Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
730
...
735
>
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
Ми с Касандра като играеш или с женски Ейвор в AC, ти си путката, няма какво да търсиш
Не слагай звездички, тук Псето ни е оставил да се насладим на пълната свобода да изразим простотията си

Интересно ми е дали може Ано-тата да се играят на конзола? Сигурно може, ама ще е трудно Сигурно хаптика почва да трепери като ти запали някой лош къщата В Darkest Dungeon е така- като си на "смъртен" одър, почва да се тресе контролера

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
То е сити-билдър, няма такива неща там - строиш град/градове, развиваш ги, имаш различни production chains и така. Тегаво ще е с контролер със сигурност.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
07 октомври 2024
В CEASAR III се запалваха къщите, ако нямаше достатъчно поддръжка. Това май е единственият сити билдър, който съм цъкал преди 20+ години. И горе-долу са ми спомените както Летиан казва - уж развиваш, развиваш, по едно време обаче ресурсите намаляват, а всички искат нещо да им се построи или почисти или поддържа, почваш да вдигаш данъци, ама народа те хейтва и накрая всичко изпада в колапс.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
E, и аз точно Цезар 3 визирах, още ми е пред очите как човечето ти гаси пожара
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
Е това се нарича "пожар" бре, никой не ти пали нищо Да, има пожари и т.н., но не ти отнемат от вниманието толкова, колкото в старите сити билдъри. Цезар 3 още си ми стои на лаптопа и си го играя чат-пат. Както и Pharaoh, Zeus и Empiror. Велики игри.

Иначе няма такива брутални колапси в Анно 1800, трябва МНОГО да се постараеш, за да прецакаш играта и да влезеш в някаква финансова спирала.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
07 октомври 2024
Винаги има баланс. Може да има мап тракери, а може и да се изключват. В последните два асасина мисля я имаше тая опция. Във Вакханката със сигурност, в Одисеята честно казано не помня.

Не е като да не са опитвали нови неща. След като Синдиката флопна, взеха пауза и смениха формулата с последните три. Да, сетинга е различен, но той беше такъв измежду 1/2/3/4, но играта с изключение на морските битки в 4 си беше кажи речи още от същото. Реално промяна в геймплея имаше в Ориджинс.

Е и тези Хрониките, които са си платформъри. Но те бяха нещо малко и странично(като последните два Принца).

Гледах, че за Сенките, много са били повлияни от "протестите" за Флойд. Не помня къде беше интервюто обаче.

Въпросът е, че тук не спират да се излагат. То не беше колекционерско издание с неща от One Piece, анахроничната порта символ на Нагасаки. Трейлър, в който Яске не знае как се пише и т.н и т.н. И дори напълно да подминем споровете за това колко историческо е самурайстворо на Яске, никога няма да ми стане нормално че избраха него за тая игра. Ако правеха нещо тип чист хак енд слаш, как да е. Ама игра в която трябва да се сливаш с околните, да правиш покушения, да си чернокож в средновековна Япония е нелепо. Той ще се откроява като тъмно петно на бяла риза. Тотално ми. Наречете ме расист или каквото пожелаете, ама ако около мен всички са бели, пък видя черен да убива някого, това е първата характеристика която ще дам, ако ме разпитат.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
Между другото проверих и е имало чернокож самурай в Япония. Историческа фигура: https://en.wikipedia.org/wiki/Yasuke

Edit: и още повече проверих и се оказа, че историята в играта е базирана точно на неговата.

Ако му е интересна историята лично аз не виждам нищо лошо. Шогун на Джеймс Клавел разказва за бял в Япония и даже не е по реална история. Пък е велика книга.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
07 октомври 2024
То споровете са дали е бил самурай. Японските историци, с изключение на 1-2ма твърдят, че не е. Дефакто твърдят, че е бил придворен в двора на Нобунага. Последния го взел, понеже не бил виждал чернокожи(нормално за средновековна Япония) и бил впечатлен. Сведенията на запад за Яске като самурай идват от американски "професор" издал книга по темата. Покрай скандала излезе, че въпросния професор редактирал страницата в Wikipedia и използвал собствената си книга за референция. Един вид е заформил цикъл.

Колкото до Шогун, романът разказва реални събития, но променя локации и имена, за да разкаже своя история. Примерно Блекторн е вдъхновен от William Adams, който действително е катастрофирал в Япония, просто не там където в романа. Торанага е вдъхновен от Токугава Иеясу и т.н. А и бял по онова време в Япония е бил далеч по-често срещан, предвид че Йезуитите(същите които дефакто водят Яске в корта на Нобунага) по това време са имали доста силни връзки с Японското правителство.

Тук Ubi сами си рязаха клона, на който стояха. Първо твърдяха, че играта си е чист фикшън, което е ок, смисъл имат стари раси, катаклизъм в историята на игрите, все тая е дали са решили да сложат черен самурай. После взеха да обясняват колко е исторически достоверно, позовавайки се на онзи въпросния американски "професор" и оттам тръгна шитсторма.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
Ами омотали са се явно, да. Не съм чак толкова запознат с темата, но така или иначе (за мен) това със сигурност ще ѝ е най-малкият проблем на тая игра
Charcharo
Мнения: 3522
Цитиране
07 октомври 2024
Pathologic 3 обявен:
https://store.steampowered.com/app/3199650/Pathologic_3/
The_Doctor46
Мнения: 2102
Цитиране
07 октомври 2024
Говорейки за Юби,днес ми пратиха анкета по повод това,че съм играл техни игри и в частност новия принц.Реших да им отговоря.Интересни нещица ми се набиха на очи.Въпросите са така зададени,че почти при всеки правиш сравнение с други игри,като главно са включили...FROM,CD Red,Capcom и Santa Monica.Имаше и други,но главно игри на въпросните разработчици.Останалите въпроси бяха относно качеството на Принца и Асасините.Как ги оценявам,харесвам ли историята,комбата,света и тн.Явно сериозно са се заели да се поправят.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
dzhiny
Мнения: 261
Цитиране
08 октомври 2024
И аз го цъках навремето Цезара... чак на майка ми и беше интересно и казваше какво да построя, че да не мрънкотят човеците
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
08 октомври 2024
Мисля, че казаха от Юби, че играта с "черния самурай" е чисто биткаджийска. Т.е. няма да се промъкваш и криеш с него и да асасинейтваш противници. Той е с поне една глава по-висок от всеки японец в трейлърите. За това е другият персонаж. Примерно избираш някой замък дали да щурмуваш със сурова сила с Ясуке или с момичето да даваш full assassin.
Mitko6000
Мнения: 1308
Цитиране
08 октомври 2024
Аз доколкото разбрах от показването на играта в началото на лятото, и Yasuke ще може да се промъква, само че понеже е едър и брониран, ще е по-труден стелта при него.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
08 октомври 2024
То не е просто просмъкването. Както казах играе ми с имържъна. Честно казано и бял да беше вероятно щях да имам подобен проблем, макар че реално вероятно е имало бели по онова време.

Японците, особено като се връщаме назад са доста ксенофобски и дори може би расистки настроени. Деца на смесени бракове често не са ги брояли за японци. Мисля че сега не е чак така, но в средновековна Япония черен(а и дори бял) самурай, щяха да са като атракция. Отдалеч ще се забелязват в тълпата.

Трябваше просто да използват японец. Във всички игри досега, използваха локални персонажи. Изключение донякъде са само Revelations, дето си с Ецио в Турция и Конър, дето е наполовина индианец. Никой нямаше против, че Байек не е бял или че Конър е наполовина индианец. В Цушимата никой нямаше против, че Джин е японец. Едва ли някой ще мрънка, ако в игра за Блейд той е черен.

Просто Ubi проведоха цялата кампания абсурдно. Да, Яске е само един от потенциалните проблеми и е по-скоро симптом, а не болест, той беше най-отличаващия се белег поне в началото.

<
1
...
730
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.