Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
194
...
253
>
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
04 ноември 2021
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
05 ноември 2021
Хора, смазах се снощи на Директен контакт от 2009 година, не бях го гледал, гледах вечерта мача по бтв екшън, но съм заспал, каналът си върви, събуждам се по нощите и какво да видя- Долф Лундгрен. Викам си, тоя е някъв тъп екшън и да сменя канала- бам-опа- храм-паметника Александър Невски. И почнах да го гледам- мале, толкова не съм се смял от години! Като се почна- батална сцена на стадиона на Локото в Надежда - Башар Рахал момченце още- шефчето на лошковците. Яко меле, предателства, класика Нашият (Долф) уж взима парите да предаде мацето и после се връща, разфасова ги и бяга с една Лада. Велик! За 11 оскар-а е
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
05 ноември 2021
Сезон 3 на Наркос: Мексико излезе днес. It feels like Christmas
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
05 ноември 2021
То сериалите си се въртят, а аз дори не разбирам за тях Вече имало седми сезон на Стоте, а и били направили римейк (вече и на сериали правят) на доста якия The 4400, едно време си спомням, че бая ги следях, на Стоте май стигнах до 3 сезон. Големият ташак е, че са направили римейк-сериал на Знам какво направи миналото лято..
За Наркос съм чувал само добри неща, но след 2 сезон обикновено почва голямото сапунисване, дръж ни на течение дали е як
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
05 ноември 2021
Ами той Наркос е реално 6 сезон и все още е чук, не е мръднал. Просто от 4 нататък се казва Наркос:Мексико, защото приключиха с Ескобар и Колумбия и преминаха към Мексико, карат си го по реалните събития/герои.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
05 ноември 2021
Тва Стоте не ли някакъв чийп сайфай YA тип игрите на глада. С тия тийнове и т.н. Може и да е нещо като Lord of the flies, ама трейлъра ме притесни

Иначе на 4400 съквартирантите в университета бяха болни фенове, аз нещо така и не можах да се зарибя. Не знам и от ребуутите какво да очаквам, то нали някога сега трябваше и нов Battlestar Galactica да почне, ма нещо нищо не съм чел за него. Трябва да видя да не е спрян.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
05 ноември 2021
Не е спрян май.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
05 ноември 2021
Гледах Eternals днеска. Не беше нищо особено- типичният Марвелски филм.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
08 ноември 2021
Смазах се на Скуид-а, честно. Едва ли има по-радостен човек от мен, че все повече азиатското и в частност корейското кино пробива и става мейнстрийм, просто тези хора го заслужават. Гледам азиатски филми може би от 12-13 години и те не спират да ме изненадват приятно. Вчера изгълтах наведнъж три епизода и се разбих от кеф. Перфектно заснемане, страхотен сценарий, запазената марка на азиатското кино, вкл. и така нареченото уж "преиграване" на моменти с цел създаване на незабравими герои тип "идиоти" . Блестящ сериал. Вече нямам търпение да се върна и да си догледам другите епизоди от първи сезон. Всички американски повърни бледнеят пред него. И въпросът не е в наличието на брутално насилие и класически ругатни и псувни - култовото "шиба" (кучка) се чува буквално през десетина минути. Вторият епизод HELL е едно от най-добрите неща, които съм гледал последно време- група отчаяни, обезверени хора, за които животът е един изнасилвач и поробител на всичко ценно,което определя вътрешното им аз. И те реагират спонтанно и напълно човешки, като сами приемат игрите на Смъртта. Не защото толкова крайно искат да спечелят пари, а просто защото разбития им, разрушен живот им предлага живот в окови, без тръпка и инстинкт за оцеляване.
Не бих казал, че малките детайли в Скуида са нещо ново и неземно, лично аз съм ги гледал едно към едно в японските класики Батъл Роял и As The Gods Will. Много хора ще видят и литературни примери, от които е чопнато - като "Дългата разходка" на Стивън Кинг или дори "Игрите на глада" на Сюзън Колинс.Но начинът на снимане, цялостната идея, те са оригинални сами по себе си.
Много хора изпищяха от бруталното насилие на Скуид гейм. Като не ви харесва, отивате и гледате турски и индийски бози, там няма насилие, само цирк и реване на килограм." Ама децата ми? Ужас, край?" Децата ти ще го гледат така или иначе на улицата, независимо дали им забраняваш или не. А извън насилието, те ще научат истината за живота и героите му- колко е нужно да пратиш най-добрия си приятел на сигурна смърт, като го пратиш под "чадърчето"? Или да те спаси някакъв нещастен и беден индиец от сигурна смърт, нищо че няма общо с теб- просто защото е пич?
Гениален сериал. И с кеф ще си го гледам отново и отново. Просто отдавна не беше излизало нещо подобно сред боклуците на Нетфликс и напълно нормално и логично е хората да го харесат и да го направят своеобразен феномен.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
08 ноември 2021
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
09 ноември 2021
@Dandelion, окей е ако са те издразнили някои неща от Дюн, филмът е правен с конкретна естетика и стриктно следва ритъма на книгата. Няма как да е другояче и не може да се харесва или възвеличава от всички. На едно мнение сме обаче с много хора за Цимър, че се прекаляваше на моменти с бомбастичния и силен звук, сякаш Цимър иска да режисира филма и да измести всичко друго. Ако Ходоровски беше успял някога да направи своя Дюн, вероятно в него щеше да има повече цвят и пъстрота, заради психаделичните цели, които си беше поставил. Но при Вилньов и Фрейзър толкова реалистично усещане се постави с това заснемане, заради реалните хеликоптери, кадрите в Йордания и Норвегия, усещането, че наистина си на друга планета... за това ще се говори много години тепърва. Вероятно заради това този път не е избрал Роджър Дийкинс, защото неговите прословути жълти цветове са прекалено топли и пъстри, и щеше да избяга от автентичното, монотонно и оптично усещане за пустинна планета.
Тъй като стана въпрос за "Дюн на Ходоровски", ще екранизират комикса INCAL. Което е супер яка новина, имайки предвид, че Waititi ще го прави, а и Дон Алехандро си е дал разрешението.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 ноември 2021
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
09 ноември 2021
Движещите се космически возила не са неподвижните крайцери на Навигаторите. Тези крайцери няма как да се приземят в коя да е планета, а винаги остават в открития космос където изкривяват време-пространството и търсят пътя за пътуване.
Подходът с аудиокнигите ми хареса повече, отколкото малоумния подход в онзи филм (при чиито монтаж и частично заснемане Линч въобще не е участвал!), където се обясняват хиляда тона информация, които обременяват както хората, които са чели книгата, а какво остава и за тези, които не са я чели. Ако искаш инфо и дълбок lore и world building - чети книгата. Филмът е минималистична оптическа магия. Как да покажеш малко, но да кажеш много! Най - важен беше фокусът в отношенията между майка и син, така и в усещането за самата планета като невидим главен персонаж. Ако се вкарат ментатите, да не говорим и самата сцена с вечерята, където трябва да ни запознават с контрабандисти, банкери, водни - монополисти, жените им, хората, които не са чели книгата, така ще се омотаят от сто персонажа, че ще оставят филма.
Във филма се "казаха" много неща без думи, което е велико. Разбира се всеки си има аргументите защо му е харесало или не.
А и това не е целия филм. Защо трябва да се обясняват мотивите на Падишах-Императора? Нали ще го видим във Part 2? Буквалисткото следване на страниците го видяхме в онзи скучен опит по SyFy от 2000ната. Все едно гледаш документален филм по Хистъри чанел. Не казвам, че това е едва ли не най - великия филм, но е факт, че са постигнали толкова много с такъв труден проект и то в такъв труден момент. Всички неуспешни проекти досега на Ходоровски и на Линч са били най - вече заради недостатъчното време, което им е дадено за театралната версия на филма. С две части от вероятно близо 5 часа, Вилньов може би ще има повече шансове да направи нещо читаво и накрая да ги навържем в един филм, чак след 2 години уви.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 ноември 2021
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
09 ноември 2021
@Veluvian - един въпрос - ако е толкова голяма разликата между обикновеното 3D и аймакса, заслужава ли си да ходя на кино/за първия вариант/ или да си го гледам в къщи на прилично голям телевизор?
<
1
...
194
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.