Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
643
...
735
>
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
24 октомври 2023
@hyper - Така е , но повечето са. Много рядко вече се случва да има нещо ново и интресно. За мен това не е проблем да са генерик, стига да ми харесват нещата. За новата Зелда това ми беше много съсипано, да стройш някво мега измишльотински машини там.... самолети, танкове не знам си какво още там.

@nightwarrior - супер ревю, БРАВО !. Жалко че съм я пропуснал тази игра преди, но доста интересно звучи. Стискаме палци и 2 да е така добре.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
24 октомври 2023
Аз също не се заяждах, а исках да разбера какво ѝ е специалното, защото само от видеото не видях нищо особено. Сега ми е доста по-ясно
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 октомври 2023
Само аз ли се заяждам в тоя форум? Да се еба и да ви еба в скучните типове

Кажете довечера какво да играя:

1/ Miasma Chronicles или
2/ Forspoken

Която игра събере повече точки от вас до 20 часа днес, нея ще цъкам и ще пиша ревю за нея до края на седмицата

Уикендът ще ми дойде и Gamedec-а от Озон

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
24 октомври 2023
Аз съм за Миазма Кроникълс. Изглежда по-интересната от двете.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
24 октомври 2023
Изкушавам се да ти кажа Forspoken, че да ти е гадно, ама по-добре Миазмата.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
24 октомври 2023
Не го мислете какво ще ми е на мен- харесвам женски персонажи, така че нищо чудно, обратно на логиката и наложеното мнение, Forspoken да ми хареса повече
hyper
Мнения: 657
Цитиране
24 октомври 2023
The_Doctor46 написа
lyubohar написа
Да се върнем на RTX 4090, която ще сменяш с какво????
Каквото излезе края на 2024,защото очаквам тогава да излезе новото поколение.NVIDIA винаги пускат ново поколение на две години.Тогава се пада две от пускането на 4090.

Йoo, четях това и се зачудих - с уважение, но защо ти е такава краста да имаш последния писък на технологията? Смисъл 4090 подкарва всичко в момента с лекота все още? Не е ли страшен money dump ако е само за цъкане (и логично една конзолка няма ли да ти свърши чудесна работа за ексклузивите)..?

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
24 октомври 2023
Човекът си има хоби, много добре го разбирам - навремето като се занимавах с хардуер и overclock и такива неща също исках да съм на гребена на вълната винаги. То аз и сега съм така с някои други хобита, които за съжаление са даже по-скъпи и по-голям money dump
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
24 октомври 2023
hyper написа
Йoo, четях това и се зачудих - с уважение, но защо ти е такава краста да имаш последния писък на технологията? Смисъл 4090 подкарва всичко в момента с лекота все още? Не е ли страшен money dump ако е само за цъкане (и логично една конзолка няма ли да ти свърши чудесна работа за ексклузивите)..?
Любо го е обяснил.Имам си влечение към компютърния хардуеър,още от времената,когато бащата на един приятел ни показваше коя част какво е.Бяхме малки и много се запалих тогава.Естествено минаха много години преди да мога да си позволя висок клас части.Когато имам възможност,винаги сглобявам топ енд машина.За съжаление стана твърде,твърде скъпо.Сега сменям картата всяко поколение,а процесора и другите части на 4 години.Повече страст отколкото нещо друго.Иначе RTX 4090 не просто подкарва всичко с лекота,това е най-силната карта на пазара все още.На 4К все пак нейтив(без да пускаш DLSS),с всичко на макс, има една две игри,които могат да я накарат да се поизпоти ,но нищо сериозно.Мисля,че Cyberpunk и The Witcher 3 nex gen версията.Повечето игри спокойно около и над 100 кадъра на 4К.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
25 октомври 2023
То даже като нямахме пари беше още по-интересно, имаше window shopping и четене с месеци, щото само за това имаше пари. Последно се бях запалил по "silent PC" и последното PC, което все още си е живо и здраво, е 100% безшумно и с доста яки за времето си кутия, захранване и особено вентилатори. В Декада бях всяка седмица по едно време, те внасяха по-хубавите вентилатори. После по едно време изгубих интерес/време, минах на лаптопи и спрях да следя тенденциите. Но сега се местя в нова къща, където ще си имам кабинет, и определено ме сърбят ръцете да си събера пак десктоп машина. Като четенето, проучването, пазаруването и самото сглобяване за мен са около 70% от кефа
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
25 октомври 2023
lyubohar написа
Като четенето, проучването, пазаруването и самото сглобяване за мен са около 70% от кефа

Абсолютно те подкрепям. В началото на годината си сглобих машина и бях в дилема дали да си я сглобя сам, да си купя готова такава (G:Rigs например) или да платя на съответния магазин за части да ми я сглобят. В крайна сметка реших сам да се оправям и си припомних какъв кеф е. Не бях асемблирал машина от 2014-та година

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
25 октомври 2023
Това е 100% така.За четенето/проучването и особено сглобяването.През годините съм сглобил буквално стотици машини.Естествено не мои.Имам приятел,който все още работи във фирма за хардуеър и с него сме сглобили сума машини за клиенти.Повечето нисък/среден клас,но и доста висок.Обожавам да сглобявам PC-та.Единственото,с което нямам опит е custom loop и се чудя дали за следващата машина да не направя.Първо ще тествам на старите ми части.Дъното ми е и без това water cooling ready,та ако удавя нещо,да са старите части. Е,после няма да мога да ги продам,но вярвам,че няма да се стигне до там.Единственото,което е малко кофти,че изисква повече поддържка.Трябва да източваш системата на определен период,да сменяш водата,защото може да се завъдят бактерии.Друг минус е,че качествен loop е над 1000 лева.Много се оскъпяват нещата.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
25 октомври 2023
Аз също въобще не задълбах във водните охлаждания заради изброените от теб причини, а и смятам, че е форма на чийт На мен ми беше по-голямо предизвикателство да се сглобяват машини с конвенционално охлаждане, които да са максимално ефективни. Разбира се, не съм сглобявал чак колкото теб, но със сигурност са десетки, предвид че събирах на всички познати и роднини, освен моите собствени.

Усещането като пуснеш копчето накрая (и винаги не тръгва заради някаква дреболия) е несравнимо. Последно ми се случи преди няколко години като си разглобих мотора почти на съставни части (с гледане в youtube) и като го събрах и не тръгна, си казах "естествено, че няма да тръгне, аз не съм монтьор, какво съм очаквал?", а бях забравил стъпенката пусната, която блокира паленето

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
25 октомври 2023
Ехее,мотора.Това е доста по-сложно.Най-малкото има повече части,а с PC -то имаш опит и почти винаги знаеш къде може да е проблема.Моето дъно има даже OLED дисплейче и ако има някакъв проблем,направо си пише къде е.Иначе новите AIO охлаждания,могат да държат температури близки до custom loop-a.Не е чак такъв чийт.Просто е готино естетически.Е,по-хладно държи естествено.За мотора сигурно бая си надписвал,кой болт,къде отива
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
vanmx
Мнения: 659
Цитиране
25 октомври 2023
И аз съм минавал по пътя на lyubohar. Самият компютър беше по-вълнуваша игра от самите игри които вървят на него. Живеех във форума на hwbg и си мерихме мегахерците, волтажите, таймингите, fps-то и точките на някой бенчмарк

И това по времето като бях беден ученик/студент. Стигало се е до ситуации от типа на процесор за 70лв с охладител за 90лв (компоненти за които съм пестил месеци от храна) и щайгата изкарана зимата на терасата за да се пробва на колко мегахерца и какво напрежение ще изкара SuperPI Като се замисля от бедността и желанието да играя игри на компютъра тръгна цялата тази мания на тема компютри и там това вече повлия по какъв професионален път ще поема.

Сега като имам повече възможности да си купувам хардуер някак си го нямам тоя мерак. Преди Няколко години си сглобих един среден клас компютър с Ryzen 5 една GTX 1080 ti на старо и досега нямам никакъв мерак нито да ръчкам нещо, нито да ъпгрейдвам и машината се ползва предимно за музика и браузване в интернет. Даже и игри не играя толкова, ако го правя то е на конзолите които съм насъбрал. Другото да ги сваля от замунда само да ги пробвам разбира се

Моя мотор се прецака лятото, ама не посмях да го разхвърлям из гаража. Сега още е при майстора и май съжалявам че не се захванах аз

<
1
...
643
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.