някъде. Много ме е яд. Щеше да стои супер до стария китайски NES, който все още пали.

Разните "цветни" конзоли са също интересна работа и са вече скъпи. В olx и bazar преди 10-на години имаше освен такива test машини, разни разови, сини , даже и един червен ps2 automotive edition имаше за съвсем нормални пари ама аз тогава бях "тоя цвят не ме кефи".

Иначе живея в София от вече 5 години

bojosan
Мнения: 1282
Цитиране
20 октомври 2023
darkblue написа

Това е най страшната игра която съм виждал
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
20 октомври 2023
vanmx написа
Иначе живея в София от вече 5 години

Хахах, имах предвид по-точен адрес, за скъпата конзола
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
20 октомври 2023
Попаднах на този тейлър на ILL, но също и на това видео по-долу. Интересното е, че този разработчик Team Clout имат канал в youtube и в него има качени две кратки клипчета, които са уж за тази игра, но в тях няма много от това, което иначе се върти из мрежата като трейлъри. Нямат си и собствен сайт. Общо взето е леко мистериозно това заглавие.

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
20 октомври 2023
дано не е фейк, доста брутално изглежда.

тука след 4 мин. уж дават как се прави ала бала.

<
1
...
639
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.