Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
642
...
735
>
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
23 октомври 2023

Това изглежда много добре. Има добри идеи.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
23 октомври 2023
Изглежда ми същата като единицата, но със сигурност ще се взима на ден първи
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
24 октомври 2023
Не съм играл първата част, но тази няма да пропусна.
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
24 октомври 2023
Очаквам да е много добра.Capcom почти нямат слаба игра.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 октомври 2023
Слуховете са, че ще изкарат двойката вероятно през 2024 година.. Тамън време да се върна към единицата около Коледа и да си я припомня.
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
24 октомври 2023
Това изглежда като супер-generic fantasy RPG с дракони като десетки други, какво му е специалното?
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 октомври 2023
Много е яка играта, класи над Уичъра
Ма как да знаеш, като не си я играл. Има я май в Екстрата или Премиума за PS Plus, поправи грешката
То и Dragon's Crown e супер дженерик фентъзи, но е чук, като говорим за този тип игри.
То като се замисля всяка дженерик фентъзи игра е по-добра от Уичерчето Изобщо няма да отварям дума за BG3 на какви нива е спрямо дженерика на CDPR
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
24 октомври 2023
To всяка игра вече е супер-generic. Тука въпроса е да е направена както трябва. Всичко да си работи, да има доста ендгейм контент и да ти е яко да си цъкате мулти. Даже има и свежи идей.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 октомври 2023
Блу, особено свежи идеи имаше Drаgon's Crown с магьосницата, на която циците й не знам как се задържаха в робата й, чакай да намеря геймплей с нея

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
24 октомври 2023
хахахаххаха цицомани
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
24 октомври 2023
Дайде пример с кое Догмата се отличава "с класи" от другите РПГ-та. Як диалог или история, някаква специфична механика, арт дизайн? Или от всичко по малко?
Не се заяждам, разбира се, стана ми интересно.

Впрочем няма я в абонамента. Има Dragon's Dogma: Dark Arisen, което я някакво разширено издание и струва 50 лева.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
24 октомври 2023
Абе беше стабилно RPG,но не е нещо особено.Класи е,но под Вещера
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
hyper
Мнения: 657
Цитиране
24 октомври 2023
За мен беше приятния арт стил и анимации, трите различни като геймплей класа, възможността да се катериш по големите врази в стила на Shadow of the Colossus и системата с pawn-овете (генерирани от играта нпс-та, които избираш и си взимаш с теб да си правиш дружинка според вкуса и класа ти). Бонус: от редките игри, в които нощите НАИСТИНА са тъмни, та добавяше към атмосферата. Като геймплей ми е класи над Вещера, но като ролева игра - а аз там ценя choices & consequences над просто меню със статове - Вещерът я бие.

darkblue написа
To всяка игра вече е супер-generic.

Иначе това не е баш така, просто не всяка игра изобретява колелото. То реално такивата се появяват на 3-4 години - пример Zelda TotK, всичко друго е естествена еволюция, затова и илюзията, че било дженерик.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
24 октомври 2023
Сред нещата които я отличават(да се има предвид че някои вече сигурно сте ги виждали, но играта излезе преди 10 години):

- Огромна свобода на билдове. Можеш да ги променяш в движение. Можеш да си войн първите няколко нива, после да станеш маг или роуг, или комбинация от тези. Врътката е, че с вдигането на нивата пасивните статистики(кръв, мана, стамина) зависят от класа. Ако искаш да си най-мощния магьосник, вървиш по пътя mage(начален клас)-sorcerer(пряк ъпгрейд на mage-a), но тогава си glass cannon. Можеш да изливаш тонове щети, но трябва да разчиташ на дружинката ти за защита. Ако обаче инвестираш няколко нива в друг клас(да речем fighter), ще имаш повече кръв, но и щетите ти от магия ще намалеят.

- дружинката ти се състои от дженерик npc-та ако играеш офлайн, но ако си онлайн става много по-интересно. Като Arisen в играта можеш да призоваваш Pawn-oве(въпросните NPC). Като освен своя герой малко след началото създаваш и свой Pawn, избираш клас, пол, дори донякъде характер(агресия, приоритет при атаки и т.н.). Въпросния Pawn, може да бъде наеман от други играчи(в зависимост от ниво и екипировка цената варира). Колкото повече хора ти наемат Pawn-a, толкова повече получаваш от специална валута Rift Crystal. С тази валута можеш ти да наемаш Pawn-овете на други играчи(дефолтните NPC-та са безплатни). Можеш също да ъпгрейдваш и "пречистваш" оръжия. Отдаването на Pawn под наем не е единственият начин да придобиеш валутата(има в в контейнери из света и мисля че е награда за определени куестове), просто е най-бързия начин. Тази система е един от най-интересните начини на имплементиране на онлайн система в офлайн игра. Подобно нещо не съм срещал другаде(може и да има, но не съм го засичал) и ми е на едно ниво със строенето в Death Stranding като уникално вкарване на онлайн елемент.

-накрая трябва да спомена и битките. На първо място взаимодействието между теб и дружинката е важно. Нападат те харпии(летящи), а ти си melee герой. Какви са ти вариантите:
1) в групата да имаш стрелец или маг, който да ги атакува от далеч
2) да имаш или да си файтър с таунт(да ги хванеш като се приближат заради таунта)
3) буквално да метнеш някой от дружинката(или теб да те метнат) във въздуха, за да се докопате до гадта.
Като споменах въпросното хващане - можеш да се катериш по противниците(малко тип Shadow of the Colossus), можеш да атакуваш слаби зони - окото на Циклопа, опашката на Саламандъра и т.н. На някои от класовете, бойните системи са си чист спектакъл.

- околната среда също играе роля - противникът в мокър - трудно ще го запалиш, обаче с електричество можеш да го съсипеш. Имаш силна огнена атака, метни стъкленица с oil и гледай как гори като факла.

Много интересни хрумки имаше първата и въпреки лимитациите на технологията и леко чийзи историята(макар че и за нея има малко специални неща със скрити финали и евентуални няколко преигравания) за мен е една чудесна игра. Пак казвам това с pawn-oвете е една за мен уникална система.

Разбира се играта има кусури, но аз с нетърпение чакам продължението.

Иначе да, не мисля че я има безплатно в plus-a, но често я пускат намалена за около 10тина лева и това Dark Arisen е нещо като GOTY версия с длс-то. За жалост са орязали Berserk броните(впрочем има много препратки към Berserk), доколкото разбрах заради изтекъл лиценз.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 октомври 2023
Найт и Хипер, мерси, гайсчета, взехте ми думите от устата Прекрасна игра.

Ростик, не знам как да го обясня просто, не е че в нещо е велика, като цяло като играеш те "държи", не ти доскучава като Уичъра, поне при мен е така. А аз не харесвам фентъзи (даже това е мека дума, аз МРАЗЯ И НЕНАВИЖДАМ фентъзи) и буквално игрите в жанра, които ме зарибяват, се броят на пръсти- май са точно три дотук - Dragon's Dogma, Dragon's Crown и BG3.

<
1
...
642
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.