Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
641
...
735
>
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
21 октомври 2023
Ти нямаше ли вече RTX 4090 или нещо подобно и неприлично мощно? Иначе burn-in има ли все още, аз не съм имал такова нещо на никой LCD екран никога, това не беше ли феномен при CRT?
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
21 октомври 2023
lyubohar написа
Ти нямаше ли вече RTX 4090 или нещо подобно и неприлично мощно? Иначе burn-in има ли все още, аз не съм имал такова нещо на никой LCD екран никога, това не беше ли феномен при CRT?
Да,аз съм с RTX 4090.Колкото до burn-in ,това е феномен само при OLED дисплеите,заради естеството на технологията.При LED,mini-led и micro-led, няма подобно нещо.Micro-led технологията е най-добрата на пазара,но не е навлязла масово.Всъщност не знам дали въобще има продукти за простосмъртните все още.По-ярки цветове от OLED(не знам как въобще е възможно,но факт),по-добри цветове ,без да се получава burn-in.Последно гледах телевизор с micro-led и беше около 116 000 долара, и естествено беше някакъв модел за паралии,но беше преди 2 години сигурно.Вече може и да са по-достъпни.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
21 октомври 2023
Да се върнем на RTX 4090, която ще сменяш с какво????
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
21 октомври 2023
lyubohar написа
Да се върнем на RTX 4090, която ще сменяш с какво????
Каквото излезе края на 2024,защото очаквам тогава да излезе новото поколение.NVIDIA винаги пускат ново поколение на две години.Тогава се пада две от пускането на 4090.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
21 октомври 2023
Е да, за след година ще има ново поколение, аз мислех че сега ще я сменяш
hyper
Мнения: 657
Цитиране
21 октомври 2023
Ty @Mitko6000, звучи яко, ако е малко по-skill based придвижването. 40 гб ъпдейт обаче ми се струва като поредната недопечена игра, която е ръшната прекалено рано. Въпреки че на теория би трябвало да работи и така и почти ми иде да я инсталирам без пача, ама надали ще го направя.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
21 октомври 2023
От списъка от пача, мисля че са подменили видеа с по-изпипани. Което обяснява и размера. Вярно в началото съм, но за момента нищо не ме оставя с впечатлението за недовършена или ръшната игра. Битките са много плавни, анимациите са пипнати. Разширили са още повече отворения свят. Сторито няма да го коментирам, че наистина повече си обикалям из града и си правя странични неща. И по перформънса засега нямам забележки. Има го аргумента, че визуално не е много напреднала спрямо предната. Ама аз съм си ок.
Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
21 октомври 2023
Не бих казал че играта е недопечена. За момента, не съм имал нито един бъг. Просто добавят неща които не са имали време да тестват преди излизането, според мен. То така беше и с първата, но пак си беше добре полирана. Miles Morales беше по-бъгава в началото, ама тя беше от другия екип който сега прави Върколака.
hyper
Мнения: 657
Цитиране
22 октомври 2023
Е вие и двамата предполагам сте сложил пача (и затова нямате това усещане)? Смис той митко си каза, предполагам го за nightwarrior. А видеата мислех, че са in-engine (в реално време), ако са пре-рендернати може и така да е, но не го видях в patch note-овете тук: https://www.ign.com/articles/heres-what-spider-man-2s-day-1-update-actually-does
Освен ако тоя начален сегмент не изглежда ОСЕЗАЕМО по-добре, егати...
bojosan
Мнения: 1282
Цитиране
22 октомври 2023
lyubohar написа
Бах маа му, 4500 за VA монитор...Верно извит е и 8К, ама...За тия пари вече има читави 75" OLED телевизори, това го казвам за bojosan, че за конзола ми се вижда безсмислено с това "екранче", освен ако не играеш конзолата на бюро, което само по себе си също ми се вижда абсурдно .

Значи аз съм с 55 инча и 43 инча LG та на конзолите които обаче за съжаление не са Oled. Значи нема кво да говорим, стават верно, 4 К, HDR+ абе всичко кво се сетиш , ама не са oled. Te това е. Щото се прецаках, като купих втория си виках, абе за кво ще давам 2000 за oled като на тоя ще гледам само новините, я да си спестя 1000 лева. Обаче кво стана - стана обратното така че само на него сега се наложи да играя. На мен стаите са ми малки и не са за големи екрани, само хола е голям, но там няма да се играе. Или ще вземам монитор 27 за игра с добра матрица или C2 на LG 48 инча.
Mitko6000
Мнения: 1311
Цитиране
22 октомври 2023
hyper написа
Е вие и двамата предполагам сте сложил пача (и затова нямате това усещане)? Смис той митко си каза, предполагам го за nightwarrior. А видеата мислех, че са in-engine (в реално време), ако са пре-рендернати може и така да е, но не го видях в patch note-овете тук: https://www.ign.com/articles/heres-what-spider-man-2s-day-1-update-actually-does
Освен ако тоя начален сегмент не изглежда ОСЕЗАЕМО по-добре, егати...

Пак е in-engine всичко, както в предните игри, мисля. Аз също не съм го видял в бележките за пача.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
22 октомври 2023
bojosan написа
Значи аз съм с 55 инча и 43 инча LG та на конзолите които обаче за съжаление не са Oled. Значи нема кво да говорим, стават верно, 4 К, HDR+ абе всичко кво се сетиш , ама не са oled. Te това е. Щото се прецаках, като купих втория си виках, абе за кво ще давам 2000 за oled като на тоя ще гледам само новините, я да си спестя 1000 лева. Обаче кво стана - стана обратното така че само на него сега се наложи да играя. На мен стаите са ми малки и не са за големи екрани, само хола е голям, но там няма да се играе. Или ще вземам монитор 27 за игра с добра матрица или C2 на LG 48 инча.

Зависи какво имаш предвид под "стаите са малки". Имай предвид, че за около 2 метра разстояние от екрана се препоръчва 55"-65" по стандарти. Ако ще играеш директно пред екрана (на бюро), тогава монитори са ОК, но за диван на - примерно - 2 метра, няма да са ти ОК.

Иначе и моят телевизор не е ОЛЕД, бяха прекалено скъпи като го взимах, но е с локална подсветка и освен в някой мега-слънчев ден (има си завеси за такива дни), разликата с ОЛЕД е минимална. Следващият ще е ОЛЕД разбира се, но чак за яд не е.

bojosan
Мнения: 1282
Цитиране
22 октомври 2023
Любо, замислил съм се една от конзолите а и компа да са ми вързани към един монитор, на бюрото. И как си сърфирам в нета, така спирам и почвам на конзолата. На телевизора си текат новините или нещо друго и хвърлям по едно око от време на време. Не знам защо но имам чувството че на гейммонитор по добре ще е отколкото на сегашните телевизори, монитора го обхващаш с поглед някакси, а и е по бръз, де да знам, такова чувство имам, но един експеримент ще ми излезе скъпо, а сегашния ми монитор не е геймърски но е пък с матрица която няма фликеринг има изкл. точно цветоподаване , черното е като катран, а бялото като сняг, но е с над 25 ms респонстайм и прави опашки не ти е в памет кво е чудо. Хубав е за интернет щото и цел ден да го гледаш болка в очите няма да усетиш, както и за снимки е хубав, щото почти едно към едно напасва цветовете с реалните, даже аз по неговите цветове съм си калибрирал телевизорите. Пускам си BTV например и нагласям цвета на роклята на Цънцарова и на LG то и на Dell а да са еднакви на макс. LG дисплейте са най добрите в света за телевизори, а мониторите на Dell са най добрите монитори, макар имоя да е с дисплей на Самсунг
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
22 октомври 2023
Еми значи ще ти свърши работа монитор при това положение, да. Иначе дали LG са най-добрите екрани е спорен въпрос и аз лично хич не съм съгласен, но всеки с мнението си Доколкото знам повечето матрици за всички марки се правят в едни и същи заводи на Самсунг, тоест разликите са в други неща, а за всяко от тези неща различни марки са силни. Например Сони са най-добри (или поне бяха до скоро) в ъпскейлването и process-ването на картината, примерно за движенив ако гледаш спорт и т.н. Но са с Андроид, което за мен е недостатък. И те така...
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
22 октомври 2023
<
1
...
641
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.