Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
160
...
253
>
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
06 октомври 2020
Някой гледал ли е Времевите мигранти? Струва ми се интересен, но го няма в замунда.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
06 октомври 2020
pseto написа
едно време Battlestar Galactica ми беше любимият сериал като вървеше, но последният сезон ме разочарова дълбоко. Мисля, че мина достатъчно време, за да го изгледам втори път. Но краят на Галактиката го смятам за същото извъртане в последния момент като Lost. Нямаха идеи какво да направят и пак се върнаха към обичайното - "Ми бог беше".
Rome е ужасно outdated за мен, скоро го гледах за сефте - много хубав, но за времето си. Но BSG задължително го гледай, нищо чудно от втория опит и финалът да ти допадне повече. Наистина е противоречив (макар че няма такова нещо "Бог беше"), но наистина много от феновете не го харесаха. На мен ми хареса много, но ги разбирам и тях.

За разлика от Lost обаче, там има много обективна причина за претупването. По време на последния или в края на предпоследния сезон се случи стачката на сценаристите в LA. Това обърка всичко, сериалът прекъсна за няколко месеца, после го възстановиха и веднага обявиха, че няма да има повече сезони и 4 ще е последният. И сценаристите бяха поставени в положение да измислят завършек на всички отворени теми буквално в рамките на следващите няколко епизода.

От гледна точка на изграждане на дълбоки, реалистични образи в комбинация с екшън на ниво и философски теми като бекграунд - до ден днешен никой sci-fi сериал не е доближил дори BSG. Това е сай-фай The Wire

logout
Мнения: 340
Цитиране
06 октомври 2020
vldir написа
Някой гледал ли е Времевите мигранти? Струва ми се интересен, но го няма в замунда.

Гледах първия епизод, но не ме заинтригува и само с него си останах. Иначе, понеже нещо не мога да спя нощем напоследък, изгледах "Другият" (имам чувството, че му претупаха края), на "Криптон" (става за загуба на време и ако харесваш комикси) двата сезона и "Тъмните му материи" (някои решения по представяне на нещата ме дразнят, но ще изпаднем в спора дали е по-добре книгата или сериала/филма). Сега започвам "Блатното чудовище", което пак е по комикс и после "Пазителите".
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
06 октомври 2020
BSG е нистина просто задължителен, ама освен сезоните имаше и прекуел от един или два филма, имаше и някакви странични истории - иска си доста време, но определено си заслужава.
Реално наистина няма как RBW да е от вселената на Прищълеца, защото последният се получи от кръстоската на Създател и нещото, което беше създадено от змия и човек и тук са намесени 3 вида или както беше обяснил първия андроид - 2 поредни пъти е влязло в приемник и пренаредило ДНК-то - с две думи, тук е са други мутантите
Нямам точна идея, дали в Заветът планетата беше на Създателите, но желанието на Шоу беше да поемата натам, и после андроидът показва как по своя идея старира унищожение върху планета със същите обитатели.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
06 октомври 2020
lyubohar написа
От гледна точка на изграждане на дълбоки, реалистични образи в комбинация с екшън на ниво и философски теми като бекграунд - до ден днешен никой sci-fi сериал не е доближил дори BSG. Това е сай-фай The Wire

Така е, но мен финалът толкова много ме разочарова, че ми държеше топло още 5-6 години след това и дори не се замислях да гледам BG. Ей го, след 12 години съм готов да го видя втори път, макар че още като се сетя за разочарованието си от тогава се разубеждавам леко. Толкова сериозно беше то. Проблемът, разбира се е, че Battlestar Galactica ми беше любимият сериал тогава и имах огромни очаквания, които не бяха оправдани. Тогава просто боли повече. Lost, за сравнение, го спирах 5 или 6 пъти, ставаше ми скучен просто. Винаги бях 1-2 сезона назад. Май само се изравних с темпото за големия финал. Тогава не бях разочарован, защото Lost ми беше никакъв. Същото и с Game of Thrones, който последните 3-4 сезона беше здрава сапунка с 80% плънка. Там по-скоро ме беше яд за творческата импотентност на сценаристите. Ама виж, при Battlestar Galactica наистина бях разочарован. Все пак трябва да го видя втори път, интересно ми е какво ще ми е мнението. За сравнение The Wire първия път като го гледах (както писах преди година и нещо) ми хареса, разбрах защо се води велик, ама не го прозрях изцяло. Като си го свалих тази преди няколко месеца и го гледах 2 пъти поред вече знам. (Макар че петият сезон определено е най-слабият, измежду първите 4 не съм сигурен кой е най-добрият, между второ и трето гледане ми се сменя мнението, но петият е най-слабият с много.)

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
06 октомври 2020
Raised by Wolves - ФЕНОМЕНАЛНО ТЪП КРАЙ... даже не ми се пише защо.... накрая змията беше ебахти съсипаното 3D.....
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
07 октомври 2020
Краят на BSG не допадна на много от феновете, защото очакваха друг финал за главните герои, вкючително и аз, но мисля , че беше реалистичен - от тази гледна точка, може би нямаше по-добър вариант.Това си беше епичен сериал и единственото, което ме спира в момента да каже, че е най-добрият sci-fi дотук е фактът, че съм пропуснала доста други най-вероятно.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
07 октомври 2020
Така и този сериал (Battlestar) не го гледах и май е голям пропуск, особено за фен на сай-фай.
Гледах навремето някакви пълнометражни версии май или няколко епизода слети в един 2-часов филм или нещо такова. Мисля, че това беше:
https://www.imdb.com/title/tt0314979/?ref_=tt_sims_tt
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
07 октомври 2020
Това е пилотният филм, след него продължават сериите. Като всяко начало е малко бавен, но веднъж стигнеш ли до сериите - няма спиране

Art3mis написа
Краят на BSG не допадна на много от феновете, защото очакваха друг финал за главните герои, вкючително и аз, но мисля , че беше реалистичен - от тази гледна точка, може би нямаше по-добър вариант.Това си беше епичен сериал и единственото, което ме спира в момента да каже, че е най-добрият sci-fi дотук е фактът, че съм пропуснала доста други най-вероятно.

Хората май най-много се издразниха на последната сцена, понеже показва леко елементарно "поуката" от сериала, която така или иначе е очевидна през цялото време. Лично мен ме изкефи, няма как сцена с All Along The Watchtower на заден план да е лоша

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
08 октомври 2020
Не мисля, че Battlestar Galactica има "поука". Просто с години намекваха, че историите, които ни показват, ще имат някакво по-разчупено обяснение от... най-баналното възможно обяснение. Тоя финал не мисля, че някога мога да го простя. Ако се замисля след не знам колко стотиците сериали, които съм изгледал - не знам дали не е най-добре някой сериал изобщо да няма финал. Това определено е по-добрият вариант от лош финал, каквато е съдбата на огромен брой сериали, които стигат до края си.

Пуснах си минисериите на Галактиката и изгледах 1-2 епизода още. Явно я помня прекалено добре, макар и да я гледах само един път. Или просто съм я гледал със 100% внимание, за разлика от The Wire първия ми път. Ще видя дали ще я догледам, ама само като се сещам за финала се дразня леко. Може би заради множеството култови сцени ще го мина изцяло, де.

Това не е истина колко пъти съм го слушал. Както и пълната версия на All Along The Watchtower, де, ама тази версия с пианото винаги ми е харесвала повече (заради сцената от сериала, естествено, нея я гледах може би 20 пъти поред).

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
09 октомври 2020
Мен любима ми е Something Dark is Coming Иначе определено има "поука" в последната сцена, но да не спойлвам сега на някой, който може да реши да го гледа
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
11 октомври 2020
Минах The Boys вчера, добре завърши, ама нямаше нещо отворено за втори сезон, вероятно ще има някаква изцяло нова сюжетна нишка. Интересно какво ще сътворят... като гледам комиксите са брутални, ама са решили да не ги адаптират изцяло. Щеше да стане далеч по-яко (ама пък нямаше да могат да сучат достатъчно дълго).

След яко забавяне си пуснах и Altered Carbon втория сезон за фон. Че с приятелката се отказахме да гледаме на "основната сцена" като четохме отзивите. По-зле е от първия сезон естествено, не чак толкова зле, колкото четох. Скучничко, последните епизоди бяха някакви омазани леко. Ама може би мисля така, защото го оставих да бучи до мен и гледах със сигурно 30-40% внимание и пак някои неща ме дразнеха и ги превъртах (най-вече По). Можеха да направят и нещо повече, но очевидно са им резнали здраво бюджета за ефекти, а те бяха едно от най-хубавите неща на първи сезон, махни ефектите и Altered Carbon няма да е особено впечатляващ.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
11 октомври 2020
The Boys e един от малкото пъти където Сериала е по-добър от комикса според мен. Не перфектен, но по-добър.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
12 октомври 2020
И на мен дотук ми хареса - някак си успява да избяга от стандартните клишета и поддържат някакво равновесие в човешки загуби от двете страни.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
13 октомври 2020
Charcharo написа
The Boys e един от малкото пъти където Сериала е по-добър от комикса според мен. Не перфектен, но по-добър.

Бих хвърлил едно око на комикса. Зависи колко издания има, де. Но поне като четох някакви спойлери ми се струва, че има по-брутални моменти, но пък и зависи как точно биват развивани персонажите. Естествено The Boys има само два сезона, тепърва ще се отвори полето за сапунисване.

А пък Fargo - този сезон ми се струва най-слабият от всички досега. Няма някой отличаващ се много силен персонаж или няколко такива, както беше в миналите. От които помня по няколко героя, но тези сега ще ги забравя 2 седмици като свърши сезона. Има още време да се "отвори" малко, ама действието е доста флегматично. Миналите сезони мазалото почваше в трети епизод най-късно.

<
1
...
160
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.