Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
695
...
735
>
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
28 май 2024
Към хората, които са играли и превъртяли Дивинитито. До колко успявахте да играете без да гледате видеа на куестовете и да четете, защото има куестове, включващи намирането на поредица от предмети и действия, които според мен ако не погленднеш няма как да бъде минат даден куест, предвид, че няма quest marks и са супер забутани т.н. То хубавото е да търсиш, говориш с всеки и т.н., но npc-тата са толкова много и завряни, че тва би отнело месеци според мен. Интересно ми е дали някой е имал друг подход и интуиция. Освен това, всичко трябва да се чете внимателно, а няма да лъжа, че има доста думи, които са ми нови... Нещо сам почнах да си пиша в тоя форум
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
28 май 2024
Джини,за Дивинито не мога да коментирам,тъй като не играя turn-based игри.Иначе форума обикновено не е много активен през почивните дни.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
28 май 2024
dzhiny написа
Пичове, определено Дивинити OS2 се играе доста бавно. Едва приключих Акт1, а до колкото чета Акт2 е в пъти по-голям. Много ме кефи, но дали ще я добутам до края...

Аз още не съм минал Act 3 на Baldur's Gate 3. Играй си я с кеф както и когато искаш. Ако ти харесва защо да не я минеш?
dzhiny
Мнения: 266
Цитиране
28 май 2024
Док. знам, че си в другата катеригория

lyubohar написа
Ако ти харесва защо да не я минеш?

Неее, много ме кефи и бих я минал. Просто споделям, че наистина се играе бавно и ще отнема дооста време, но като е много добра играта, това няма значение. Предполагам, че при Балдурса също е така с някой от куестовете и са много забъркани, та без помощ от 'публиката' едва ли може да се минават.

"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
28 май 2024
Лично аз за балдура не съм чел много-много. Все пак не е игра на From, разбира си се къде да ходиш и какво да правиш. При мен отнема много време защото играя completionist, ходя и изследвам всеки сантиметър, проверявам всяка бъчва и кашон. Плюс това save scum-вам яко, за да видя максимално много от едно изиграване.

Та след известно време по този начин се насищам и имам нужда от почивка. И я оставям примерно за 3 месеца; после се връщам и минавам следващия акт. Тук много ще кажат, че не се играело така, но аз точно така играя подобни игри и ми е супер. Не е състезание, нито имаш краен срок. Играй си я с кеф когато можеш, пък ако отнеме година - какво от това?

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
28 май 2024
Различни хора, различен начин на игра. При мен например никога не е била основна цел да мина дадена игра, да я "превъртя". За мен е интересен света, героите, как са озвучени те, интеракцията, различните билдове, тръпката да играеш в дадени моменти хардкор (примерно на Диабло да ти светват маслото и да ти погубват героя завинаги). И си се връщам с нови плейтрута постоянно в някои игри.

Любо, при един Киберпънк например много ми е интересно как може да видиш всичко в едно изиграване- абсолютно невъзможно при наличието на поне 4-5 основни билда и много подбилдове Да не говорим за различните импланти и т.н. При Балдура също са хиляди вариации Да, сигурно изследваш всичко и правиш всички куестове, но това не значи, че си видял всичко.

Много си зависи от човека и от свободното време, с което разполага. Един приятел му се роди детенце скоро и тотално отеба Фифата. Иначе постоянно му давах зор да си направи отбор в мегазарибявката Ultimate Team - той вика, това не е за мен. Няма как да седна и да отделя часове за направата на отбор. А мен това ме успокоява страшно много след тежък работен ден- да седна да си правя системи, кой как пресира, да си вкарам всички любими американки от женския футбол - Алекс Морган, Тринити Родман и т.н. и да мачкам с тях Да си решавам пъзели, за да си ги купя или "направя" в отбора И после отборът ми става уникален, защото повечето играчи на FC24 играят с обичайните Икони или играчи - Виали, Кака, Кафу и т.н.

lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
28 май 2024
Ти па да не си видял всичко, хиляда пъти мина ли ги двете игри? Виждам повече от претупана 5 пъти игра
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
28 май 2024
Не, няма да го видя и не ми е това целта Но при всяко изиграване откривам някой нов куест или гиг, който съм пропуснал. Примерно сега намерих старата си кола на бунището и някво пиче вика -"ей, кво бараш, тая кола си е моя, аз си я туиквам" и аз викам айде добре, влачи, ама имах вече 10 возила, като открих куеста, ако бях в началото, щях да я бия, еба, стрелям в главата (може и в друга последователност) и си прибирам избушената кола.
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
28 май 2024
Еми на мен това ми е цалта, както съм написал
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
29 май 2024
Летиан искаше да каже, че някои куест-линии или билдове изискват буквално цялата игра да преиграеш, за да ги видиш, не става със сейф/лоад трика. Аз на второто изиграване на Цайбъра се озовах по едно време до no-return-point-a много по-рано от предното минаване. Не знам как стана.
Гадовете обаче все повече игри правят, в които няма твърди сейфове.
Но от друга страна са рядкост заглавия, в които чак толкова генерално да се промени играта при определен избор.
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
29 май 2024
Естествено, че е така. То въпросът на dzhiny беше съвсем друг, оспамихме го малко.
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
29 май 2024
Опа:

RUMOR: Microsoft Is Looking to Buy Steam Owner Valve for $16 Billion
https://www.techtimes.com/articles/304980/20240524/rumor-microsoft-looking-buy-steam-owner-valve-16-billion.htm

Това е само слух, разбира се, но би се вързало към глобалната тенденция за окрупняване и сливане на бизнесите (във всички сфери).
Антиутопичните кибер-пънк творби от миналия век май станаха реалност. Светът се контролира от няколко мега-корпорации, които имат власт над почти всяка област от човешката дейност, включително и контрол над правителствата.

nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
29 май 2024
Не знам защо Valve биха се навили. За 23та ревенюто им е 8.5 милиарда. Ся вярно revenue не е чиста печалба, но те дефакто изобретиха машина за печатане на пари. Всички си направиха свои магазини, на Валв не им дремеше, сега лека полека всички се връщат. Онези от Епик вместо да се конкурират адекватно, го правят с ексклузиви, което помага на Валв да си седят на ръцете и пак да правят пари.

Не знам, единствено да искат да кешират по-бързо, ама все си мисля, че Стийм им печата достатъчно.

Mitko6000
Мнения: 1317
Цитиране
29 май 2024
И мен ме съмнява Valve изобщо да се съгласят на подобна сделка, ако е истина. Въпреки, че вече има доста дигитални магазини за PC игри, масово Steam продължава да бъде предпочитан пред всички останали. За Епик бас ловя, че повечето хора са като мен. Направили са си акаунт само за да си добавят безплатните игри. По-малките пък за Fortnite и нищо друго.
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
29 май 2024
То не винаги въпросът, че понеже е печелившо, няма да го продаваш. Може Гейб (не знам всъщност дали е едноличен собственик или някакъв борд) да е решил да подхване друг проект, да строи ракети и той или подводници, писнало му е, иска да се пенсионира или кой знае какво ... Активижън/Близард мисля също си вървяха финансово съвсем стабилно, но МС ги асимилираха.
То всъщност в този корпоратовен свят тези продажби не са както ние си представяме да продаваш нещо на пазара.

(аз от Епик си понакупих няколко игри, бяха на много добри цени. Стийм ми е на сърце, но не страдам от чак такива сантименти)

<
1
...
695
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.