Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
729
...
735
>
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
07 октомври 2024
Ха дано,ама надали Това за връщането към добрите им игри де,фалирането е много вероятно в момента На мен друго ми е чудно,не могат ли поне да изкопират добрите игри на другите студиа.Очевидно не могат или не искат да създадат нещо добро,тогава поне да изкопират.С бюджетите,с които разполагат/разполагаха,не би следвало да е проблем да направят успешен клонинг на някоя.Пак е по-добре от АI генерираните им игри , които бълват.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
Тогава съвсем ще отпаднат и ще се приключат, смята се, че те трябва да водят тенденциите в ААА игрите, не да следват. А и си представи да седнат да копират една BG3, тя във всеки ред написан има човешки почерк.. ай сега си представи всеки ред с роботското AI на Юби.. няма да е гот картинката
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
LethianDream написа
Там трябва сериозна почивка, най-добре тотално да фалират като Telltale и някой да ги прибере под крилото си, да им вземе на всички AI приборите и да се върнем обратно в силните им години

Това не се ли случи вече? Преди Origins? Пак бяха заорали дъното и поспряха и пренаписаха формулата.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
Да, те затова смениха формулата тогава и избухаха три игри еднакви с различен сетинг Дано да забавят новия Асасин и тотално да му сменят концепцията, но едва ли.. за няколко месеца няма как кардинално да се промени даден продукт, особено голяма игра с такива размери...

То реално те сами си насраха почти всички яки франчайзи, които имат под крилото - Асасин, Ghost Recon, Принцът на Персия дори го направиха метроидваиден (което в моите очи е провал, независимо, че играта е май по-скоро добра).. Да не говоря как може изобщо да ти хрумне (директно бих го застрелял този "предложител", ако бях мениджър в Юби) да правиш цяла игра, базирана на най-ГНУСНОТО нещо във всички Асасини- морските битки

Остана само Splinter Cell, мисля, че е време да му посегнат предсмъртно и на него

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
07 октомври 2024
Сега потърсих в нета и се оказа,че Юби имат над 19 000 служители.На второ място въобще от всички гейминг разработчици.Само Microsoft Gaming са пред тях с малко над 20 000.Сега ако някой ми каже,че разработчик с такива мащаби не може да създаде нещо читаво,няма да му повярвам.От толкова много хора,със сигурност има талантливи и с идеи.Всичко е от мениджмънта,а те щели да разследват.Facepalm.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
07 октомври 2024
И как да сменят концепцията на Асасина? Да го направят реално-времева стратегия ли или шутър от първо лице?
Асасина си е асасин именно заради концепцията. Впрочем тя вече е малко променена за Сенките - няма друга асасин игра, в която да играеш с два отделни персонажа, които са с различни скилове и т.н.., нали така? Но геймърското общество реве "не щем черен самурай".
Това реване ми се струва малко пресилено вече. Почва да става точно толкова досадно, колкото и обратното реване на ЛГБТ-ата, ДЕИ-та и уоке-защитниците.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
Колкото повече хора, толкова по-голям упадък и повече прекарване. Идва мениджъра и казва- имаме еди колко си милиони, но "искам в играта да има черен, педераст, ние, вие, те и т.н. Сюжетът не ме вълнува" То колкото и да си талантлив, като дойде така, какво правиш? Вариант 1 - отиваш в по-малко студио, вариант 2- пишеш някаква тъпня, колкото да има нещо (даже ползваш AI, че ти е под нивото да пишеш такива неща). Като не го харесат играчите, казваш - те са пишлигари, не разбират И така, дори да има талант, той остава смазан в плявата. Така е навсякъде, не само в Юби.

Рос, стратегия няма да откажа ала XCOM- да си движиш асасинчетата по картата Шутър първо лице също е много свежо, нещо като катана оръжието в Киберпънка. Всичко ще е по-добро от сегашното трето лице, дето сме играли с години. Иначе за черния самурай съм съгласен. Цветът на кожата не следва да определя нищо- просто последните години в Холивуд и гейм студиата управляват "лесбийки, които се режат с триони и търнокопи", както би казал великия Юлиан Вучков

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
07 октомври 2024
Аз досега в ЮБИ игра не съм видял натрапване на тази пропаганда, за която говориш, че трябвало да има педал, черен и т.н.. Сенките реално е първата тяхна игра, за която се заговори за това, а даже не е излязла още. В последния Спайдърмен има сигурно повече ЛГБТ пропаганда, от всички игри на ЮБИ взето заедно, но никой не рева.

Иначе за раздутия щат е ясно, че колкото повече народ, толкова повече се размива качество и отговорност.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
Говоря принципно, не точно, че от уока идва проблема им. Смени думите на мениджъра с каквото искаш и е пак същия смисъл. Принуден си да пишеш сюжет за нещо, без да изпитваш кеф. Айде сега сравни с игрите, в които си личи, че хората, които са ги писали, наистина са вложили всичко, цялата си емоция вътре.. и получаваш шедьоври.. Иначе аз като теб, Рос, много си харесвам Юби, коментирали сме и преди, че поне игрите им са завладяващи и "успокояващи", може би е термина - няма изкуствени сложности, няма трудни геймплей елементи или сложни карти- бам една голяма стрелка и си там
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
07 октомври 2024
Мен дори не ми е толкова проблем концепцията,а това,че се личи,че не е влагано старание.Историята-AI генерирана,репликите тоже.Страничните мисии са много,но няма нищо интересно в тях.Просто сложени ,за да удариш X часове.Пълнеж.В Star Wars експлорейшъна беше едно ниво по-добре.Имаше някаква тръпка да търсиш неща по чукари и пещери,но кел файда като са сложени въпросителни на въпросното място,"крещейки":"Тук има нещо".Няма запомнящи се персонажи,геймплея е зле,а като добавим и купища бъгове,гличове и супер малоумно (дори за стандартите на съвременния гейминг) AI,картинката става трагична.Това ми е проблема на мен,не толкова еднаквата формула.Ако има смислена история,солиден геймплей,интересни персонажи и тн. няма проблем с формулата толкова.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
Два от най-любимите ми франчайза за техни - Heroes и Anno. Heroes не е каквото беше, но последният беше доста приличен опит и дето вика Доктора - личеше си старание там. Има обявен нов, ще видим дали ще им кой да го направи Anno си е супер, последната игра е най-добрата в поредицата. Не са много дългогодишните поредици, които могат да се похвалят с това последното издание да е най-силно.

Но това са по-скоро нишови игри (Heroes особено, Anno по-малко) и там шансът да ги наакат е по-малък. Освен това явно самите служители са по-мотивирани, когато работят по игра, в която има някаква мисъл, а не поредния конвейерен копи/пейст с нов скин, който излиза по часовник всяка година.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
07 октомври 2024
Е то в игра с отворен свят без да ти слага маркери на картата ще е тегаво и тогава щяха да плюят, че не са сложили.
Даже в РДР2 имаше карти, които ти отбелязват колектъбълс, но пък имаше и много неща, на които случайно се натъкваш, без да ги има на картата и това трябва да правят повече разработчици - да имаш по-висока степен на желание за изследване. В SW (а и във всеки асасин) си знам, че ако няма някаква индикация на картата, значи няма нищо, най-много някой рандъм ресурс и изобщо не си правя труда да изследвам някой обект, който на пръв поглед да изглежда иначе интересно.

Мисля, че прекалено на гъсто почнаха да пускат асасини. На всеки две години има игра и разработчиците, макар и да се сменят вътрешните студия, са тотално изчерпани и за всяка следваща игра си смучат от пръстите вече.

И тук идва японският асасин, който обещава разнообразяване на концепцията, но пък удариха греда с черния самурай, който не го искат хората и обявиха играта за провал още преди да е излязла.

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
07 октомври 2024
Аз предпочитам да пропусна 40-50% от нещата за намиране,както е било в повечето игри на ФРОМ,отколкото да ми слагат знаци,или блестящи неща,които да индикират,че там има нещо.Да го направят поне както в HFW.Избираш си дали да ти показва,дали да показва само някои неща,или абсолютно нищо както в соулс заглавията.Предполагам,че не е толкова сложно.Да добавя към Любо,новия принц също е страхотна игра,но е метроидвания.В този жанр също е малко по-лесно да се направи добра игра,а и студио с опит в платформинга го е правил.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
07 октомври 2024
Абе, и тоталният "мрак" на картата грам не ме кефи, да си я разкриваш като някой убитак не е готино. Пак говоря за баланс. Иначе тези любими на Любо Ано-та- никога не съм играл нито една част- не е ли много времегубеща? Смисъл строиш, строиш и накрая един голям кур? Може и да ги пробвам в някой момент за спорта..
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
07 октомври 2024
LethianDream написа
Смисъл строиш, строиш и накрая един голям кур? Може и да ги пробвам в някой момент за спорта..
Е ти като играеш AC, примерно, и като биеш и биеш, и накрая п**ка ли намираш? Все кур е накрая Такова ни е хобито. Anno е една огромна и мега-сложна екселска таблица - като всяка играя от тоя сорт
<
1
...
729
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.