Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
700
...
720
>
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
12 август 2024
Charcharo написа
Хора не знам дали съм споделял това досега но ще е от огромна помощ ако подпишете това

Интересна статистика може и да се направи като се погледне по държави процентът гласували. Скандинавките страни както винаги са на 100% вече дали гласове над прага. България е на 25% от нужните гласове.

Доколкото ми е известно такива игри към момента, които са спрени се броят на пръсти (една състезателна на Юбисофт), но е добре да има awereness да се предотвратяват такив процеси в бъдеще.

lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
12 август 2024
Не искам да звуча негативно, но това е някаква гражданска инициатива, всеки може да си пусне такава петиция.

Освен това текстът е доста противоречив и странен - "не искаме да караме компаниите да харчат пари, за да поддържат "живи" игрите си, но искаме да поддържат живи игрите си"?

Освен това всяка игра е в playable state след като е издадена, не е ли така? Какво да ѝ се прави след издаването, че да е още по-playable, не ми е много ясно.

Изключение са игри, които са онлайн или не са, но не могат да се ползват без сървър. Но как ще се накарат компаниите да заделят милиони да поддържат работещи сървъри за умиращи игри (и познайте кой ще плаща тази разлика през цените на нови игри ). И как точно ще стане това "neither does it expect the publisher to provide resources for the said videogame once they discontinue". С магически прах ли да ги поддържат?

Много по-смислено щеше да бъде да се апелира компаниите да заделят малко стотинки за някаква обща база данни за съхранение на стари игри, така че да не се загубят, но предполагам това не е достатъчно woke за Gen Z и има прекалено малко драма

Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
12 август 2024
И на Любо гледната точка е валидна, че си мислех нещо подобно и аз. Вярно, че не бих искал някой ден на някоя игра, която съм си купувал да "ѝ дръпнат шалтера" и да се окаже, че вече не може да се играе. Но от друга страна си представям и издателя как ще поддържа някакъв сървър за игра, издадена преди примерно 15 години и ще е длъжен да го поддържа на практика вечно, даже и никой да не я играе играта. Иначе ЕС ще ги глоби. Междувременно се сменят няколко поколения хардуерни платформи, конзоли и операционни системи. Малко комуно-левичарска идея.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 917
Цитиране
12 август 2024
lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
12 август 2024
А ти какво точно разбра, май типичният българин подписва без да чете, а аз внимателно прочетох. Какво точно разбра от тази логорея не знам, но си личи, че е писано от някой 13-годишен и със сигурност не е изчерпателна и не обхваща целия проблем, нито го описва недвусмислено.

Като човек, който има магистърска степен по европейска интеграция и писал десетки европейски проекти, мога да ти кажа, че reasonable means и reasonably functional (playable) state не означават нищо, и в този вид петицията е пълна глупост и НЯМА ДА СТАНЕ НИЩО (не като българин, а като човек, който се е занимавал с подобни неща).

Евентуално шанс е някой европейски бюрократ-геймър да я види тая петиция и да я припознае и да започне да си я гони като лична кауза, но в този ѝ неясен и общ вид хич не ми се вярва. Ама подписвайте и с вяра и оптимизъм ще станат нещата

Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
12 август 2024
Dandelion написа
Все пак The Crew можеше да се играе соло, защо трябваше да изтрият цялата игра, за която хората са си платили

Мисля, че основната причина в случая е, че бяха изтекли правата на музиката в играта (което само по себе си ми е странно, но то е друг казус). Не теория не пречи да пуснат пач, с който да махнат изцяло музиката, примерно. Да я заменят с друга няма смисъл, защото ще е не малко количество труд и инвестиция за игра, която евентуално я играят десетина човека на планетата.
Така или иначе засега са изолирани случаи. Всъщност освен за The Crew не знам за други такива. Може и да има.

lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
12 август 2024
Например в Mad Max не можеш да правиш някакви офлайн неща, защото няма сървър. Доста е гадно, сигурно има много други. Но случаите са различни, причините могат да бъдат различни и подобно нещо трябва да е много по-детайлно и всеобхватно. А не като тирада в някоя социалка.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 917
Цитиране
12 август 2024
lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
12 август 2024
То МИО няма нищо общо с МО почти, освен това аз учих целенасочено европейска интеграция и след това съм работил няколко години в НПО по европейски проекти. Та смятам имам достатъчно авторитет да се изказвам поне по тази тема, да.

С риск да се повторя - така написано това не е сериозно и не съдържа изчерпателно проблема или предлаганото решение. Щом дори дърт и запален геймър като мен се затрудни да разбере какъв точно е проблемът (не играя The Crew), представи си как европейската машина ще го разбере и ще се размърда заради тези 2 параграфа

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 917
Цитиране
12 август 2024

lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
12 август 2024
Да, определено, my bad че не съм кликнал на линка Изложих се ся, явно аз не съм дочел. Ще го прочета, мерси.

Обаче позицията ми, че ако нещо такова мине, ние ще плащаме разходите под формата на по-високи цени на игрите, си остава.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 917
Цитиране
12 август 2024
lyubohar
Мнения: 3269
Цитиране
12 август 2024
Сипи си едно вино, аз така правя Аз често си влизам остро, надявам се сте ми свикнали, че не е лично
Charcharo
Мнения: 3501
Цитиране
12 август 2024
Реално това което се иска от разработчиците тук...
Е евтино. Не струва много. Буквално в повечето случаи играта вече има тази функционалност.

Аз затова и добавих видеото защото в него се отговарят въпросите.

Има смисъл това което искаме. Не е много.

Charcharo
Мнения: 3501
Цитиране
12 август 2024
Digital Foundry го коментират тук:

https://youtu.be/hHFp_yoHqC0?t=5456

<
1
...
700
...
720
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.