Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
The_Doctor46
Мнения: 2099
Цитиране
14 октомври 2024
Не е като Outlast,но не е и като Alan Wake.Нещо по средата е.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
14 октомври 2024
То страхът е нещо субективно. Примерно Outlast разчиташе повече на jump-scare. Дето се вика зайче да ти изскочи изведнъж, можеш да се стреснеш, пък от зайци да не те е страх.

Аз на Outlast нито съм хвърлял, нито бях кой знае колко изплашен, но не я доиграх щото ми беше много изнервяща тая игра на криеница. Такъв тип хоръри, дето единствената ти опция е да бягаш и да се криеш на мен са ми противни. Ще кажете, ама то иначе се губи усещането.

Ми не знам, ама Resident Evil 7 си ми беше прилично страшен, без единствената ми опция да е криенето нон-стоп. Обичам хоръри, в които можеш да отвърнеш на ужаса. Макар че понякога това прави игрите по-малко страшни за другите. Примерно F.E.A.R. и Resident Evil 5 са другата крайност. Макар приятни игри, FEAR-a любима моя такава, то при тях вече хоръра доста отстъпва.

Като игри, които за мен са точния баланс на безпомощност и все пак не пълна пасивност са RE7, малко или много Alan Wake и The Evil Within. Alien Isolation, където въпреки много по-силни я враг, ти все пак не си пасивен зрител. И най-вече Condemned: Criminal Origins. В тази игра бях на нокти почти до края. До ден днешен съжалявам, че продължението излезе само на конзоли, макар че от прочетеното е доста по-слабо от първата. Трябва да го видя с емулация някой ден.

bonchef
Мнения: 79
Цитиране
14 октомври 2024
То па тоя Outlast една игра, че даже не си спомням навремето що я изиграх. Явно някъде съм чел добра рецензия или реклама за играта. Ма имаше една друга, едно към едно с посочената дето беше още по тъпа няма как даже да и запомня името. Saw същата работа. Condemned: Criminal Origins тази някак по увлекателна, там поне не си съвсем пушечно месо. С.Т.Р.А.Х за мен си е повече шутър и там си я играх с кеф. Хич не помня имена на игри но запечатвам моменти от самата игра и видя ли геймплея веднага се сещам дали съм играл играта. Не ми е много ясно как може да ти носи удоволствие нещо от което постоянно си се полунасрал от страх и чакаш всеки момент да "умреш" щото не си натиснал правилния бутон. Първия ми такъв сблъсък беше със звуковите ефекти в Дум 3, първо с детето хвърляхме мишката с крясък и после се сещахме да я търсим за да стреляме. Сега вече просто не си хабя толкова нервите ако дразнителя е голям, или трия или ако ме дразни само на моменти, играя нечестно.
Rostik79
Мнения: 2434
Цитиране
14 октомври 2024
Натоварващи са този тип игри, наистина. Аз се сетих наскоро, че така и не доиграх Amnesia: A Machine For Pigs и я поиграх пак. Този път ще я довърша. Обаче SOMA не можах да доиграя - там е твърде смазваща и атмосфера, история и геймплей.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
14 октомври 2024
@bonchef, да, затова и казах, че FEAR и RE5 по-скоро са в другата крайност. Отиват си към шуутъри с леко хорър елементи.

Тези, в които само се криеш, нещо ми бъркат в здравето. То вярно, че като си изправен пред опасност се активира "или биеш или бягаш". Ама това все да си заврян някъде, мен ме изнервя. Не знам колко е реалистично, не знам как бих постъпил, ако аз съм протагониста, ама като играя това ми разваля кефа от играта. Нямам против проникване, харесвам стелт игри, но при игри като Outlast ми е в повече.

С иначе нормално да са ти я рекламирали. То нямаше стриймър/ютюбър дето да не крещи на нея като излезе.

The_Doctor46
Мнения: 2099
Цитиране
14 октомври 2024
Аз за това съм повече фен на RE,Dead Space и SH,защото там може да пуцаш и да се отбраняваш.И аз съм като Найт,да се "мишкаря" само не е баш моето нещо.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
14 октомври 2024
И аз предпочитам да мога да се защитавам, макар че Alien Isolation много ми допадна. Subnautica също ми е от любимите игри, макар че там теоретично можеш да се защитаваш срещу големите гадове, просто не е много лесно
dzhiny
Мнения: 261
Цитиране
14 октомври 2024
Чета ви комуникацията и реших да сваля SH 2 Remake-a и Resident Evil 4 Remake и Village, та се чудя кое да пробвам първо, нищо от тия поредици не съм цъкал. Препоръка?
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
dzhiny
Мнения: 261
Цитиране
15 октомври 2024
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
15 октомври 2024
За SH2 другите ще кажат, че не съм я играл още. Но между RE4 и Селото... Ако искаш по самостоятелно стори, RE4. Да, част е от голямото, но реално обяснява света, персонажи и трудно ще се объркал.

Селото за разлика от RE4(освен очевидно, че е от първо лице), е директно продължение на събитията от RE7. Вероятно може да си ок направо да скочиш в нея, но аз лично не бих без да съм минал седмицата. Отделно Селото по мое мнение е по-малко страшната и стряскащата. Едва в една от четирите основни зони може да се каже, че са се потрудили да те изплашат.

tenga
Мнения: 64
Цитиране
15 октомври 2024
Та в крайна сметка на Тихият Хилм 2 ще хвърлям ли джойстика/мишката или не
Rostik79
Мнения: 2434
Цитиране
15 октомври 2024
Сайлънт Хил 2 по спомени от оригиналната игра, която играх не е в този смисъл стряскаща като Outlast примерно, но не е по-малко страшна. Няма много jump scares. Враговете преобладаващо са бавноподвижни и ги налагаш спокойно. Но атмосферата е много подтискаща и зловеща и често се случва да ти настръхнат косите от някоя сцена или локация.
lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
15 октомври 2024
nightwarrior написа
Едва в една от четирите основни зони може да се каже, че са се потрудили да те изплашат.

Но за сметка на това тая част се счита за една от най-страшните в игри ever

Аз изиграх Селото и 7 в обратен ред и не мисля, че загубих кой знае колко много в последователността на събитията. То не е нещо особено сложно и засукано Има един обрат, който би имал по-голям ефект ако си играл 7 първо, но не мисля, че е фатално да се изиграят в обратен ред.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
15 октомври 2024
Да, аз затова и казах, че аз не бих. Обикновено филми/игри ги карам хронологично когато мога и когато има по-тясна връзка. Но то това си е моя особеност и на други не пречи чак толкова.

Колкото до 1/4 мисълта ми беше, да го информирам какво го очаква. Един приятел отказваше да я играе, щото мислеше, че цялата е такава

lyubohar
Мнения: 3320
Цитиране
15 октомври 2024
Не, прав си, то и аз предпочитам, просто така ми се получи тогава и в крайна сметка не беше особено фатално.
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.