Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
131
...
253
>
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
22 декември 2019
Не, той сериала не е лош. Над това, което очаквах е. Просто имам проблеми с част от каста и с леко хаотичният разказ. Не ме обърква, чел съм книгите, но това не значи че ми допада.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
22 декември 2019
Подкрепям казаното от @Nightwarrior-а на 100 %.
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
22 декември 2019
Всеки си има мнение. За това казвам при как е. Нямам намерение да убеждавам другите в каквото и да било. Относно персонажите съм свикнал от години да са политически коректни. Ако трябва да обръщаме внимание на това, какво да кажем за черен рицар, лична охрана на кралица?! Ако няма черни в сериала ще ги изядат с парцалите. Преди около година имаше голям скандал само заради описанието на филм в Нетфликс. Представи си какво щеше да стане, ако нямаше черни вътре. За самия сериал, както казах много ми хареса. Определено първи сезон беше само увод. Дали са свобода и време да се покажат главните герой и техните мотиви. Определено не е избързано с нищо, което е добре за мен. От последния сезон на троновете да кажем, това ми харесва доста повече.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
22 декември 2019
Врътнах две серии на Вещера, че нямам време за повече и за сега върви добре. Хенри, трябва да призная, не стои толкова зле, колкото си мислех преди. Тук си променям мнението и то със задоволство. И май като цяло не не мога да кажа, че съм недоволен от началото. Нещо първите елфи, дето показаха, са ми доста незадоволителни визуално. Пак са по-добре от Джаксъновия Халдир, но...

*едит на трета серия - хахаха, уоу, дафък! "Ай ам Трис Мериголд!"

Уат да фак!

*втори едит, в гората, Цири и момчето:
- "О, ти си елф!?"
- "Не, аз съм Уесли Снайпс, дългите уши са за маскировка!"

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
23 декември 2019
Добре, свърших първи сезон на Вещера (в 05:00 сутринта, явно ще е доста забавен последният работен ден днес) и го свърших с положително мнение, даже бих казал приятно изненадан. Първоначалните ми очаквания бяха доста подозрителни и съм доволен, че не бях прав.

Това, което ми допадна, не бяха детайлите, а цялостния подход, общото усещане, което предизвикваше сериалът в мен докато го гледам. За мен са нацелили верният подход. Не съм чел никакви отзиви, любопитно ми е да разбера и отрицателните отзиви и другите мнения, противни на моето.

Но кастът на определени места е просто покъртителен. Когато се появи Трис бях буквално "Юкантбисириъс!", или онова рапърче елф "Сириъсли?"

Цири ми допадна, мисля, че е добра находка, с този поглед може да реже хартия на лентички; с Хенри свикнах още първия половин час и съм ок вече за него; Йенифер ми е някак... далечна, макар че май някой много добре успя да я опише с една реплика - момичето трайхардва яко и това не може да се отрече. Въпреки това не е моята Йен. Лютичето е тотален хит/мис за мен във всеки аспект. И други дребни неща, но няма смисъл да ровя.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
23 декември 2019
Щом и приятелката, която беше толкова предубедена към сериала, че даже с нежелание почна да го гледа, се изкефи на Хенри, значи едва ли някой ще каже лоша дума за него. Идеален филмов Вещер. Ама то се вижда, когато някой прави нещата с кеф. Повечето адаптации по игри куцат в това, че на актьорите не им дреме и един грам за персонажите, вероятно не си "пишат домашното" и разчитат единствено на режисьора да им каже какво да правят, ама ако и на режисьора не му дреме - греда.

Иначе аз съм на четвърти епизод. Развива се доста добре засега. Да, всички там негра стоят леко криво в каста, вижда се, че са сложени колкото да не се мрънка, че всички са бели, ама това е положението. Реалностите са, че ако ще има подобни адаптации или ще са с много негри, или няма да ги има изобщо. Тъй че аз предпочитам първия вариант. Поне Сири не я направиха индийка, тук и аз щях да рейджна.


Иначе гледах края на Силициевата долина и Mr. Robot - и двата някак минорно приключиха. Така сякаш в средата на изречението. Вижда се, че авторите им са мислели да ги разтягат още няколко години. Ама и същевременно не са имали предвид някакъв "реален" край. Като цяло прилично, де, Mr. Robot ще си остане един от най-добрите сериали, но може би трябваше да свърши сезон по-рано, докато беше на върха на вълната.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
26 декември 2019
Ебахти съсипаната актриса за Йенифер. Мега изтръпнала и като проговори направо ми се драйфа....
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
27 декември 2019
Обаче тази, която играеше майката на Цири е егати мацката, страхотна харизма. 30 мин всичко на всичко екранно време, но кърти.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
27 декември 2019
@DragonSlayer изключително си прав !! Гледах сватбата 3 пъте
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
27 декември 2019
Вещера ,като за първи сезон ми хареса,като изключим,тоталния мискаст за Трис Мериголд и донякъде за Йенефер,която има поне някаква харизма(като цяло май имат проблем с каста на магьосничките ),и последния епизод ,който вместо да бъде най-силният ,според мен беше пълна каша и едвам го изгледах ...Впечатлен съм от Хенри Кавил,личи си на човека,че е фен и на игрите и на книгите и на Гералт(гледах едно интервю на шоурънърката в което сподели как пръв се е заинтересувал от ролята и веднага е прочел книгите като е разбрал.че ще правят сериал) и от Цири,дано Neflix да го отчетат като успешен и да налеят още малко пари за втория сезон.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
27 декември 2019
И на мен не ми харесват (повечето) от маговете в сериала- актрисата, дет играе Йен, че играе, играе, но не играе Йен, която знаем, а е и прекалено МЛАДА. Трис пък е прекалено стара, някак си не се връзва с това от книгите и от това дет беше показано не ме кефи особено. Тази дето играе Тисая, менторката в Аретуза, озвучава и Ана Хенриета в "Кръв и вино" във "Вещерът 3".( тя ме радва де)
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
27 декември 2019
"Мандалореца" приключи. Искам още. This is the way!!!
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
27 декември 2019
И аз приключих с Вещера най-накрая. Първите 4 серии ми харесаха доста, последните 2 - не много. Много излишна мелодрама, сравнително бавно действие, сякаш не са имали мат'рял и са се чудели как да поразпънат малко. Надявам се да изчистят концепцията за втория сезон. Или да са си отделни истории с лека основна сюжетна нишка като първите 4 епизода, или да се залага повече на историята като онези след това. Ама за второто ще трябва да ъпгрейднат малко актьорската игра, основните персонажи като цяло са от добри до отлични (Гералт), но второстепенните са посредствени и надолу. Без добри второстепенни персонажи не става. Абе има си потенциал, но има и много работа за вършене.

Мандалореца - нелоша последна серия, интересно дали и следващия сезон ще е същата концепцията (отделни историйки плюс тук-таме някакво действие по основния сюжет). Ама и така ме устройва.

Стартирах и The Expanse най-накрая. Нямам идея миналия път как съм го гледал изобщо, сега си ме хвана както трябва. Тъкмо изкарах първия сезон. Определено добра научна фантастика, когато няма нищо друго читаво от жанра е криминално да не гледаш The Expanse.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
27 декември 2019
Следващият сезон на "Вещерът" трябва да бъде нещо от сорта на "Кръвта на елфите", където вече историята започва полека/лека да се разгръща и развива.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
27 декември 2019
Мандалорецът събуди в мен стара тръпка, забравена от десетилетия.
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
<
1
...
131
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.