Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
121
...
251
>
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
21 юли 2019
Това е друго. Ако няма общо с книгите бих бил по-ок. Примерно история в света на вещера. Даже няма нужда да участват познати герои. Когато обаче разказваш история, на която е вдъхнат живот. На герои установени и живи в съзнанието на мнозина, неизбежно е да се стигне до сравнения.

Те хем искат да разказват своя си исторя, хем да ползват имена на персонажи и случки, които да привлекат вече готовите фенове. Не може хем вълка сит хем агнето цяло. Аз това осъждам.

В крайна сметка сериалът може да е добър, но няма да е това, което исках/което си представях.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
21 юли 2019
Ще е по-голям боклук от игрите. Не знам дали дори искам да му давам шанс вече... само загуба на време.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
21 юли 2019
На мен по някаква причина този трейлър здраво ми бие на Game of Thrones. Не знам дали това е търсен ефект или аз нещо си въобразявам.

Засега не знам какво да мисля за Вещера, може и да става, може и да не става. При Marvel от Netflix пробваха съвсем различен подход и им се получиха успешни сериалите (преди да станат еднообразни), тъй че и тук не мисля че ще се гони нито атмосферата от игрите, нито от книгите. Дали е за добро или лошо, не знам. Аз по-скоро съм привърженик на не чак буквалните адаптации, тъй че нямам нищо против експерименти, расови смени и т.н. Ама ся ако си е буламач сериала, тогава зле вече.

С малки изключения Netflix нацелват поне едно средно ниво, тъй че очаквам и The Witcher да е на такова.

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
21 юли 2019
Много много не следя честно казано Netflix, а и сериали като цяло, бих опитал в един момент от синт 80's носталгия Stranger Things, но има един доста приятен сполучлив аниме продукт разпространяван от Netflix на любимата ми манга "BLAME!" Така че някой ако проявява интерес, може да пробва. Филмче е, не е сериал, представя само малка извадка от целия сюжет на мангите.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
22 юли 2019
o Blame съм го гледал, мн е яка анимацията. Ако знаеш други такива подобни, може да споделиш
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
22 юли 2019
@darkblue, погледни Ergo Proxy. 23 епизода, гледал съм го преди 10 години и бих го описал като футуристичен киберпънк с много дълбоко философско съдържание, дотолкова че на места дори се конкурира с Ghost in the Shell! Добър арт, мистерия, интересни двама главни персонажи /кой не харесва изразени бойни девойки/, дали е най - оригиналната история, не знам, но определено е интересна. Аз трябва да си го припомня.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
22 юли 2019
О супер, тази вечер ще го дръпна и при първа възможност ще го почна. Благодаря ти !
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
22 юли 2019
Следя темата и като изкочи име на някое аниме и пробвам сина дали го е гледал, а той се чуди откъде ги знам. 😎
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
LethianDream
Мнения: 2504
Цитиране
22 юли 2019
Гледам Разказът на прислужницата, може би това е най-добрия съвременен сериал, на който съм попадал. Досега фаворит ми беше Западен свят, но Прислужницата е невероятно болен. Ако искате зверска депресия, след която да седите в апартамента си и просто да се радвате, че сте живи и не живеете в такова извратено християнско общество, това е сериала. Покъртителни сцени- удавяния в басейн, хвърляне на бебе от мост, бесилки на стадион Роуз Боул например. Няколко думи за сетинга - сериалът проследява какво се случва в недалечното бъдеще. Щатите вече ги няма, като на тяхно място е изградена нова теократична държава, наречена Гилеад. Единствената истина е Библията, всички противници на режима са избити, обесени или удавени. Всички жени, които имат "грехове", но могат да имат деца, стават насилствено домашни прислужници в строго затворено, викторианско общество. С една лека подробност- прислужниците всеки месец имат така наречената Церемония, при която господарят им ги обладава против волята им с една-единствена цел- да родят деца на семейството. На трети сезон съм, като стил бих казал, че сериалът е повече драматично-любовен, бих го определил като изродена смесица между Кинг, Оруел и Олдъс Хъксли, само че през погледа на жена- главна героиня. Не съм чел още романа на Маргарет Атууд, по който е правен сериала, но и това ще стане някой слънчев ден. Романът печели през 1985 всички важни награди за фантастика. Но както казах, това не е обичайната технократична фантастика, по-скоро си е класическа антиутопия. Няма да издавам повече, гледайте го, препоръчвам сериала с две ръце, лична оценка 9/10!!
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
22 юли 2019
Звучи точно като християнска утопия - убийства на невръстни, полово неравенство, изнасилвания.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
23 юли 2019
В сериала все още съществуват щатите - но официално техни са само Аляска и Хаваите. На флага им има само две звезди. https://the-handmaids-tale.fandom.com/wiki/United_States_of_America
Силно го препоръчвам сериала.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
24 юли 2019
Отиде си великият Рутгер Хауер. Приятели, които работят в кино индустрията казват, че е бил голям човек на работното място /идвал е преди няколко години в България/. Силно се съмнявам, че неговото присъствие ще изчезне тъй лесно "like tears in the rain", защото този напълно импровизиран монолог, съживен и от също тъй монологичната композиция на Вангелис е едно от най - великите раждания на човек в киното...
BloodDagger
Мнения: 254
Цитиране
25 юли 2019
Голям актьор, поклон. Последно мисля, че го гледах в The Last Kingdom, където също беше брилянтен.
LethianDream
Мнения: 2504
Цитиране
25 юли 2019
Колкото и да е странно, първият филм, в който Рутгер Хауер ме разби беше не Блейд Рънър, ами Нострадамус с Чеки Карио и Ф. Мъри Ейбрахам. Там играеше мистичния монах. И направи велик второстепен герой. Рънъра го гледах много наскоро и съм на мнение, че е доста прехвален филм. Да, има култов статус, да, много добър е, но аз очаквах повече след като всички мои приятели ми го хвалеха като за световно. Може би това е вдигнало прекалено очакванията ми и доведе до разочарование. По дяволите, дори новият Блейд Рънър 2049 ме изкефи повече от оригинала. Но всичко зависи от това кога човек гледа филм/играе игра и как това се отразява на светогледа му. Това и коментирахме наскоро- сега ако почна да играя някоя игра, която навремето не съм играл, вероятно ще ми е изключително проста и повърхностна, независимо, че примерно всички форумци я хвалят. Така е и с филмите.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
25 юли 2019
Тази сцена от Blade Runner е велика, тук-таме се сещам за нея и я гледам... но пък целият филм пробвах един път да гледам преди може би 13-14 години и ми стана скучен в средата. Може би не съм бил и в подходящото настроение, знае ли човек.

За The Handmaid's Tale - задължително ще се гледа, аз го мярках из торентите, ама реших, че е някаква сапунена опера по името и дори не свалих един епизод и не погледнах какъв е сетинга. Което обикновено не е добра идея. Но ми звучи достатъчно интересно. А и така или иначе няма какво толкова да гледам. Когато съм хоум офис е приятно някое сериалче да си върви до мен, докато мъча работата.

@Veluvian - това Ergo Proxy ми изглежда мноого познато, ама сигурно съм го гледал супер отдавна, когато гледах яко анимета (които ги бях спрял за сигурно десетина години и сега в последните 1-2 с приятелката гледаме всичко наред, което става за гледане). И това Blame! ще му хвърлим едно око.


Сега приключвам последния епизод на Dark, когато след няколко епизода си спомниш кой кой беше е доста добре. Засега парадоксите и движението във времето още не са омазани в стил Джей Джей Ейбрамс, но истината е, че всеки сериал, който ги ползва рано или късно се прецаква. Последно 13 Monkeys се задържа стабилно май точно 2 сезона, следвайки някаква логика и после всичко отиде в кофата в търсене на туистове. Дано все пак швабите не се омажат и там третия сезон го направят закючение на сюжета.

<
1
...
121
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.