Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
675
...
698
>
vanmx
Мнения: 657
Цитиране
21 февруари 2024
LethianDream написа
Пичове, игрите се развиват, графика, геймплей, всичко. Може би това, че сравнително късно съм започнал да играя видео-игри (с изключение на Фифа, която играя на макс вече 25 години някъде) ме кара да гледам старите игри (преди 2010 особено) като тотален смех и едни смешни квадрати, които никога не бих си причинил.

От моята камбанария това е грешно на толкова много нива, че ако тръгна да обяснявам защо, целият ден ще мине, а пък и аз съм на работа в момента

LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
21 февруари 2024
Ван, твоята камбанария я знаем - хора, изгубени в носталгията Но лошо няма, всеки сам си преценя.

Бих ти купил с кеф някоя от PS3 конзолите ти, ако си склонен да се разделиш с нея. Че моята я подарих с добро сърце на един "приятел", мислех си, че петицата ще върти PS3 дискове, ама не върти. А тоя глупак пуснал и продал подарената конзола в OLX И си търся сега конзола PS3 втора ръка (НЕХАКНАТА), че иначе кур за игри на дискове, които имам, като Remember Me и Deus Ex: Human Evolution..

За гледането на разни гейминг диарии в тубата- на сто процента споделям мнението на Любо, явно си личи, че сме безвъзвратно остарели. Аз дори мразя да гледам уоктрута, предпочитам десет часа да седя над някой пъзел, вместо да отворя и да кажа- "еее, баси лесното, как може да съм бил толкова тъп". Не може и дума да става да гледам как някой УБИТАК играе, няма как да се случи Само "ръка да пипне джойстик, око да види геймплей"

P.S. Колеги, спукват от хвалби Helldivers 2, някой дали успя да я поцъка да каже мнение?

Rostik79
Мнения: 2300
Цитиране
21 февруари 2024
И аз чета, че я хвалят и много паралели вкарват със Starship Troopers, който и като филм ми е любим и първата игра Terran Ascendancy съм я играл много, направо наизуст все още знам къде ще се отвори bughole

Обаче този кооп-модел ме напряга. Особено, ако с непознати играеш.

Аз тъкмо си взех Pacific Drive, въпреки, че като я гледам, малко за конзола ще е зор работа с тази инвентарна система от тонове слотове за предмети, менюта, под-менюта и т.н.. но самата игра ми изглежда оригинална и с интересна атмосфера. Като разцъкам, ще кажа как е.

Ама то кое по-напред? На ЕЛДЕН-а блокирах и малко я зарязах, макар че пак ми си иска да се върна в този свят. Почнах отново Rise of the Tomb Raider, уж само за да мина DLC-тъмниците, обаче подкарах основната игра и не мога да отлепя. Поразцъках оня ден пак и TLOU2... Сега и Пасифик Драйв-а ...

LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
21 февруари 2024
Да не те мисля значи,имаш си да играеш И при мен беклога адски се увеличи- миража и миазма хроникълс от зимата ми стоят и не мога да стигна до тях. Сега са пуснали в Плюса Tales of Arise и адски искам да я пробвам, че много хубави мнения чета за нея Изобщо, най ми е смешно някой като почне да се оплаква какво ще прави като пенсионер, аз тогава ще чистя беклога явно, ако ръцете ми не треперят
The_Doctor46
Мнения: 1884
Цитиране
21 февруари 2024
Tales of Arise е аниме JRPG,та ако си падаш по този жанр,играй смело.Аз я минах преди две години сигурно и ми отне към 70 часа,та хич не е кратка игра. Аз не понасям много аниме стила,но в тази игра нещо ме зариби.
dzhiny
Мнения: 137
Цитиране
21 февруари 2024
Като заговорихте за игри тип анимета и аз съм му вдигнал мерника на тоя Tales of arise, въпреки, че тоя тип игри много сладникави ми изглеждат... А някой дали е играл тоя Genshin Impact и дали е зарибявка?
И да питам в кой "Плюс" са я пуснали по-точно?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
21 февруари 2024
В Екстра и Премиум, ето видеото.

Геншин я бях почнал, но нещо не ме зариби като хората, много детска и лигава ми дойде.

Псето си спомням, че едно време много я играеше и беше здраво зарибен.

vldir
Мнения: 1816
Цитиране
21 февруари 2024

Изваращения от FromSoftware

dzhiny
Мнения: 137
Цитиране
21 февруари 2024
Ааа, то тва за PS... аз за PC ще я диря.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
dzhiny
Мнения: 137
Цитиране
21 февруари 2024
За сега от това, което гледам в тубата Tales of Arise изглежда яка, ама много гюронтия вдигат като се бият, типично за дръпнатите... и това леко дразнещо.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
vanmx
Мнения: 657
Цитиране
21 февруари 2024
LethianDream написа
Ван, твоята камбанария я знаем - хора, изгубени в носталгията

Не е точно така В смисъл да, има игри които са ми насталгични и си ги цъкам понякога. Напоследък имам и страст да колекционирам конзоли и игри, това е съвсем различно хоби от гейминга (макар и свързано с него). Покрай това хоби има игри които ги преоткривам за първи път 20 години след премиерата и тръпката е същата като игра излязла тази година. Няма как да имам носталгия към нещо което виждам за първи път, нали така ? Просто ако ме кефи играта я играя, ако не я дропвам. Всяка игра която не си играл е нова, това е моето мнение. И ми е тъпо това слагане на времеви граници на игрите или нещо да се зачерква все едно че не съществува, само защото е старо и не се върти по рекламите, независимо колко е добро и колко би могло да те изкефи. На въпроси от типа на "най-добрата игра от 2023-та" кво да кажа - най-добрата игра която играх въпросната година беше Van Helsing на PS2, а даже и филма не съм гледал

Относно развитието на игрите - няма никакъв обективен критерий който определя какво е развитие нито в игрите, нито в музиката, нито във филмите... изкуството си е изкуство и всичко зависи от решението или уменията на твореца, дали шефа иска да се следват трендове, бюджетите и т.н. а не от това кога е излязло. Как е възможно това да се смята за нетрадиционно мнение ? Най-слушаната музика до ден днешен е тази правена меоду 1960-1990, всички слушат тия парчета и се смята за нормално. Ако си пуснеш обаче PS3-ката, това те прави по-нестандартен и влизаш в графата "ретро геймър"

Може би само трендовете са свързани с определен времеви период. Това са различни механики които се слагат в мейнстрийм заглавията, после отпадат, идват други или се връщат някакви стари и т.н. Според модата в момента се правят различни неща които ня накой може да му допадат, на други не. Под развитие поне аз разбирам когато нещо се подобрява по някакъв обективен показател, а не просто промяна заради модни течения.

Единственото нещо което може да се каже че се развива, следвайки лесно измерими и обективни данни това са технологиите. Само че технологиите вече не се развиват чак толкова бурно че да афектира на самите игри. Един Killzone Shadowfall e 10 годишна игра и ако човек не знае спокойно може да си помисли че е излязла тази година.
Даже и графиката, физиката, ai-а, мащабността и детайлите да се развиваха супер динамично, то това не би означавало че игра с по-лоша графика примерно е по-лоша игра. Понеже и квадратите изчезнаха някъде 1998-ма и едва ли може ААА игра да има дразнещо лоша графика, па какво остава за 2010-та (стига разработчика да не си е оставил ръцете ) В същото време пък мога да дам примери за доста неща които за мен бяха яси в старите игри, но сега вече ги няма защото са голяма занимавка за разработка, а пък не влияят на продажбите. Да подчертая - не казвам че няма развите на технологиите. Казвам че текущото технологично ниво (дефакто единственото нещо което можем обективно да отчетем че се развива) отдавна не се явава bottleneck-а при качеството на крайния продукт. Както е да е... просто моите си банални раздъждения

п.п Нямам PS3-ки за продан

hyper
Мнения: 653
Цитиране
21 февруари 2024
lyubohar написа
Ами аз съм заклет геймър и гледам youtube всеки ден, но примерно гледам ревюта на коли или някой подкаст Не би ми минало и през ума да гледам някой пешлигар как играе. За мен това е "watching", не е "gaming" Може да гледам някое ревю на игра или как се минава някаква част, но общо взето това ми е видео "гейминга".

И аз не гледай записи на playthroughs, на Dunkey каналът е с хумористични, ревю и коментаториски върху гейминга насоки. Иначе щом Rostik79 казва, може би наистина не излиза на всеки, аз иначе и по разни форуми и събредити съм виждал да го постват, та предвид милионите му гледания викам вероятно въпросният алгоритъм го пушва, но не би.

nightwarrior
Мнения: 4002
Цитиране
21 февруари 2024
И аз не съм го виждал, може би има и нещо по възрастовата група, щото като гледам и тримата дето не го знаем сме 30+
BossOfGermany
Мнения: 396
Цитиране
22 февруари 2024
dzhiny написа
Като заговорихте за игри тип анимета и аз съм му вдигнал мерника на тоя Tales of arise, въпреки, че тоя тип игри много сладникави ми изглеждат... А някой дали е играл тоя Genshin Impact и дали е зарибявка?
И да питам в кой "Плюс" са я пуснали по-точно?

Пробвал съм Геншин, но подобни игри никак не са по моя вкус. Прекалено weeb ми идва (то повечето които я играят са именно weeb-ове и отакута хахахаха). Мои познати се бяха зарибили страшно много по нея и я грайндеха когато излезе. Много я хвалеха.
dzhiny
Мнения: 137
Цитиране
22 февруари 2024
Какво е "weeb-ове" и "отакута", че и аз съм леко 30+ ? То ако идеята верно е главно грайндене, значи - мерси...
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
<
1
...
675
...
698
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.