Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
640
...
735
>
hyper
Мнения: 657
Цитиране
20 октомври 2023
Като говорите за колекциониране - през 2020-а писах на студиото за Outer Wilds да ги питам ще пускат ли физическо издание и любезно обянсиха, че нямали планове. Онзи ден гледам, че Limited Run Games са направили такова през 2021-ва и по никакъв начин не съм разбрал и още се пръскам от яд, предвид че нещо не мога да намеря ново такова за продажба (освен едно в американския амазон/ибей, ама ще ми излезе 300+ лв баси)...
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
20 октомври 2023
lyubohar написа
vanmx написа
Иначе живея в София от вече 5 години

Хахах, имах предвид по-точен адрес, за скъпата конзола
Ще му направиш предложение,което не може да откаже? Или по-конвенционален начин-добрата стара кражба.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
20 октомври 2023
hyper написа
Като говорите за колекциониране - през 2020-а писах на студиото за Outer Wilds да ги питам ще пускат ли физическо издание и любезно обянсиха, че нямали планове. Онзи ден гледам, че Limited Run Games са направили такова през 2021-ва и по никакъв начин не съм разбрал и още се пръскам от яд, предвид че нещо не мога да намеря ново такова за продажба (освен едно в американския амазон/ибей, ама ще ми излезе 300+ лв баси)... :\(

Мда, човек трябва активно да следи за тези неща. Например онзи ден случайно видях, че една от любимите ми групи Opeth ще издава ограничена юбилейна плоча на един от най-яките си албуми по случай 20-годишнината. На нормална (горе-долу) цена. Това е албум, който и без това щях да си купя на плоча някой ден. Чист късмет, че им следя профила във Фейсбук и не съм пропуснал съобщението. Иначе Outer Wilds беше чук, и мен би ме било яд

@The_Doctor46: както дойде

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
20 октомври 2023
Как Опет слушаш, много ми падна в очите на секундата. Единственият концерт, на който буквално съм си тръгвал след 15 минути беше точно на Опет в Краварна, ще те излъжа коя година беше. Просто легнахме с моите аверчета на тревата на стадиона след 5 минути, а след още десет ги питах ще стоят ли още на това недоразумение. Тръгнахме си, ест, после се оказа, че още една песен не са били изсвирили. Тотален смях
После през годините една екс-мацка много ги обичаше и опитваше да ме присламчи за каузата.. Не успя, вероятно заради това и скъсахме
За кражби ме викайте, ще му вземем всичко на ван, и без това си търся PS3, че подарих моята, а се оказа, че петицата не може да плейва тройки (не знам защо се бях заблудил, че може и не мога да цъкам сега любимите Remember Me и Deus Ex: Human Revolution). Така че ако някой е склонен да се раздели с PS тройка до 200 лв, насреща съм
Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
20 октомври 2023
Поиграх Spider-Man 2 около 3-4 часа, и като първи впечатления, съм ОЧАРОВАН! Просто стабилно са доразвили всичко, което го имаше в предните 2 игри. Много приятно изненадан останах и от геймплей опциите, които могат да се включват и изключват. Ако има фенове на конзолната версия на оригиналната Spider-Man 2 от 2004 и как работеше люлеенето с паяжини там, мисля че тук максимално са се доближили до тази система. Има настройки, които позволяват да се изключи каквато и да е асистенция повереме на движението и почти изцяло да се контролира от играча. Често изстрелвах паяжина прекалено късно и цялата ми инерция отиваше на земята. До такава степен ме забавлява това, че започнах повече да мисля и да преценявам кога до колко да се държа на едното въже и кога да се пускам и да изстрелям ново. Още по-якото е че могат да се правят и лупинги. Не се пуска мрежата автоматично след достигане на върха. Играта дори има и опция за fall damage, при което ако скочиш от супер висока сграда и можеш да се размажеш на асфалта директно. Отново препратка, към по-старите игри. Отделно имаме глайдер, с който спокойно можем да хвърчим из целия град, както и движение тип прашка, с което да се изстрелваме напред.

Бойната система в основата си е доста подобна на предишните 2 игри, но със стабилно много добавки, като нови специални движения, block/parry система, както и няколко нови джаджи. И като стана въпрос, джаджите са 4 както в Miles Morales, и са изцяло различни. Няма weapon wheel който да забавя времето този път, вместо това са разделени на 2 части от инрефейса в долната част, които са си винаги там. За специалните движения е комбинация от L1 и екшън бутоните, а за джаджите е същото, но с R1.

Историята засега, е супер интересна и има доста неща, които не очаквах да се случат. Не съм играл много дълбоко, тъй като повече се мотах из града. Надявам се скоро да ми дадат и симбиота.

Единствените дребни неща които ме дразнят са:
-Играта пак няма естествена смяна на ден и нощ или време, и доколкото четох ревютата, след като минеш историята дори няма опция ръчно да се сменят. Предните 2 игри също бяха така, но поне ти даваха възможността да решаваш дали е ден или нощ
-Няма опция за преиграване на мисии от историята. Това мисля, че всяка игра с отворен свят трябва задължително да го има. В първата пак го нямаше, но в Miles Morales си беше опция.
-Няма New Game+.

За последните две доколкото четох, Insomniac потвърдиха, че ще бъдат добавени в следващ ъпдейт до края на годината. Дано и тази смяна на ден и нощ се върне.

Като цяло, това е моята игра на годината за момента. Разбира се, още не съм я изиграл изцяло, но си мисля, че тези впечатления ще ми останат докрая.

Разбира се, за хора като Lethian, които хич не се кефят на супергерои, не ми се вярва тази игра да им промени мнението.

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
20 октомври 2023
Mitko6000 написа
Разбира се, за хора като Lethian, които хич не се кефят на супергерои, не ми се вярва тази игра да им промени мнението.

Аз от трейлърите съм на 100% сигурен, че ще се изкефя и мнението ти само ме надъхва още повече, Митко. В момента играта ми стои в автомата на Спиди, а аз се заминавам с простосмъртни неща като да пиша фактури и да смятам отстъпки и такива глупости. След малко драсвам към Лидъл да си взема една бутилка вино и някакво мезе и вечерта докато издържа. То само инсталацията ще е 1 час сигурно. Има ли day 1 ъдейт някакъв?

Досега за игра на годината ми е Jedi Survivor. Ще видим Спиндермана дали ще я бие.

Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
20 октомври 2023
Има ъпдейт, да. Около 40 ГБ е. Цялата игра като размери за момента, ми излиза към 86 ГБ. Инсталацията отне към час и половина, при мен. Но ако имаш по-бърз нет, предполагам, може и по-малко да е при теб.

Иначе да, като голям фен на предишните игри, не мога да спра да се усмихвам на тази. Даже признавам, единственото нещо което ме откъсна от нея, за да си свърша другите задачи, е фактът че ми спря тока за 30 минути. Шибана профилактика.

Кур за Енерго-Про!

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
20 октомври 2023
Значи първо се прибирам от работа да пусна инсталацията и после по магазините
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
20 октомври 2023
LethianDream написа
Как Опет слушаш, много ми падна в очите на секундата.

Не знаех, че не съм бил на дъното, трябва да се постарая повече Опет са като The Wire и Witcher 3 - само за ценители Най-великата prog група от по-тежките със сигурност, доста по-талантливи от Tool за мен.
Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
20 октомври 2023
Rostik79 написа
Значи първо се прибирам от работа да пусна инсталацията и после по магазините

Добър план.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
20 октомври 2023
Аз като човек,който грам не е фен на супергероите,Спиндерман 1 и Майлс Моралес ми харесаха адски много.Спомням си,че порта на Майлс го пуснаха декември,баш тематично,че нали се развиваше по Коледа.Аз го играх точно покрай празниците.Да се разлиташ по Ню Йорк беше доста фън.Комбата не беше лош,а на последна трудност чат пат умирах.Единственото,което не ми хареса са страничните мисии.Еднотипни до откат.Доколкотo разбрах, в новия Спиндерман е същото.Трябва да взимат пример от CD Red. Примерно Батманите съм ги изигравал,но повече насила някак си,докато Спиндермана ми беше супер забавен.Жалко,че нямам конзола да пробвам новия.Не е проблем да си купя,но ако сме живи и здрави, догодина ако излезе новото поколение карти(аз като ентусиаст купувам всеки нов топ енд модел,ако в конкретния момент не съм финансово притеснен ,разбира се)смятам да ъпгрейдвам почти всичко.Кажи речи само SSD-тата,захранването и кутията ще останат.PC частите са безбожно скъпи и ми трябва всяка стотинка.Пък и монитор съм си харесал,за който най-вероятно няма да имам пари.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
bojosan
Мнения: 1282
Цитиране
20 октомври 2023
The_Doctor46 написа
Пък и монитор съм си харесал,за който най-вероятно няма да имам пари.

Koймонитор си си харесал ? Аз също се замислям да си взема за едната конзола монитор, щото телевизорите ми не са тия които трябва да са, а всичко преди C2 Oled на LG е компромис, поразгледах мониторите и се уплаших колко са скъпи качествените
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
20 октомври 2023
bojosan написа
The_Doctor46 написа
Пък и монитор съм си харесал,за който най-вероятно няма да имам пари.

Koймонитор си си харесал ? Аз също се замислям да си взема за едната конзола монитор, щото телевизорите ми не са тия които трябва да са, а всичко преди C2 Oled на LG е компромис, поразгледах мониторите и се уплаших колко са скъпи качествените
Samsung Odyssey G9 neo 57 inch. Този отдавна го следя,още,когато го обявиха. 8К е,не,че ще мога да играя игри на такава резолюция.Още няма толкова силна карта ,която да подкара новите игри на 60 кадъра в 8К (може би новото поколение),но ще го ползвам като два 4К на разделен екран. Мини лед технология е,но има и OLED версия,която е по-евтина.Този е около 4500 ,а олед-а е някъде 3000,но е 49 инчов с резолюция 5120x1440p.57 инчовия е 7680x2160. .Та едва ли ще стане ако ъпгрейдвам.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
21 октомври 2023
Бах маа му, 4500 за VA монитор...Верно извит е и 8К, ама...За тия пари вече има читави 75" OLED телевизори, това го казвам за bojosan, че за конзола ми се вижда безсмислено с това "екранче", освен ако не играеш конзолата на бюро, което само по себе си също ми се вижда абсурдно

За PC ще е супер, макар че ако ще се ползва и за работа, лично аз предпочитам два съединени монитора. Така и не можах да свикна да си редя прозорците на един екран - макар и да я има тая опция и за съединени монитори, си ги ползвам като два отделни и си разделям прозорците между двата.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
21 октомври 2023
Цената си е оправдана.8К,много по-бързо опресняване на картината(240hz е конкретния модел),по-бързо време на реакция от телевизорите,а за мен е плюс,че не е OLED,а мини лед.По-слаба яркост от OLED-ите да,но доста по-добре от LED.Аз правя понякога дълги гейминг сесии и яркостта я намалявам така или иначе.Друг плюс,няма burn-in.В игрите има доста статични неща, като хелт барове,карти и тн.Вече добавят тук,там опции да ги изключиш при експлорейшън и подвижни карти,но не навсякъде.Бих си взел 49 инчовия OLED,но искам два монитора,а да е по-естетически издържано бюрото.49 инчовия съм го виждал на живо.Това нещо е огромно,та 57 даже може твърде голямо да дойде за PC.Разбира се за конзола повечето работи не важат.Неща като 240 hz ,време за реакция.Това има значение повече за про геймъри.Та наистина няма смисъл много за конзола.Аз не ,че съм тръгнал да го купувам де.Както казах след ъпгрейда,няма да има бюджет за монитор и ще си карам с моя.То само картата очаквам да е 4-5К.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
<
1
...
640
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.