Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
691
...
735
>
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
16 май 2024
Doc., от кога запукваш Тсушимата?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
16 май 2024
dzhiny написа
Doc., от кога запукваш Тсушимата?
Играх около час и половина,че нямах време днес,но в неделя ще имам повече.За сега съм твърде рано в играта,не мога да дам оценка,но бойната система изглежда супер.Аз я играя на Lethal,демек последна трудност и умираш от два удара на обикновените гадове,но ти ги сваляш с един.Чувстваш се малко като в реалния свят.Направиш ли грешка,мъртъв си.Ще видим натам.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
17 май 2024
как я играеш, като излиза утре?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
17 май 2024
dzhiny написа
как я играеш, като излиза утре?
Объркал си се нещо.Вчера излезе.За България се отключи в 6 часа
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
17 май 2024
The_Doctor46 написа
dzhiny написа
Doc., от кога запукваш Тсушимата?
Играх около час и половина,че нямах време днес,но в неделя ще имам повече.За сега съм твърде рано в играта,не мога да дам оценка,но бойната система изглежда супер.

За мен лично е най-добрата бойна система извън соулс игрите. GoW, Jedi - нищо не се доближава, според мен. И е много гъвкава - кеф ти почти безразборно пукане с повече риск, кеф ти супер прецизни комбота, кеф ти стелт, кеф ти ranged...Че и от коня има смислени атаки. Също така японската култура е представена адски точно. Наскоро гледах Шогун и беше 1:1 по отношение на културата, обичаите, религията, разните предмети.
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
17 май 2024
Глас за бойната система на Цушимката. Като отключиш и овладееш комботата някои битки направо ти дават геймгазъм с плавността на движенията. В NewGame+ има един чарм, който не върши никаква друга работа, освен ... да направи боя с повече кръв, т.е. не с повече живот, а буквално да се лее повече кръв при ударите и става мегабрутално

Любопитен съм да видя дали са подобрили графично за ПЦ. И на ПС5 играта изглежда отлично и държи стабилни 60 кадъра, специално пейзажите; надявам се да са буустнали каквото може.

logout
Мнения: 371
Цитиране
17 май 2024
Аз на Цушимата винаги съм избягвал стелта, а това с първоначалния дуел е много добре реализирана идея. Ако са я направили с по-добра графика за РС, ще си я купя и за кашона.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
Veluvian
Мнения: 641
Цитиране
17 май 2024
Нормално, голяма дискусия явно е предизвикал новия Асасин. Сетили са се те Юбисофт. Хората искаха игра в Япония още веднага след Алтаир, те 17 години отлагат, за да ни занимават с пирати, масони, хоплити, индианци, викинги, микинги и т.н.
Иначе историята за Ясуке ще е интересна - африканският слуга-роб на Ода Нобунага. Той реално не става самурай никога, но някои велможи са позволявали той да носи мечовете им, което е било голяма привилегия по онова време.
На мен ми се иска да изиграя автентична игра в духа на самураите и нинджите, но очевидно това не е достатъчен ентертейнмънт според маркетинговите стандарти днес. Самото падение на клана Ига-джитсу, унищожени от човека, на когото са помогнали и той е оглавил целия шогунат по - късно, би било достоен епичен филм. Но може би това би било продължение на тази игра, може би ще видим и Иеасу Токугава. Очевидно жена нинджа е странно, но пък в аниме/манга света, това си е супер фетиш.
Както се казва - и феминистите, и сошъл джъстис войните, и аниме-феновете, ще са доволни

Но може би преди автоматично да се жегнем от поредния опит за woke-движения и т.н., нека проследим какво ще стане. Това е много интересен и динамичен период за Япония и нейното обединение, голяма отговорност ги чака Юбисофт, а ние винаги трябва да сме с едно наум за тях.
Дано няма твърде много фентъзи и магийки, защото Валхалата я играх с удоволствие до един момент и ми писна от детинщина.
Дано няма прекалено 50 на 50 жени и мъже, защото това си е строг патриархален свят. За жената нинджа - преживяваме го. Образът й да е интересен, което от Origins не се е случвало с Байек, а и едва ли вярвам, че ще се случи. Приоритет са големите детайлни светове, а не персонажите. Това се продава.
Много РПГ - така дочух, дано да не.

Кое ще е якото: видях double hidden blade при девойката, което ще е топ в една историческо-фикшън случка, когато повали двама. Според мен това е напълно възможно да го постигнат като навържат поредиците - ученици на Ецио да заминат за Япония точно по това време и да я обучат.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
17 май 2024
Не мога да кажа дали Цушимата е подобрена графично,защото не знам как е изглеждала на конзоли.Има HDR,но няма Ray Tracing примерно.Доколкото четох преди да излезе,разработчиците са подобрили графиката за PC.Това го казаха от Sucker Punch.Дали реално е подобрена,не мога да кажа.Иначе изглежда доста добре,но не е чак като Horizon Forbidden West примерно.Тук сравнението не е много честно де,защото HFW е по-нова игра.

П.С. Играта като оптимизация,изглежда,че ще е топ,макар че моята машина не е много показателна,но все пак колко игри напоследък вървяха отвратително на топ енд PC-та.Държи между 90 и 115 кадъра на 4K native,без DLSS.Не съм я пробвал с DLSS,но ще качи поне едни 50 кадъра отгоре.

You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
17 май 2024
А като заговорихте за стелта, до колкото разбирам се дава пълна свобода на избора дали да играеш стелт или да им влизаш от вратата за краката и не е целта стелтово да подхождаш...? Също тоя co-op Legends mode ми е интересно кво е, че не ми е ясна картинката... Май ще устискам да изиграя Divinity-то първо, че много ме кефи, а ако почна Tsushimata ще го зарежа.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
17 май 2024
The_Doctor46 написа
...Държи между 90 и 115 кадъра на 4K native,без DLSS.Не съм я пробвал с DLSS,но ще качи поне едни 50 кадъра отгоре.

Като стана въпрос - защо не се държи винаги DLSS-то включено (че съм изостанал доста в областта, откакто станах конзолен пейзанин)? Забелязал съм, че като че ли в доста случаи хората избягват да го ползват или може с грешни впечатления да съм останал.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
17 май 2024
Rostik79 написа
Като стана въпрос - защо не се държи винаги DLSS-то включено (че съм изостанал доста в областта, откакто станах конзолен пейзанин)? Забелязал съм, че като че ли в доста случаи хората избягват да го ползват или може с грешни впечатления да съм останал.
Защото малко или много,с включено DLSS се губи от качеството на изображението.В повечето игри има нива на DLSS. Примерно DLSS quality,демек най-високо ниво на изображение,DLSS performance-залага на максимално много генериране на кадри,но спада качество на изображението и тн.В някои игри е супер забалежимо,докато в игри като Cyberpunk 2077,когато включиш на DLSS quality,почти не може да видиш разлика с нейтив картината.Това вече си зависи от умението разработчиците.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
17 май 2024
dzhiny написа
А като заговорихте за стелта, до колкото разбирам се дава пълна свобода на избора дали да играеш стелт или да им влизаш от вратата за краката и не е целта стелтово да подхождаш...? Също тоя co-op Legends mode ми е интересно кво е, че не ми е ясна картинката... Май ще устискам да изиграя Divinity-то първо, че много ме кефи, а ако почна Tsushimata ще го зарежа.

Да, рядко се налага да си стелт, може би някоя мисия да има специално със стелт. Аз не съм голям фен на стелта и си ги порих като риби с катаната Иначе за стелт има сума ти стрели, стрелички с отрови, димки...Малко даже са предобрили работата, но някои от тях са забавни.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
17 май 2024
Аз по спомени играех 50:50 стелт и меле. Играта дава пълна възможност за избор на подход. Сигурно и аз днес ще я пробвам на PC; до колкото видях из нета, оптимизацията е топ. Като мина FF7 Rebirth (която както FF16 ми отнема адски много време да мина), сигурно ще почна да въртя Ghost-а и Ronin-а. Тази година ще сме яко на азиатска тематика; мисля, че Where Winds Meet също ще се появи по някое време, както и Wukong и новото AC. Помня как през 2020 като минах една след друга Секирото и Цушимата започнах да хващам японската реч без субтитри, та и тази година май на там отиват нещата
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
18 май 2024
Тъкмо изгледах Shogun, мега добрия сериал и ще ми дойде тАман.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
<
1
...
691
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.