Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
148
...
252
>
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
10 юни 2020
Еми, Нощният и Драконоколяча са го казали по-цивилизовано от мен! Но, искам да добавя че тези филми се провалиха и защото самите режисьори нападаха една част от потенциалните зрители, вместо да изкарат филмите като нов прочит на дадените истории. (поне що се отнася за Ocean's Eight, Ghosutbusters and Terminator- за SW имаше толкова нещо да се направят 3 и 300 филми и сериали, дето да дообогатят създаденото от Лукас, ма не) Бас хващам, че в "Матрицата 4" (да и такова нещо ще има), ще бастисат Нео още в началото и ще сложат Избраната...хм.. Неовица да води парада и филма ще се провали в боксофиса!
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
11 юни 2020
И в Хищник от 2018-та вкараха елементи, които уж да се харесат на феновете с препратки към класическия филм, но се оказа пълен т@шак този филм. А Шейн Блек завинаги ми е в черния списък и даже не искам да го чувам след това, което направи с един от любимите ми франчайзи.
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
11 юни 2020
Аз се чудя, тези малоумни ли са в Холивуд, колкото и да си говорим за равенство между мъже и жени и т.н. едно нещо ще си остане истина и след 1000 години... на екшъни и фантастики се кефят предимно мъжете, на драмите, романтиките и т.н. жените, това не е нищо лошо, нито обидно. И някой малоумник решил, че като направи Терминатор, Star Wars или Ghostbusters с жени в главните роли ще привлече майка, сестрата, гаджето и тн. Ами не само, че не са и помисляли да ги гледат, ами си губят и твърдата аудитория като мен.
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
11 юни 2020
Сред днешните тийнейджъри доста момичета гледат такива филми, не е като едно време. Не знам кое всъщност е първо де - днешните момичета гледат повече такива филми и поради това вкарват повече женски и феминистки неща или днес вкарват повече женски и феминистки неща и поради това повече жени и момичета гледат такива филми.
По-скоро е второто.
Просто студиата си култивират ново поколение, което да цедят в бъдеще и включват в него и жените - защо не? Минаха времената на тестостероновите батки като Арни и Сталоун, на които се оказа, че се кефят всъщност повече мъжете, а за жените са по-скоро безинтересни. Затова Холивуд прави завой - екшъни и фантастики продължават да се правят, но са ориентирани и към жените. Profit!
На нас не ни се нравят тези шитни, но новото поколение расте с това ще го приеме, а след това и техните деца ще го приемат.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
11 юни 2020
Като гледам финансовите резултати от боксофиса, май тая теория издиша... И то с много. Всъщност, последният филм рекламиран, че ще мачка патриархата, "Хищни птици", е гледан повече от мъже отколкото от жени!Истината е в рекламата и промотирането на филма от имената, участващи в неговото създаване! А, дали ще се хареса, тва е друг въпрос.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
11 юни 2020
Не мисля, че полът на персонажите има някакво значение, а още по-малко феминистката нотка. Според мен тези смени на полове се вкарват с някаква друга идея, ама каква точно е тя - нямам идея. Нека не забравяме, че Холивуд в момента се опитва активно да изплати греховете на Харви Уайстийн, а и не само. #MeToo показа, че половината от индустрията си е практически проституция, не че актрисите не са знаели правилата на играта и не че не са се възползвали, ама все пак не изглежда добре. Та за да се замаже всичко, което се случи само преди няколко години, сега се почва с цялото това прогресивно мислене. Поне това е моята теория.

Но да, вижда се, че прекалената пропаганда не помага. За мъжете не е приятна, а на жените им е вероятно безразлично, понеже повечето жени са си нормални, не някакви изкривени феминистки. Тоест таргет групата на някои експерименти е съвсем малка. Хубавото е, че Холивуд се движи от евреи, а евреите не обичат да губят пари. Тъй че цялата простотия в близко бъдеще ще приключи и ще се върнем към миналото.

П.С. Fast and Furious филмите все още са си касови, както и почти всичко с участието на Дуейн Джонсън. Истината е, че стероидният батка никога няма да излезе от мода, особено и ако има някаква харизма. А пък екшъните от 80-те си бяха... един такъв специфичен жанр, на средата между екшън и пародия, само дето не знам пародията дали е търсен ефект или напротив. С всичките one liner-и, сладникави злодеи, мега абсурдни сцени. Нещо ми се пригледа нещо такова, даже мисля да скоча на някое екшънче от златните години на Арни.

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
11 юни 2020
Pse, тези дни с брат ми прегледахме Red Heat (1988). Бях позабравил колко сладък е този филм и какви тарикатски лафове има.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
23 юни 2020
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
24 юни 2020
Минах втори сезон на The Polititian - идеален сериал за фон. Предимно комедийно-сатиричен с тук-таме драматични моменти. Ама сега пак нищо няма. Ще гледам отново какво ново е излязло да го пробвам.

Пуснах The 100, който на няколко пъти през годините се чудех дали да го гледам, ама ми е супер тийн като клип от MTV. Може да има някаква идея, ама дори и за фон малко ми вдига нервите. И така от криза се върнах пак The Wire (обратно от първи сезон).

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
24 юни 2020
Прегледах в Нетфликс категорията европейски сериали и почти всички са с плот от сорта на "Жестоко убийство променя живота на група хора от еди-кое-си-селце. Разследването на мистерията разкрива ужасяващи тайни около свързаните със случая хора".
Поне два-три скандинавски такива сценария видях (даже и един исландски) и няколко френски и испански.

Затова си пускам чат-пат Стар Трек The Next Generation

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
24 юни 2020
Те явно европейските ги правят така, за да не излезе много солено откъм бюджет. На мен това ми е най-малко любимият жанр, най-вече защото един случай може да се точи 2 сезона и става яко скучно. Мисля, че The Killing само съм гледал с огромен интерес дълго време от този тип (въпреки че доколкото знам американският е базиран на европейски сериал, ама както съм казвал кино, което не е англоезично не мога да оставя за фон, заради това не съм гледал и Narcos новите сезони, трябва да се гледа и да се чете ).

Между другото TNG съм го гледал доста спорадично, чудя се дали да не си го пусна и аз. Едно време нали го даваха по телевизията, ама какво помня от него - нищо не помня.

lyubohar
Мнения: 3053
Цитиране
24 юни 2020
Европейският е датски и е дори по-добър от The Killing (който е доста хубав) Друг такъв приключвам в момента - Bron/Broen - и е също на много, много високо ниво, може би на нивото на първия сезон на True Detective. Случаите не се точат по 2 сезона и са много интересни, с много яки обрати и всичко е доста мислено откъм plot holes. А образите и химията помежду им е рядка дори за много сериозни американски сериали. Не е случайно, че повечето са копирани в Щатите (и винаги с по-слаб резултат), просто скандинавските noir crime сериали са върхът на сладоледа Може едно нещо да могат да правят, но го правят адски добре.
lyubohar
Мнения: 3053
Цитиране
24 юни 2020
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
24 юни 2020
kod
Мнения: 17
Цитиране
24 юни 2020
Аз мисля да гледам Rome от 2005-2007. Добри отзиви има достоверен е, а не съм го гледал.
<
1
...
148
...
252
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.