Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
118
...
253
>
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
10 юни 2019
Последният сезон на Огледалото е пълен шит.
Дано Трент Резнър е взел достатъчно кинти за това недоразумение с Head Like a Hole.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
12 юни 2019
Хах, гледам и в imdb има приличен хейт. Макар че на Black Mirror май най-мачкащи са първия и втория сезон, май третия като го гледах нещо ми стана скучно и така не го догледах изцяло. Може и да се бъркам, де, ама като нищо е паднало нивото като отиде при Netflix.

Но иначе - догледах Good Omens... бива, бива. След посредствения първи епизод се вдига темпото. Не е задължителен, но става за запълване на време.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
12 юни 2019
NAS4A2 - Тъй като не съм чела книгата на Джо Хил, беше ми общо взето интригуващ, но пак доста предвидим - персонажите са като излезли изпод ръката на баща му/Стивън Кинг, ако някой е пропуснал/
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
24 юни 2019
Наскоро изгледах Russian Doll - съвсем добро сериалче (не знам дали някой не писа по-назад в темата за него). Лековато, забавно с тук-таме няколко приятно вкарани по-психо момента, запълва времето за няколко вечери през седмицата, преди да свърши.

Не знам дали има някакви читави нови сериали обаче. Гледам са почнали 3-4-5 и трябва да им метна по едно око. Но нещо не ме впечатляват описанията. Тръгнах да гледам Warrior - битките са добре направени и дотам. Сценарият и сюжета са два пъти по-зле от Into the Badlands, който беше... откровено посредствен в този аспект. Три епизода и дотам.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
02 юли 2019
Хенрито

https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/9415984/netflix-the-witcher-henry-cavil-pics-game-of-thrones/

DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
02 юли 2019
Ще му свикнем, няма как. Аз харесвам Вещера от Тройката - малко по-стар, по-зрял, някак дори... уморен. Но не искам да съм критичен към този пич, и без това влиза в ролята на обичан персонаж и ще има хора, които ще са резервирани. Не искам да съм от тях желая му успех.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
02 юли 2019
Разгледах снимките. Хенри ми изглежда добре като Гералт. Сирила малко ми е ддз. Но актрисата за Йен ми изглежда ПРЕКАЛЕНО млада за ролята. Мисля също така, че един сериал във Вселената на Вещера би било по-добре да се развива в страни от книгите, където Гералт, Сири, Йен, Трисс и останалите, както и техните приключения да бъдат споменавани и/или героите да имат само малки роли/ камеота. Сериала може да наблегне на зони като Зериканиа или Ковир и да следва обучението на млад вещер/ маг или нещо такова.Така ще могат и да си вкарат SJW лайната, без да вбесяват сума ти и народ !
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
02 юли 2019
Проблемът, който видяхме от Игра на тронове обаче е, че когато сценаристите нямат материал, на който да се опрат, може да стане страшно.

Хенри ме убеди като Гералт, на онова краткото тийзърче дето пиеше елексир, ми мязаше на нещо друго, но на тези снимки нещата са по-близо до истината(или поне до моята визия за истината), Цири и Йен обаче са ми тотал щета.
И докато актрисата дето играе Цири с малко зор може и да си я представя(пак зависи какво ще екранизират), то тази, която играе Йен няма нищо общо освен, че е жена. И възрастта и е най-малкия проблем. Магьосниците в света на Вещера променят визията си с магия, правят се млади, прерфектни и т.н. Проблемът ми е, че дори не се доближава до описанието. Сега вярно, ако я изиграе добре, ще го преглътна някак, но съм негативно настроен още от самото начало. Описват я къдрава, бледа, виках си, аре ясно то ще е дивърсити та ще си такова таковата в този сериал, ама поне с грим и къдрене ще я оправят. Къде ти, тя на тия снимки горе мяза на извадена от индийски сериал...

DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
02 юли 2019
Ако съм харесал The Expanse, има ли нещо подобно на този сериал, което да препоръчате - Космос, мистика, политически машинации?

*Altered Carbon го гледах и ми допадна, така че нещо като тези два сериала има ли? Не съм голям фен на сериалите като цяло и гледам само неща, които наистина ми харесват, особено ако са на космическа тематика.

**Брей, сега прегледах IMBD - тоя Firefly наистина ли е толкова добтр, че е обрал 9/10 оценка? Някой с мнение?

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
02 юли 2019
Слона в стаята е Battlestar Galactica (задължително се почва с минисерийте, щото са прикуел). Въпреки мнението ми за финала, сериала беше много добър. Обаче е голяма и вероятността да си го гледал.

Файърфлай е уестърн в космоса. Много добре изпипан сериал, който за жалост навремето масовата аудитория подмина с лека ръка и го спряха преждевременно. В последствие стигна култов статус и подовършиха сторито с филм(Серенити).

На космическа тематика челните ми три места са Farscape, Battlestar Galactica и Firefly, макар поджанрово да са доста различни.

DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
02 юли 2019
Аз значи съм гледал този филм "Серенити", щото като изгледах един трейлър за ФФ и ми се стори познато. Сигурно не пречи това, че съм гледал филма? Ще го карам отзад напред :Д

И понеже казах, че не съм фен на сериалите като цяло, наистина не съм гледал нито Farscape, нито Battlestar Galactica. Може да се окаже пропуск това, ще отида да дръпна по една, две серии. Благодаря.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 юли 2019
Battlestar Galactica ми беше любимият сериал, когато течеше в "реално време". Бях супер фен и го хвалех наляво-надясно из форумите. Мислех да го гледам още 2-3 пъти след завършването... ама финалът ме разочарова катастрофално много. Въпреки това и до ден днешен го смятам за един от най-добре изиграните и снимани сериали изобщо, в тези аспекти просто мачка. Ама айде да не пиша спойлери, ако решиш го гледай, то след минисериала (който е практически филм час и половина май) ще ти стане ясно дали ще ти допадне целия сериал или не.

Иначе аз не мога да се сетя за научна фантастика, която да препоръчам, въпреки че това е жанрът, който ме запали по сериалите поначало. Предполагам причината е, че фантастиките обикновено почват добре, но втория сезон почват да губят скорост и в третия направо се забиват по лице. Като цяло този жанр не е много вървежен по някаква причина, явно не могат да се привлекат домакините и заради това не се вкарват много пари. Прави се един приличен първи сезон и после се почва сапунисване и доколкото издържат. Ама Altered Carbon е глътка свеж въздух, въпреки че за мен си беше... ставащ, но нищо повече. Щеше ми се да се развива по друг начин и да не следва класическа детективска главна сюжетна линия. Страничните моменти и цялостния свят бяха страхотно направени, де.

Между другото Stargate SG-1 ми е от любимите научни фантастики, но не съм сигурен дали причината не е във факта, че го гледах сравнително рано и не бях прегледах стотици сериали, та още бях "свеж" в сферата. Бюджетът не е висок, актьорската игра и тя е средна ръка, но пък има някои доста яко направени епизоди. До някъде 6-7 сезон се държи едно прилично ниво и дори по-слабите серии не са наистина малоумни. Но и този сериал, както всеки друг, си е до усещане, трябва просто да изгледаш 3-4 епизода и да разбереш дали го обичаш или мразиш. Както един авер каза едно време - "Единия герой що е с грим, баси тъпия сериал" и дотам.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
03 юли 2019
Интересното е, защо Хенрито носи само един меч......
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
03 юли 2019
Другият е на коня, както е в книгите.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
03 юли 2019
ще видим след първи епизод, дали си прав
<
1
...
118
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.