Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
120
...
251
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
16 юли 2019
Ами това си е Холивуд. Там никой не ще да рискува с нещо ново, заради това само римейкове. И сега понеже е модерна темата с gender swap-овете - действа се така. Сега примерно Elementary още ме кефи като сериал, където Уотсън е жена и ми се струва доста добре направено. Но ако трябваше да имаме холивудско изнасилване щяха да направят и Холмс жена, примерно Шери Холмс. Ама това ще продължи още дълго, особено след като изгърмя Уайнстийн и Холивуд се опитва да си избърше петното на като цяло проституция. Което не мисля, че ще стане чак толкова лесно, де, щото всеки рационален човек би трябвало да знае как се случват нещата в подобни индустрии и как се навлиза. Ако не си на някой големец братовчета, тогава сваляш гащите и туйто.


Иначе малко по темата - Stranger Things последния сезон ме радва. Вторият откровено не ми хареса, гледах по диагонал и последните 2-3 епизода даже мисля, че не ги изтраях. Този е стабилен, темпото е добро, действието е добро, направили са го наполовина пародиен сериала с дебилните руснаци (миналия сезон беше прекалено сериозен). Предстои ми да видя последните две серии, но като цяло окей.

Тръгнах да гледам и Lucifer - не помня коя телевизия го даваше последно, ама добре направиха, че го спряха. Пълна помия (сапунка). Обичаш ли ме, обичам ли те, бла-бла, аз съм дявола, аз съм дявола. Холивудските режисьори като се изчерпят скачат с пълна сила в сапунката и настава мазаляк. Същото, което направиха и с Game of Thrones като свърши мат'ряла на Мартин и той лека-полека се оттегли от сериала.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
16 юли 2019
Добре, че каза за stranger things, че аз на втори малко се отегчих, а след 1 и 2 епизод на трети нещо не ме грабна, но явно нататък става по-приличен.
Колкото до Луцифер, аз имам горе-долу десет-петнайсет минути гледане и реших, че не е за мен.
Затова пък сега видях със закъснение, че има трети на legion
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 юли 2019
Стабилно изпълнение на Stranger Things, последният сезон май ми хареса най-много, повече и от първия. Надявам се и в четвъртия да вкарат същото количество пародия/ташаклийски препратки към 80-те и по-малко драма, нещата ще си заспят.

И сега пак към Dark, да се опитам да дешифрирам кой квадратен немец кой беше и да си спомня какво се беше случило миналия сезон. За тоя сериал направо ми трябва гайд.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
20 юли 2019
Първият трейлър за Вещеро... На места добре, на други зле, на трети- средна работа. Я пак, някой да каже, кои книги ще обхваща сериала ? Ще се гледа де, то е сигурно!
P.s. Пълното ми мнение за целият трейлър - около 4 часа следобяд (ако не излезе нещо ед) !
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
20 юли 2019
нещо не ме изкефи, за сега ми е едно такова малко средно...

@DragonSlayer - не видях 2-я меч.... ни на него... ни на коня.... къде го е скрил

nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
20 юли 2019
От това изглежда, че е първата война с Нилфгард, макар че от видяното, много разпръснато излеждат нещата, може и да е щото е трейлър афтърт алл. Но примерно ако екранизират това, което си мисля, Цири трябваше да е доста по-малка. Отделно съм все по-недоволен от Йенефер.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
20 юли 2019
Хенри изглежда прекалено напомпан за Гералт. Този сериал не трябваше ли да обхваща 1вата книга, "Последно желание"? Щото аз не си спомням там да има такива описания и намеси на Цири и дриадите в Брокилон (тва минус смяната на расите/цвета на кожите). Има една сцена, където Цири се движи по нещо и на фона се вижда нещо бяло- заледеното езеро от Кулата на лястовицата ? В началото Гералт, където излиза на някакъв площад/в центъра на някакво село- дали е селото с джинът ? Тази жена-воин, с бронята, Каланте ли е (щото ако е тя, то това би трябвало да е когато Цири е малка)? А ако не е тя, то тогава коя ? Мийв- кралицата на Лирия и Ривия и това е Битката при Моста? Също, в един кадър се вижда жена, която сякаш преподава магия- действие в академията в Аретуза ? Йен не я ли измъчваха по нататък в книгите ??? Това са някои работи дето са ми направили впечатление.
Май, май ще бъде типична "Netflix" адаптация, пък доколкото чувам нещата им отиват на зле и май ще им трябва сериозен удар....
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
20 юли 2019
Ще изчакам да видя сериала и тогава ,евентуално hate or love.Като цяло тая надежда,че ще им се получи,Хенри Кавил ,запален геймър и фен на играта и книгите,Сапковски консултант...Относно това,което си спомням от книгите май историята на сериала няма да ги следва плътно...това все пак не е HBO и "Игра на тронове" ,за да си позволят Netflix по сезон за всяка книга,пък и дори като обем Сапковкси е доста по-скромен от Мартин.Какъвто и да резултата,с изключение на катастрофален ,надявам се поне на още един сезон !
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
20 юли 2019
(@DragonSlayer - не видях 2-я меч.... ни на него... ни на коня.... къде го е скрил)

Няма втори меч, щото не е събрал всички материали да си го крафтне. Малко повече фармене трябва.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
20 юли 2019
Слаб му е фарма
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
20 юли 2019
Да си призная, не съм впечатлен от визията и харизмата на женските персонажи.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
20 юли 2019
@DragonSlayer- то кой е... Въпреки че Йен изглежда по-добре отколкото на първата снимка, пак не изглежда както би трябвало да бъде!
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
20 юли 2019
А, значи не съм само аз. Не следя изкъсо какво става около сериала, освен това, което се появява тук. Сигурно защото съм по-скоро с надежди, отколкото с очаквания. Стискам палци, пък да видим.

То ситуацията сега е на такова положение, че хората се радват на трейлъра на новия Топ Гън само защото видяха Том Круз, а не чернокож трансджендър в главната роля. Докъде я докара киноиндустрията смятай.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
21 юли 2019
Чист мискаст с цел дивърсити.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
21 юли 2019
Изглежда доволно трейлъра. Защо трябва да се покрива с книгите непременно? Хубаво е да се дава и свобода на кинематографа, стига да може да предложи добър резултат и свой пулсиращ живот. Блейд рънър няма почти нищо общо с повестта на Филип Дик и създаде изцяло свой автономен свят, който привлече купища фен база към себе си.
Разбира се, ако мозъците зад филма нямат потенциала, дали ще е по книгата - дали не - пак няма да става материала. В случая има белег, че се е работело с желание, да и на мен ми е поомръзнал натрапващия британски акцент, но да се изчака до всички излезли епизоди и тогава ще се правят вече изводите.
<
1
...
120
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.