Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
161
...
251
>
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
13 октомври 2020
Както казват в повечето ревюта - и най-слабото Фарго е класи над повечето ТВ продукция в момента На мен ми харесва доста, Fargo никога не е бил само за историята (още по-малко пък бърза такава). То са диалози, то са сцени, то е каст. Всичко е на изключително високо ниво, всяка сцена е изпипана до съвършенство. Образите са все така уникални и странни.

По-бавен е от предишните наистина, жена ми например окапа на първия епизод още; но това така или иначе е по-скоро сериал за ценители, отколкото за масова консумация.

Малко ме дразни гангстерската част, защото това никога не е било гангстерски сериал. Но слава богу, това все повече се заформя като setting, отколкото като нещо централно. Особено ме зарадва ролята на Джени от Gomorrah, страхотно попадение

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
13 октомври 2020
pseto написа
Бих хвърлил едно око на комикса. Зависи колко издания има, де. Но поне като четох някакви спойлери ми се струва, че има по-брутални моменти, но пък и зависи как точно биват развивани персонажите.

78 глави са ако не ме лъже паметта. Има разлики. Има брутализми, Момчетата се катерят по стълбата не почват директно със Седмицата. Но най-сериозната разлика за мен е в персонажите. Примерно в сериала Били е по-скоро badass, а в комиксите e като антигерой. Те като цяло повечето от Момчетата са - бият си от синия елексир, има хомофобски елементи, само Хюи им е като морален център.

Мен и двете ми харесват, кое повече... Може би сериала, щото е малко по-заземен(колкото и странно да звучи), малко по-грити макар и не толкова брутален.

А за сапунисване - то това е ясно, ама дано не. Макар че от другия сезон идва Дженсън Екълс от Свръхестествено и ме хваща страх.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
13 октомври 2020
Ще хвана да ги сваля тези комикси да ги видя. Аз не съм много по комиксите, де, ако изключим Мики Маус като бях дете. По едно време се бях зарибил по Marvel, имаше в арената някаква компилация Civil War. Допадна ми, ако бях американец сигурно щях да съм някакъв комикс нърд. Ама ми е минало времето да се зарибявам вече по това май.

@lyubohar, прав си, ама и повечето продукции в момента (с малко изключения) са тотал щета. Не мисля, че изведнъж съм станал по-претенциозен към сериалите, ама няма какво да се гледа. Почна някакъв нов за някакъв изкуствен интелект, стана ми плосък за 1 епизод. Ся разбирам мързел, ама... това е прекалено.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
15 октомври 2020
Next ли визираш, че аз заспах преди края на първия?
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
15 октомври 2020
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
16 октомври 2020
Тоя трейлър като го гледах и имам чувството, че вече съм видял половината филм. Ако не и повече. Сигурно това са 2/3 от ефектите тъй или иначе. А Мила Йовович са я сложили като примамка да си помислим, че ще участва в още един ставащ филм по игра след Resident Evil (ама аз нещо не вярвам в този случай ).

@Art3mis - Next, да. Аз изкарах целия първи епизод, свалих втори оня ден, от 15 минути превъртях сигурно 5 или повече, в крайна сметка реших, че няма смисъл да се мъча. Едно на ръка, че тая идея с изкуствения интелект е яко плоска, ама и продукцията си е на ниско ниво. Пък и само като видя как компютри започват да горят и да се взривяват, когато някой отдалечено трие данни - малко множко ми идва винаги.

В крайна сметка продължих Battlestar Galactica-та. След 2-3 епизода си ме хвана както едно време, а и някои брутални сцени ми припомниха защо сериалът е велик. Явно това ще ми е спасението сега, поне докато не дойде нещо по-читаво.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
16 октомври 2020
The Haunting of Bly Manor не е идеално лош, особено ако го гледаш преди The Haunting of Hill House за да избегнеш сравненията с него, и без това единственото общо между двата сезона са някои актьори.
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
16 октомври 2020
pseto написа
Пък и само като видя как компютри започват да горят и да се взривяват, когато някой отдалечено трие данни - малко множко ми идва винаги.

По описание сериалът ми изглеждаше като нещо, което може да се загледа, но явно пак е от тия, в които "хакват" други компютри чрез бясно щракане по клавиатурата в продължение на 10 секунди и после казват "I'm in".

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
16 октомври 2020
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
16 октомври 2020
Гледах най-накрая след цели три години Get Out, адски много ми хареса, ето това е як филм, с добри идеи, не знам колко са достоверни, но тоя пич Джордан Пийл е това за хоръра, което е Нолан за комерсиалното кино- много, много засукани, макар и расистки сюжети. Още си спомням много ясно и последният му филм Us- отново супер яка история и туист. Така е и с Get Out, оставям настрана факта, че черното копеле Пийл е обратен расист (Only Black Lives Matter!), но това няма никакво значение при тези добре направени два филма. Препоръчвам с две ръце и Get Out, и Us! А дори и обратен расист като Пийл го сипва на чернокожите си събратя нежно и фино в някои много силни сцени.
*Обратен расист - чернокож, който мрази бели хора, а не гей-расист
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
16 октомври 2020
Дефакто такова животно като обратен расист няма. То ако мразиш някой на расова основа, расата няма значение.

Иначе на мен Us повече ми допадна.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
16 октомври 2020
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
16 октомври 2020
Моите оценки са 8/10 на Get Out и 7/10 за Us. И пак бих ги гледал и двата със страшен кеф.
SPOILER! Мацката от Get Out дали си избираше по картинка приятелите? Или може би по дължина на патката? Явно Лил Ким визира нея във великата лирика - "Under 7 inches..sorry"
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 октомври 2020

Не съм съгласен, че комикса е лош именно защото уважавам това ниво на омраза и пошлост в него. Но все пак един път адаптацията да е по-добра според мен.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
21 октомври 2020
Аз си се забих пак в Галактиката, замислих се и за разликата с модерното кино. В днешно време нерядко за да направят някой персонаж силен - било жена, било цветнокож, било някой с LGBT ориентация, то правят останалите слаби. Ако в някой сериал жените трябва да са водещи, мъжете са направени някакви жалки мижитурки. Само дето не се постига желаният ефект, напротив. Уж "силна" жена след куп мижитурки не е по-силна, всъщност не е никаква. Силен персонаж се отличава сред други силни персонажи. Кейти Сакоф ме накара да се замисля, но не е само тя, винаги съм се кефил на ролята на Грейс Парк, а също и Мери Макдонъл... и не са само те. Интересно ми е дали и продуцентите осъзнават тези неща, вероятно ги осъзнават перфектно, но знаят, че е много по-трудно да направиш множество качествени герои, далеч по-добре е да вкараш някакви карикатурни контрасти и да си влезеш във всички политкоректни квоти.

Чудно ми е кога нещата ще се върнат към "нормалното". Не че има значение, де, стари филми и сериали колкото щеш, пък можеш и по няколко пъти да ги гледаш.

<
1
...
161
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.