Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
130
...
251
>
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
19 декември 2019
Труден въпрос. Не за друго, главните неща са ти спойлнати. Като цяло екранизацията е добра. Тук там е рязан герой, сцена, няколко герои са обединени в един, заради ограниченията на сериалите. Няма го като при Game of Thrones да променят неща, просто за да е готино и шокиращо. Някои действия са в по-друг ред и т.н. но основния сюжет ще ти е познат. Ако това спойлване не ти е проблем, да, почни ги. Най-малкото книгите ти дават по-дълбоко фокус върху героите, мотивацията им. Например благодарение на тях разбираш Еймос защо е такъв какъвто е. Засегнато е и в сериала, но в книгите доста по-дълбоко. А и Милър особено след "завръщането" е доста по-добре изграден в книгите според мен.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
19 декември 2019
Благодаря, ще пробвам с първата и ако ми допадне, ще ги откарам нататък.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
20 декември 2019
https://www.pcgamer.com/the-witchers-henry-cavill-just-wants-to-stay-home-and-play-games/?utm_content=buffer9c218&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb&fbclid=IwAR072A4N49KpSRtrX-Ov2AFpmYx_lW_5BxYBnGeWAokWm-0SFy35s87IwfU
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
20 декември 2019
Хах, това е яко. Иска да играе игри човекът, ама трябва да работи да играе в сериали по игри.

Аз тези дни минах Watchmen - хареса ми и то доста по всички параграфи. Добра актьорска игра, а също и почти всички диалози. Сюжетната нишка е силна (почти нямаше безсмислени филъри). Може би проблемът е как са показани белите расисти, ама в тези случаи винаги авторите си измиват ръцете, че става дума конкретно за най-дивия американски Юг, а там не бих се изненадал и исторически да е било горе-долу така.

Rick&Morty - последния епизод тотално идеален. От сезона само един ми се стори слабичък засега. Явно им трябват по година и половина и повече на пичовете да измислят достатъчно яки извращения, ама по-добре дълго чакане, отколкото отбиване на номера.

Тази вечер - Вещера.

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
20 декември 2019
Хенри изглежда тотален пич. Дали се преструва или в истина не знам, но ме оставя с много добри впечатления, подобно на Киану.

На фона на това как актьори осъждат мнението на феновете (пример Софи Търнар, но не само), Хенри каза че е нормално феновете да не харесват нещо, тяхно право е и, че те точно затова са фенове, защото усещат даден продукт близък.

Отделно гледах как чете началото на първата книга за Вещера и откровено се намерих. Това може да им е един от малкото добри кастове за тоя сериал, ама е много добър.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
20 декември 2019
Някой има ли впечатления от полския сериал или от филма, който явно се явява съкратена версия?
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
20 декември 2019
Гледал съм филма на времето и беше много... meh.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
21 декември 2019
В момента гледам сериала- Нетфликс адаптация/10....
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
21 декември 2019
Аз вчера седнах да видя първата и приключих чак след 5 серия. Харесва ми много. Остават ми 3 епизода за тази вечер. По книгите е и е добре реализиран. Очакваш да е по-слаб сериала, но ме изненада приятно. Суперменчето му отива да играе Гералд.
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
21 декември 2019
Снощи се изненадах доста, като видях, че за Вещерът е излязъл целия сезон, а не само пилотния епизод. Знам, че това е нормална практика за Netflix, но мисля, че в случая това не е добър ход за популярността на сериала. Не ме разбирайте погрешно, аз също нямам търпение да чакам по 1 седмица, но обективно това е магията на сериалите, да нямаш тършение да мине времето, една седмица да обсъждаш, какво се е случило и да гадаеш, какво ли ще се случи в другия епизод. Затова GoT беше толкова успешен според мен, добрия кастинг и неочакваните събития (ако не си чел книгите), тук тази тръпка няма да я има. Жалко, че му развалиха края на GoT.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
21 декември 2019
GoT беше добър, защото актьорската игра беше прилична(казвам го като осреднено, щото Чарлз Данс беше страхотен, Кит Харингтън беше като брат на Пинокио), както интригите и шока. Повечето сериали/книги не посмяват да убият главен герой още в първия сезон/издание, пък бил и той Шон Бийн.

Аз като човек познаващ книгите и очакващ само да види екранизацията, само първи сезон го гледах серия за серия, другите сезони ги гълтах наведнъж или на два пъти. Доста хора го гледаха след излизането на сезони(не набра популярност веднага).

Не вярвам релийзването на целия сезон да е проблем. Не попречи на Stranger things, на Daredevil. Когато сериалът е добър, си създава оживление за него.

Колкото до сериала. Хенри е чудесен, тази дето играе Йенефер е толкова Йенефер, колкото и аз. Цири... Изненадващо за мен, тази я играе прилично. Като видях чернокожия пич с доспехите се чудех да се смея ли или да плача, толкова не на място ми стоеше. Битките на Гералт са с прилична хореография, битката на Цинтра и Нилфгард... Малко на нивото на Дългата нощ от последния сезон на ГоТ(макар че не толкова).

Това което не ми харесва - хаотичният разказ. Събитията с Гералт от първите два епизода(дотам стигнах снощи) са разказани страхотно - сега чистите геймъри знаят защо в игрите му викаха Касапина от Блавикен. Проблемът е, че дават събитията едва ли не че се случват паралелно. Частта с Йенефер е много време преди събитията с Гералт, а доста по-късно е и случващото се със Цири. Може би в следващите епизоди разкриват това или го напасват някак, но от първите два това доста ме изнервя.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
21 декември 2019
Изгледах "Вещерът"- Хенри е чудесен, той носи сериала. Актрисата за Йен и личи че си дава зор, НО ролята просто не е за нея- тя е прекалено млада-липсва тази женственост в нея, която Йен излъчва. Останалите са ми ок. Сериала опитва да направи някаква времева линия, и тук се проваля епично- епизод и нещо само за Йен, събитията в Цинтра разказани напосоки- в един епизод ги напада НГ, в друг дигат сватба- да не говорим как Гералт отиде на сватбата.... Има истории от 1вата книга, както и няколко от 2-рата. Някои работи толкова са променяни, че няма накъде....
P.s. 6.5/7 от 10 като финална оценка- може и по-добре, може и по-зле.
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
22 декември 2019
Аз също изгледах сериала. Определено много ми хареса. Проблем с времевата линия не съм имал никакъв. Не е имало момент в сериала в който да не знам за кое време става дума. Плюс това в седми епизод по мое мнение събират много умело всичко разказано в предните епизоди. За ролята на Гералд съм съгласен, че е добре изиграна (т.е. са го докарали,като образа от играта). За Йен не знам какво да кажа. Образа който имам аз в главата ми е от книгите. Няма как да очаквам от екипа да намери актриса, като за мен. Малко е странно, някой като каже, че въобще не си приличала. С кой? Това е художествен образ. За всеки е различен. Или трябва да е този от играта?
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
22 декември 2019
Художествените образи, все пак имат своите описания. Гералт например също е художествен образ, но ако го играеше чернокос китаец, някак си няма да го възприемеш като познатият White wolf, нали?

Иначе уж казаха, че ще правят книгите, когато някой рева, че Гералт е без брада, а който е чел книгите знае защо. Но си е Нетфликс екранизация по всички параметри, където най-важното е не дали актьора става за ролята, а muh diversity. За Фрингила Виго дори не ми се говори.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
22 декември 2019
Вчера изгледах първият епизод от сезон 1 на The Witcher и много ми хареса. Имах колебания, за Хенри дали ще стане от него добър Гералт, очаквах всичко да се срине като в Супермен, но не. Приятно изненадан съм.

Не мисля да бързам с епизодите, но засега първия много ми хареса. Цири също добре са я направили и добра актьорска игра, доволенс съм. Също и soundtrack-а ми хареса. Като цяло много съм доволен от първия епизод, надявам се и останалите така хубави да са, макар че като почнах да чета, хората не бяха доволни.

<
1
...
130
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.