Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
716
...
720
>
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
17 септември 2024
Прав си, така е, ама за фън ще ме изпълни, вкл. можеш да си утрепеш животинчето с хедшот, играта ти дава пълна свобода Кога в Елдън Ринг ще си изпукаш духчетата? Никога.. А Лудничар веднага би ги пребил с чукове, ако имаше такава опция. Играта трябва да забавлява, не да напряга, ще го разберете след години
The_Doctor46
Мнения: 2020
Цитиране
17 септември 2024
Едва ли има игра,която да дава повече свобода в съвременния гейминг от Elden Ring.Може да не вярваш,но повечето пъти си разпускам с ER.Сега,има някои моменти,в които се напрягам,но те са твърде малко.
dzhiny
Мнения: 228
Цитиране
17 септември 2024
За мен игри, който дават свобода са игри като, Baldursa, Divinity-то, ако щеш Суйчера, ако щеш Зелдата. Или може би по-скоро визираш друга свобода, не знам.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
The_Doctor46
Мнения: 2020
Цитиране
17 септември 2024
Няма "друга" свобода. В Elden Ring си свободен да ходиш където,когато и както поискаш.Да разкриваш места,да намираш неща,да се биеш или да не се биеш,билдове каквито ти душа иска,да билдваш или да не билдваш въобще геройчето,да правиш куестове или пък не и тн.Може просто да се шляеш по картата,без да си ограничен от нищо.Само определени места са заключени зад куестове,но те са 0,01%.Едва ли някоя от гореизброените игри ти дава и 50% от свободата,която имаш в ER.Освен Зелдата де,но не съм я играл.Не знам там прогреса как става,но знам,че може да си правиш сума неща.
lyubohar
Мнения: 3267
Цитиране
18 септември 2024
Абе има и друг тип свобода. В Зелдата, например, можеш да правиш всичко това, плюс цяло едно друго ниво свобода, което в повечето други игри го няма. И то е да използваш/комбинираш предмети от средата или самата среда, за да решаваш проблеми или да побеждаваш. Същото го има и в BG3/Dinivty, но там, за разлика от Зелдата, не можеш да отидеш директно и да се биеш с финалния бос. Та различни типове свобода са.
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
18 септември 2024
Докторе, това, което си изброил го има почти във всяка рандъм игра с отворен свят, да не се лъжем. Пък и ЕР можеш да я минеш само по един начин - с бой. Има игри, в които може да избереш да не се биеш, да избереш някакъв пацифистки подход. Една Morrowind бих казал, че имаш доста повече свобода как да подходиш към света.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
18 септември 2024
Има ли ядене на царевица с духчето в Елдън Ринг? Има ли да си го утепеш в главата? Няма.. Не ми хвали такава игра, че има НЕОГРАНИЧЕНА свобода За мен лично това е нещо забавно и смешно. Дали трябва да го има в игра или не? Това не мога да кажа. Явно повечето играчи са някакви напрегнати пичове, които не намират смешната част в игрите. Което е жалко. Защото в бъдеще ще гледаме все повече клонинги на скучни и 'сериозни" игри.
Примерно на Thirsty Suitors съм се спуквал от смях, когато главната героиня си прави "Ultimate" умение срещу лошите "ергени".. което е.. чехъла на баба й Или да ровиш окото на умрял генерал в Tales of Borderlands, за да му вземеш окото и да отвориш с него vault-a.
The_Doctor46
Мнения: 2020
Цитиране
18 септември 2024
В ER има pacific билд.Може да я минеш без да докосваш никой шеф.В BG3/Divinity може ли да минеш играта без да билдваш героите примерно?За Зелдата аз казах,не съм я играл,но знам,че там свободата е на друго ниво.Колкото до игрите с отворен свят,в колко от тях може да отидеш във всяка зона и да минеш всеки шеф,когато ти е кеф.Доста са заключени зад левъли и колкото и умение да имаш,не става.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
18 септември 2024
Пасифик билда в ER е пълен ташак, гледах го току-що в тубата, по-голям смях едва ли има. Седиш и чакаш духчетата да убият боса или заставаш с коня на някой ъгъл и чакаш боса да се метне в бездната. Брутална чикия Нито е пасифик, нито е билд
lyubohar
Мнения: 3267
Цитиране
18 септември 2024
The_Doctor46 написа
В BG3/Divinity може ли да минеш играта без да билдваш героите примерно?

Не, но можеш да минеш битка по 100 начина или да разрешиш проблем с прогресирането по 20 начина. В ER не можеш. Различни свободи са.

Иначе теоретично можеш да минеш играта и без да билдваш като пропуснеш повечето битки и да стигнеш до финала по много пряк път. Как ще я завършиш не знам, но мисля че имаше някакви спийдрънъри, които го правеха и това.

Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
18 септември 2024
Е, в защита на доктора - важното е, че го има като опция. Даже ако някога се върна към играта отново, ще се съсредоточа точно да ъпгрейдвам духчетата.
От друга страна - Елдена е замислена повече като sand-box experience, почти няма история, която да следваш и затова можеш просто да скачаш от място на място.
Аз като я играх имаше места, които задължително трябваше да мина, за да прогресирам, но щом Доктора казва, че можеш директно на последния бос да кацнеш, сигурно си има "легален" начин за това.
The_Doctor46
Мнения: 2020
Цитиране
18 септември 2024
Не може по легален начин баш при елдън бийста да отидеш,трябва да биеш определени шефове преди това.Има само една заключена зона(без DLC) в играта.Това имах предвид.Енд гейм зоната е заключена,трябва да биеш определени шефове.Мисля,че са 13 задължителните от 165 общо.ЕR си има история и то доста интересна,но Миазаки предпочита да я представя по негов си начин т.е. да не разбереш нищо. Да,едва ли някой играе ФРОМските игри заради историята.Поне аз такъв не знам.
lyubohar
Мнения: 3267
Цитиране
18 септември 2024
Не е много sandbox ER за мен, има си доста ясна основна сюжетна линия, която си те води. Да, можеш да се отделиш и да правиш други неща, но не точно по начина, по който можеш в Зелда, No man's sky или дори в Skyrim. Sandbox за мен е игра, в която можеш да направиш нещо, което дори и създателите не са се сетили да опитат с туловете, които са ти дали. Дали са ти всички тулове и почваш да ги комбинираш и експериментираш. Често има и генерирано съдържание. В ER няма такова нещо - можеш да ходиш наоколо, но няма да срещнеш нищо повече от нормалните мобове, босове или странични мисии. Можеш само да промениш реда, в който ги правиш. Така че ER за мен си е open world, но не е sandbox.
Rostik79
Мнения: 2380
Цитиране
18 септември 2024
Малко да сменим темата. Коя според вас е най-продаваната PC-exclusive игра? Оказва се, че това е Garry's Mod, даже и в рекордите на гинес влязла. Изпреварва дори игри като World of Warcraft и Starcraft 2. Навремето я бях взел за подарък на племенника ми, но аз така и не съм я цъкал.

https://hicomm.bg/game-novini/garrys-mod-vleze-v-knigata-na-gines-za-nai-prodavana-rs-ekskluzivna-igra.html

The_Doctor46
Мнения: 2020
Цитиране
18 септември 2024
Даже не съм я чувал. Явно е била доста популярна.
<
1
...
716
...
720
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.