Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
117
...
254
>
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
31 май 2019
Аз на последния епизод направо си сипах...
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
31 май 2019
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
31 май 2019
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 юни 2019
Може би все пак ще го отложа Чернобил за нататък. Онзи ден погледах Good Omens... нещо първия епизод не ме впечатли хич, ще видим нататък дали ще стане малко по-живичко.

Почти дочетох и Ready Player One, така като си гледал първо филма, после книгата е доста добре - щото виждаш колко по-ясно са описани нещата. Иначе хубаво четиво, ама и филма, поне това, което беше, ставаше. Въпреки че тонът и атмосферата бяха тотално различни, де.

П.С. И трябва да оправя този тъп бъг, че не се показва първото мнение на нова страница както трябва. Трябва да отделя малко време да постегна сайта скоро.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
03 юни 2019
Ами проблемът не е толкова в бъга, а в това, че съм много разсеяна и правих няколко неща наведнъж...сори.

Иначе за мен Спилбърг тотално оплеска книгата ready player one, спести трудните моменти на загуба и смърт, общо взето поднесе една захаросана история , която няма почти нищо общо със съдържанието, като за дотинейджърска възраст.След Тъмната кула това ми беше най-несполучливата екранизация, която гледах миналата година.Как ме издразни импровизацията със затварянето на Оазис 2 дена в седмицата пък.....

Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
03 юни 2019
Чернобил е травмиращо реалистичен. Майсторство във всеки елемент от филма, хора, които са се взели толкова насериозно да направят нещо перфектно. Убийствен саундтрак, дрон, индъстриъл ембиънт, актьорска игра и подбрани лица, говорят на английски, но им вярваш че са хора, на изток от Желязната завеса, преплитане на гледни точки и различни морални ценности. Няма типизиране, няма добри или лоши руснаци, има гадни бюрократи и в същото време хора, които са готови на невероятна саможертва, каквато не можем днес да си обясним в тия стерилни времена, в които живеем. Не съм и предполагал, че американци скоро биха направили нещо толкова добро. Сценографията, предметите, интериора, кухните, плочките, старите тапети, камионите, всичко е така все едно каквото е било, поне с което ние сме израсли малко по - късно ние - децата на прехода от 90те (когато е избухнала аварията аз съм бил в корема на майка ми). Атмосферата е реалистична, не знам за фактите. Дали фактите са такива - възможно е, припокриват се с моя субективен поглед, така че нека всеки прецени за себе си.
Иначе аз предпочитам да има намесен абстрактен елемент, метафизичен ако трябва, Сталкер, Солярис и т.н., Чернобил не е точно моя тип кино, но си заслужава гледането на всеки тон усилие и внимание вложен в тази перфектна продукция. Аз лично бих препоръчал "Грозните лебеди", който е правен по книга на братя Стругацки, ако някой харесва долуизброените класики и търси нещо като тях.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
04 юни 2019
С уговорката, че не съм гледала последния епизод поради липса на време, мога само да се присъединя към горното мнение.Но предполагам,атмосферата и всички подробности, които така реалистично са пресъздадени, можем да оценим подобаващо само ние, които сме живели в този регион и при този режим.На мен също ми допадна начина, по който доколкото мога да разбера, са предадени историческите събития, без да се издават присъди.

Veluvian,само един спойлер относно Гадкие лебеди - в стил Сталкер на Стругацки или Сталкер на Тарковски се явява?

Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
05 юни 2019
Art3mis, малко в средата, ако питаш мен, ще намериш и от двата подхода, братята - заради някои от диалозите, а визиите и тихите сцени повече напомнят и от двете, но са по - мрачни и безднадеждни от психологическото и метафизичното виждане на Тарковски и са правени с някакви много скъпи ефекти и осветление, а не със CGI. Сякаш май повече клони към подхода на Пикника и другите им книги, виж прословутата сцена в класа с деца в ютюб и прецени най - добре. Пак имаш милитаризирана зона, в която се случват аномалии, но от по друго естество, което е по - дистопично, отколкото чисто екзистенциално със Тарковскиевия Сталкер.
Хвърли поглед или виж трейлърче в тубата и на един друг филм, един от най - добре направените пост-апокалиптични филми според мен като визия и сценография - "Dead Man's Letters", или Письма мёртвого человека, любопитното е, че филмът е правен точно в годината на инцидента за Чернобил и е доста брутално предупреждение.
PMZSBG
Мнения: 47
Цитиране
05 юни 2019
Абе чудя се дали да не го гледам,тоя новия сериал Чернобил,много го хвалят.Споделете и вие мнение.
YO!!!
TheAlpha534
Мнения: 79
Цитиране
06 юни 2019
Хареса ми. Атмосферата и героите ми се сториха много реалистични, дори като ги слушаш как говорят английски като американци. Мен ме накара да инсталирам S.T.A.L.K.E.R. игрите отново. Също така в края на последния епизод показват какво се е случило с реалните хора, показани в сериала, както и защо са измислили героя на физичката Комюк.
PMZSBG
Мнения: 47
Цитиране
06 юни 2019
@TheAlpha534 мерси за feedback-a.
YO!!!
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
07 юни 2019
Разцъкахте ли вече Strikinig vipers ....
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
09 юни 2019
Чернобил е единствения сериал след Досиетата Х, който ме изкефи. Жалко че са едно на милион такива сериали. Чакам руската версия
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
10 юни 2019
Хм, изобщо не знаех, че е продължил Black Mirror. Може да се хвърли едно око.

Good Omens - продължава малко по-интересно, но определено си е по-скоро на средно-прилично ниво, отколкото друго.

Чернобил - едва ли скоро ще се гледа. А руската версия щяло да има агенти на ЦРУ, чиста работа. Сигурно ще дадат и младия Путин как се бори с тях.

bojosan
Мнения: 1263
Цитиране
10 юни 2019
В България не е имало никаква опасност
<
1
...
117
...
254
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.